anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż podróbek na allegro

kali59
#8 Zapaleniec#

Szanowni Państwo

Przeczytałem tutaj w jednym z tematów, że sprzedawcy sa źle traktowani przez allegro, że za byle jaką otwartą dyskusje jest im nakładana blokada konta do wyjaśnienia. Opisze może jak to wygląda z perspektywy kupującego. 

Postanowiłem zakupić sobie "oryginalna" koszulkę na allegro, wyszukałem ciesząca się popularnością aukcję, i znalazałem interesujący produkt. Oryginalna koszulka Ralph Loren, czytam komentarze większość pozytywna jednak przykuły moja uwagę negatywne komentarze wszystkie z zarzutem nieoryginalności towaru. Zapaliła mi się czerwona lampka,  niska cena jak na ta koszulkę też była podejrzana. Jadnak postawnowiłem dokonać zakupu, po pierwsze,  nazwa użytkownika to 7timeOutlet co wskazuje, że są to produkty z wyprzedaży, po drugie bardzo wiele wystawionych aukcji, oraz bardzo dużo pozytywnych komentarzy. Sądziłem, że allegro sprawdza takich co sprzedają bardzo dużo szczególnie towar z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Jednak na wszelki  wypadek w wiadomości dla sprzedającego napisałem, że jeżeli koszulka nie jest oryginalna proszę nie wysyłać i zwrócić pieniądze. Po kilku dniach bez słowa zamiast koszulki otrzymałem zwrot wpłaconych pieniędzy!!!!! Otworzyłem dyskusję allegro by dowiedzieć się co się stało? Błyskawicznie dostałem odpowiedz, że na wszelki wypadek zwracają pieniądze, ponieważ tacy klienci jak ja to chcą wyłudzać towar pisząc negatywne komentarze, a za usunięcie potem chceą towar gratis. Grzecznie wyjaśniełem, że chciałem mieć tylko pewność, że to oryginalny towar i poprosiłem o potwierdzenie tutaj w dyskusji, że jest oryginalny to wpłacę pieniądze jeszcze raz, lub dokonam ponownego zakupu. Niestety nastała cisza.... poprosiłem o pomoc allegro i tu- uwaga!  działa automat. Wiadomośc automatyczna do sprzedającego o treści: "Proszę Sprzedającego o pilną odpowiedź i udokumentowanie wywiązania się z transakcji lub załączenie potwierdzenia dokonania zwrotu środków" Oczywiście co zrobił sprzedający? załączył dowód zwrotu środków. Ponownie poprosiłem o pomoc i co? odpowiedz: "Proszę Kupującego o sformułowanie pytania do, którego będziemy mogli się odnieść, Sprzedający zwrócił środki." Najaważniesze zwrócił środki a co z dyskusją, co z moim zamówieniem, dlaczego kupujący nie potwierdza, że towar jest oryginalny!!! Czy można hadlować podróbkami na tym portalu i ludzi nabijać w butelkę!!! Napisałem, że przypuszczam, że cały ten towar to tureckie podróbki!!! Zgłosiłem również aukcję normalnym trybem że produkt jest nie oryginalny...i co?  i nic aukcja trwa, dyskusja nie rozwiązana, allegro nie odnosi się do problemu. Kupujący w dyskusji rzuca na mnie oskarżenia, że się na niego uwziołem i informuje mnie, że teraz to tak naprawdę to mają wstrzymaną sprzedaż. Nie wiem czy ze względu na koronavirus czy blokadę... ale sprawdzam i kupuję jeszcze raz i co się okazuje, że jestem zablokowany:))))))))))))))) pierwszy raz w życiu a jestem na allegro 15lat!!!!! Sprawdzam z innego konta nie ma problemu, handel kwitnie. Czy ktoś cokolwiek sprawdza-watpię, wystarczyło aby pracownik zadał pytanie czy koszulki są oryginalne?, sprawdził, czy sprzedający mówi prawdę o wstrzymanej sprzedaży. Dyskusja nadal nie rozwiązana, najważniejsze że pieniądze zwrócone, więc co się czepiasz idz człowieku i kup sobie w sklepie. Co na ten temat sądzicie??? i co powinienem zrobić?

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

Śmiechem na sali są takie komentarze, że czytając żal się robi.
Sprzedajecie na allegro bo jest tu wielu klientów bo jest to wygodna platforma praktycznie pod każdym kątem. Nie tylko jeżeli chodzi o ceny ale dla mnie to głównie szeroki wybór, często bezpłatna odstawa, łatwy monitoring przesyłki i ochrona kupującego wraz z ubezpieczeniem kupującego. Po prostu oszczędzam masę czasu kupując na allegro.
Czytając twój komentarz najlepiej abyśmy prawie wszystkie rzeczy kupowali w sklepach internetowych. 
PS. dawno temu kupiłem buty Adidas w CCC o 70% taniej, to też była podróbka?

oznacz moderatorów

jerzyoblicki
#2 Obserwator#

Tu już raczej odleciałeś całkiem.........

oznacz moderatorów

sikorka96
#7 Wielbiciel#

Są outlety i wyprzedaże i czesto nawet w salonach danego producenta są przeceny na poziomie 60% i wiecej wiec czemu nie na Allegro. Problem polega na tym, że wiele produktów sprzedawanych kest jako oryginalne. Gdyby było jasno napisane „kopia” lub gdyby brakowało Loga wtedy ok.
W przeciwnym razie temat do prokuratury…

oznacz moderatorów

P_Dudek
#8 Zapaleniec#

Szukałem wątku odnośnie podróbek i sprzedawców z szarej strefy. Miałem krótką przygodę ze sprzedażą produktów na Allegro. Rażące było to, ze produkty które kupuje od dostawców i hurtowni miały ceny niemal identyczne lub niższe na Allegro. Jak to możliwe, z marżą poniżej 5% nie można utrzymać biznesu nawet przy wielkim obrocie. 

Ale spojrzenie na to wszystko z roli świadomego kupującego wygląda jeszcze gorzej. Przecież nie każdy się zna na rzeczach które kupuje, bardzo ciężko jest odróżnić podróbkę od oryginału, ilu ludzi zna numer producenta modelu buta, koszulki itp itd. Aukcja oferuje produkt który w opisie ma wszystko co oryginał, ale jest wysyłany z Chin, sprzedawca ma konto w jakimś dziwnym kraju, którego nie da się przeczytać. 

Na przykładzie szukania butów Adidas Superstar opiszę jak łatwo wpakować 200 zł na oszustów. Oficjalny sklep Adidas miał swego czasu bardzo fajną promocje na te model botów , można je było nabyć za około 240 zł z przesyłką. Miałem już upatrzone, ale gdy już miałem kasę to promocja się skończyła. Nawiąże  tutaj, że w trakcie trwania promocji takie sklepy jak Zalando również miały te buty w promocji i cena była niemal identyczna.

Spóźniłem się, postanowiłem poszukać, może coś znajdzie się w podobnej cenie na Allegro. I było tego mnóstwo! tylko 90% to były oferty podróbek, które w swoim opisie miały, że są oryginalne (najczęściej pośrednik, który sam nie był świadomy, że kupił 100 sztuk podróbek za 100 zł). Nie które aukcje bardzo sprytnie omijały temat autentyczności, co sprawiało bardzo trudne udowodnienie niezgodności opisu ze sprzedawanym produktem.

To samo tyczy się podróbek JBL Charge 3 i 4.

To jest przerażające jak Allegro promuje (tak promuje, bo pozwala aby takie produkty wyskakiwały na samej górze, są stronie głównej itd) oszustów i pomaga im oszukiwać klientów!

Dlaczego nie ma przycisku, który zgłasza podejrzanego sprzedawce, podrobiony produkt itd itp.? Dlaczego najpierw trzeba coś kupić aby móc ocenić produkt lub sprzedawce? Allegro strasznie psuje rynek, w którym ceny produktów są bardzo zaniżone, bo oszuści sprzedają je po cenie hurtowej. Zarabiają bo produkty są przeterminowane, kradzione lub fałszywe. Mają marżę w granicach 100-200%. Uczciwy sprzedawca musi zejść do 3-5%.

Mam coraz więcej doświadczeń, które to potwierdzają i zawsze już traktuje oferty na Allegro jak szarą strefę. Coraz częściej oszczędzania na Allegro 10 z-50 zł oznacza bycie paserem lub frajerem który kupuje podróbkę i się cieszy.

Allegro!! Zróbcie z tym porządek! Jak długo będzie pozwalać, że oferty będą wystawiać podmioty bez działalności gospodarczej lub mające je w dziwnych krajach? Jak długo będzie pozwalać na oszukiwanie klientów (nie waszych, bo prowizja idzie od sprzedawcy)?

Robicie się stadionem 1000 lecia, gdzie można kupić wszystko...

Więc na sam koniec ponawiam pytanie, gdzie jest możliwość zgłoszenia oszustwa i nieuczciwego sprzedawcy? Czy Allegro jest paserem? JEST bo pobiera prowizję od sprzedaży podróbek! 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@P_Dudek No jak to "nie ma przycisku, który zgłasza podejrzanego sprzedawcę"? Na samym dole każdej oferty, po prawej, jest przycisk opisany jako "Zgłoś naruszenie zasad". Wystarczy czytać.

