anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SMS z linkiem oferty na Allegro, pozornie z własnego numeru

Myjk
#2 Obserwator#

W miniony piątek otrzymałem SMS z linkiem do oferty allegro (adres legitny, żaden scam, aukcja z jakimś namiotem ogrodowym, prowadzi do oferty firmy która na allegro jest od 10 lat), z numeru telefonu na pierwszy rzut oka jak mojego. Jednak po przyjrzeniu się zamienione miejscami zostały dwie cyfry, tj. mój numer to 508 52x2y0 a SMS przyszedł z 508 52y2x0. Numeru nie mam w kontaktach, nigdy z nim nie SMSowałem, nie spodziewałem się też takiego linka od mniej lub bardziej znanej osoby. Jedyny związek jaki mogę poczynić, to zakup jednego podobnego namiotu ogrodowego na allegro (w 2007 roku, ale od innej firmy). Ktoś miał podobny przypadek? Czyżby to zwyczajny spam? Jeśli tak, to gdzieś to zgłosić na aległo? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Możliwe, że jakiś spam ale możliwe też, że allegro weszło na kolejny poziom "namawiania" na produkty

Po serii telefonów w sprawie allegro one chyba nic mnie juz nie zdziwi. Zaraz pewnie sie zacznie namawianie na allegro.cz

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Myjk jako Allegro nie wysyłamy do klientów wiadomości sms z linkami do ofert, dlatego nie klikaj w niego proszę, a najlepiej od razu usuń całą wiadomość. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Myjk
#2 Obserwator#

Jestem raczej świadomym zagrożeń użytkownikiem, więc mogę sobie pozwolić w klikanie. Jak już napisałem adres z linka prowadzi do realnej oferty na allegro, poza tym nie próbuje wyłudzić danych logowania, przelewu, dopłaty etc. Kasowanie, bez wiedzy o tym skąd to się wzięło jest zwyczajnym pudrowaniem syfa, bo powinno się znać źródło "ataku", w przeciwnym razie nie można przed nim ostrzegać innych, ani w żaden sposób przeciwdziałać.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Myjk Oczywiście masz rację, ale prób i metod wyłudzeń różnego typu jest naprawdę wiele i nie zawsze jesteśmy w stanie dotrzec do ich źródła. Wykorzystując metody i narzędzia dostępne w internecie nieuczciwe osoby są w stanie podać się za dowolny numer, a my jako serwis nie mamy możliwości, aby w jakikolwiek sposób temu zapobiec. Jeśli to nie problem podaj mi proszę pełen numer, z którego dostałeś tę wiadomość, sprawdzę go w naszym systemie, ale naprawdę najlepszą metodą jest czujność i nie klikanie w podejrzanie wyglądające wiadomości. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Myjk
#2 Obserwator#

Da się jakoś tutaj napisać na prv? 😉

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Myjk Niestety nie, ale możesz podesłać mi wiadomość na adres spolecznosc@allegro.pl 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Myjk dziękuję, dostałam już Twojego maila. Sprawdziłam ten numer i nie ma zarejestrowanego u nas konta na taki numer, więc może to być także zwykła pomyłka. Być może ktoś chciał wysłać link do oferty znajomemu, a sms trafił do Ciebie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów