anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sposób płatności poprzez PayU -przelew tradycyjny

MAMY ROZWIĄZANIE!
leo-63
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie sposobu płatności za zakupiony towar. Po zaznaczeniu opcji płacę przelewem tradycyjnym i dokonaniu zakupu wyświetla się komunikat PayU z podaniem numeru konta do wpłaty i kwotą oraz numer Idt transakcji. Wszystko ok do tego momentu, schody zaczynają się dalej. Jako osoba starsza po prostu przepisuję te dane do druku wpłaty i udaję się na pocztę w celu dokonania wpłaty. Robię to w ustalonym przez Allegro terminie i....Sprzedawca nic nie wie i chyba nie ma o tym informacji do momentu wpływu pieniędzy. I tu jest problem, zaczyna się dzwonienie, pytania, ponaglenia, a nawet jak ostatnio sprzedawca po czterech dniach od dokonania zakupu sprzedał go twierdząc, że nic nie wiedział o wpłacie (brzmi jak kiepski żart). Pytanie dotyczy tego, czy jest jakaś forma dokonania zakupu, żeby tego uniknąć? tzn pozostać przy tej starej, ale żeby to miało jakiś sens a nie powtarzające się problemy. Czy za każdym razem trzeba "biegiem" pisać do sprzedawcy informację o zakupie, sposobie i terminie wpłaty, itd. Z góry dziękuję za podpowiedź. Mariusz. 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
ares_
#14 Krzewiciel#

@leo-63 

Sprzedawca po wybraniu przez klienta sposobu płatności ma informacje, że płatność została rozpoczęta. Nie dostaje natomiast informacji o wybranym sposobie płatności. Przy wpłatach przelewem tradycyjnym na poczcie wszystko trwa kilka dni roboczych i nie ma sposobu żeby to przyśpieszyć. 

Sprzedawca absolutnie nie powinien produktu który kupiłeś sprzedać komuś innemu, według regulaminu Allegro na zwykłym Allegro masz 7 dni na zapłacenie za zakupu i w tym czasie produkt powinien być dla Ciebie zarezerwowany.

oznacz moderatorów
leo-63
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za wiadomość. Rozumiem. Czyli Sprzedawca poleciał sobie w kulki ze mną. Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów