anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spam na telefon komórkowy

Client:93270366
#7 Wielbiciel#

Nie wiem, w jaki sposób mogło się to stać,szukałam również innych towarów na Allegro i faktem jest, że numer telefonu, który podałam dzwonił do mnie z Wielkiej Brytanii krótko po tym, jak sprawdzałam strony z olejkami zapachowymi, jak pisalam, różne numery telefonów komórkowych wydzwaniają do ludzi z tego kraju, początek numeru jest bardzo podobny tylko końcówki różne, kiedy sprawdzałam kto wydzwania, na tej stronie było już 8 podobnych numerów nękających ludzi, ktoś tam w poście zasugerował, że to właśnie, jakaś Zielarnia ze Szczecina ma coś z tym wspólnego oczywiscie, były inne posty, ogolnie są to oszuści, którzy mówią łamana angielszczyzna i namawiają do założenia jakiegoś biznesu,jak ktoś zapytał skąd ma numer telefonu, to natychmiast się rozłączał, lub robił się agresywny. Nie chcę tu robić jakiegos wielkiego halo, ale ostrzegam, że takie sytuacje mają miejsce, a o Banku Millennium to prawda i trzeba bardzo uważać przy płatnościach np. Za zakupy na Allegro i tyle w temacie. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:93270366, zachęcam Cię do blokowania takich telefonów. Natomiast nie jesteśmy w stanie zweryfikować, skąd te osoby mają Twój numer. Wcale nie musi być to powiązane z zakupami na Allegro. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:93270366 moze masz zainfekowany telefon jakąś aplikacją

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:93270366 

1 - najlepiej będzie jeśli będziesz odpisywać w jednym wątku a nie tworzyć kolejny. 
2 - na 99,99 % nie ma żadnego związku między otrzymanymi połączeniami a przeglądaniem ofert olejków. 

oznacz moderatorów

Client:93270366
#7 Wielbiciel#

A jak to sprawdzić,czy mam jakąś podejrzana aplikacje? Żadne zabezpieczenia w telefonie nie zgłaszają mi tego niby wszystko jest ok. Czy mogę poprosić Szanownych Dyskutantów o podpowiedź. Będę wdzieczna

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:93270366 Nie zakładaj nowych wątków tylko odpowiadaj w tych które już istnieją.

Jeśli chcesz to możesz przeskanować telefon np programem MALWAREBYTES - może to potrwać nawet kilkanaście godzin.

Generalnie to, że wydzwaniają do Ciebie jakieś numery to nie jest nic niezwykłego. Wydzwaniają na losowo wybrane numery do całej masy ludzi. Do mnie np dzwoni ktoś praktycznie co drugi/trzeci dzień nawet po kilka razy.

Rozwiązaniem jest jedno - nie odbierać i jak już zadzwonią to blokować numer.
Nic innego i tak nie poradzisz.

oznacz moderatorów

Client:93270366
#7 Wielbiciel#

Serdecznie dziękuję za podpowiedź, spróbuję tak zrobić, nawet o tym myślałam, bo mój telefon od jakiegoś czasu wolniej loguje się na strony internetowe, muszę ściągnąć ten program sledzacy

oznacz moderatorów