anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzeczny opis i tytuł

jarekf94
#7 Wielbiciel#

Witam

Mam dość dziwną sytuację brałem udział w aukcji laptopa, w tytule było napisane geforce 960m w opisie również geforce 960m . Wygrałem ale później nie dawało mi to spokoju sprawdziłem jeszcze kilka razy i dopiero  zauważyłem że na końcu opisu pisze geforce 9600m . Jest to kolosalna różnica ponieważ te karty bardzo różnią się ceną i wydajnością i po sprawdzeniu w sieci faktycznie te laptopy szły z tą drugą kartą  . Dodatkowo jedno zdjęcie w aukcji jest z laptopa o innych parametrach . Zostałem kiedyś oszukany na dużą kwotę i obawiam się że to może być znowu oszustwo . Czy mogę coś w tej sytuacji zrobić 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

@jarekf94 Możesz nie płacić i powołać się na niezgodności w opisie. Jeśli już zapłaciłeś, możesz sprzedawcy złożyć reklamację z tytułu rękojmi i domagać się wymiany na towar zgodny z opisem (ten o lepszych parametrach), lub zwrotu wszystkich kosztów. Opis aukcji nie może wprowadzać w błąd. Możesz też otworzyć spór na Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa lub na Allegro Lokalnie; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE i poprosić o pomoc pracownika Allegro.

W ostateczności po 14 dniach od zakupu możesz wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

jarekf94
#7 Wielbiciel#

Właśnie aukcje wygrałem wczoraj wieczorem, ale nie płaciłem z tego względu że w opisie i tytule są sprzeczne informacje co wydało mi się podejrzane a dodatkowo to zdjęcie które przedstawia inne parametry laptopa na ekranie.. napisałem do kupującego wczoraj od razu po wygraniu aukcji z pytaniem dlaczego zdjęcie nie zgadza się z opisem i mimo że był od wczoraj kilka razy na allegro nawet dzisiaj to nie odpisał ani słowem . Co w takim razie teraz zrobić gdzie napisać o tej niezgodności?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jarekf94 Nigdzie nie pisz. Jeśli masz pewność, że opis aukcji jest niejednoznaczny i wprowadza w błąd, po prostu nie płać za towar. Poczekaj na wyjaśnienia sprzedawcy. Nikt Cię nie zmusi do zapłaty za coś, co nie jest jasno i jednoznacznie opisane.

oznacz moderatorów

jarekf94
#7 Wielbiciel#

tak wygląda opis proszę spojrzeć link aukcji 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@jarekf94  Zrób sobie dla bezpieczeństwa zrzuty ekranu.  Link może  zniknąć chociaż rzekomo nie powinien.

Faktycznie są  wyraźnie dwie wersje nazwy karty graficznej, wygląda na działanie świadome, chociaż prywatni użytkownicy - sprzedawcy nie zawsze są świadomi co mają i co sprzedają.

Zadaj pytanie sprzedającemu, może jednak jest to  ta lepsza karta.

Nie dzwoń,  tylko oficjalne maile poprzez Allegro najlepiej w otwartej dyskusji tak jak radzili poprzednicy Jeżeli nie odpowie w dyskusji w ciągu 24 godzin proś o pomoc pracownika Allegro.

Musi odpowiedzieć.

oznacz moderatorów

jarekf94
#7 Wielbiciel#

Ok zadałem pytanie poprzez allegro czekam na odpowiedź

oznacz moderatorów

skyriderASL
#7 Wielbiciel#

GeForce 960m to karta z 2015 roku. Jakim cudem niby miałaby się znaleźć w notebooku z procesorem Core 2 Duo? GeForce 9600m to karta z roku 2008 roku i takiej należało się spodziewać. Sprzedający nie wie co sprzedaje, albo mu się jedno "0" nie zmieściło w opisie, ale to nie zwalnia kupującego z logicznego myślenia.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Masz słuszne zastrzeżenia co do opisu tej aukcji i masz prawo za nią nie zapłacić .Taki opis mógł być celowo zrobiony przez sprzedawcę by złowić potencjalnego klienta .Nie płać za aukcję a po zgłoszeniu do Allegro to ten sprzedawca może nawet nie dostać zwrotu prowizji za sprzedaż gdyż sam jest tu winien ale może go to nauczy do rzetelnego robienia opisów aukcji i nie wprowadzania w błąd potencjalnego klienta.

oznacz moderatorów