"Dlaczego najpierw trzeba coś kupić aby móc ocenić produkt lub sprzedawce?"
Czy mam przez to rozumieć iż ubolewasz, że nie można wystawić oceny produktowi/sprzedającemu bez zakupu?😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

P_Dudek
#8 Zapaleniec#

Na samym dole każdej oferty, po prawej, jest przycisk opisany jako "Zgłoś naruszenie zasad". Wystarczy czytać.

Dziękuje za wskazanie miejsca, bo wcale nie jest tak łatwo trafić na ten przycisk, jeśli nie wie się gdzie jest i czego szukać. Mogłeś sobie darować komentarz "wystarczy czytać", pewnie słyszałeś to nieraz i teraz się odgrywasz. Ale ten przycisk jest na wersje przeglądarki, na aplikacji z której korzystam częściej, takiego przycisku nie mogę znaleźć. Jak mi wskażesz, będę wdzięczny.

Wracając do meritum, jako szary użytkownik, jest ciężko aby ten przycisk znaleźć, ale dobrze, że jest.

 

"Czy mam przez to rozumieć iż ubolewasz, że nie można wystawić oceny produktowi/sprzedającemu bez zakupu?"

 

Ubolewam, że nie można ostrzec innych przed nieuczciwym sprzedawcą, jeśli się zauważy, że oferta jest trefna. 

 

To przykład aukcji, która moim zdaniem narusza zasady:

https://allegro.pl/oferta/adidas-superstar-originals-czerwony-sportowe-r40-9299765115

 

 

oznacz moderatorów

maksik777mm
#7 Wielbiciel#

Nie, ty poprostu jeste [edycja]jesli tam kupujesz i liczysz na cos orginalnego za cene duzo nizsza niz u producenta. Okazje nie istnieja!

oznacz moderatorów

P_Dudek
#8 Zapaleniec#

Łatwo jest Ci wyzywać siedząc bezpiecznie za ekranem PC lub telefonu. Czy Ty Jesteś botem jednych z tych nieuczciwych sprzedawców na Allegro? Ledwo założyłeś konto i masz trzy posty rodem prosto z rynsztoku, broniących te LEWE aukcje.

Do tego czytać nie umiesz, bo pisałem o cenach na oryginalnej stronie Adidas, mogłem jeszcze wspomnieć, że duże sklepy jak Zalando również miały je w promocji i cena była niewiele wyższa. 

Wiele pośredników kupuje produkty w promocji, aby potem je sprzedawać z zyskiem, liczyłem, że jakiegoś znajdę.

Poświęciłem Ci i tak za dużo czasu odpisując na Twój post który jest wizytówką Twojego IQ.

Podróbki to kradzież, ich sprzedaż to paserstwo i oszustwo.

oznacz moderatorów

KenyBDG
#7 Wielbiciel#

Mam podobny problem z zakupem produktów Apple.

Rok temu kupiłem etui silikonowe za 70 zł, sprzedawca napisał że jest oryginalne i było oryginalne, pomimo iż cena w Apple to około 180 zł

W tym roku chciałem kupić etui silikonowe do iPhone 12. Kupiłem już u dwóch sprzedawców i co się okazało, oboje sprzedają chamskie podróbki z przyklejonym logo Apple.

Wszystko byłoby ok gdyby na aukcji nie było napisane producent: Apple.

Generalnie ciężko znaleźć oryginalny produkt w gąszczu podróbek

oznacz moderatorów

Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

Na chłopski rozum... Allegro zarabia na sprzedaży więc dopóki to jest opłacalne i mogą unikać konsekwencji to będą to robić.
Najprostsza metoda to po prostu zakup takiego produktu, sprawdzenie jego oryginalności a następnie w razie potrzeby odesłanie do sprzedawcy i upomnienie się o zwrot kosztu wysyłki towaru (najniższa kwota dostawy proponowana przez sprzedawcę).
Jak sprzedawcy będą musieli zwracać więcej pieniędzy a allegro potraci trochę pieniędzy za zwroty tych co usunęli konto, to zacznie się ponowna weryfikacja tych "standardów". 

oznacz moderatorów

sheepi666
#2 Obserwator#

Ostatnio kupiłam buty jak się okazało po otrzymaniu paczki, że to podróby. Zapłaciłam 300 zł, niemało, sprzedawca sprawdzony, tylko jeden negatywny komentarz... Zrobiłam zwrot towaru, wystawiłam negatywną ocenę. Na drugi dzień otrzymałam wiadomość od tego sprzedawcy z propozycją rekompensaty, mianowicie przeleją mi 50 zł oraz wyślą markowe skarpety...teraz już wiem dlaczego sprzedawca nie ma negatywnych ocen, niestety Janusze dają się przekupić w zamian za usunięcie negatywnego komentarza. Ktoś zbija sobie niezły hajs na czyjejś marce a w rzeczywistości sprzedając chińskie podróby ze śladami kleju, odstającymi nitkami...

Szukałam gdzie mogłabym to zgłosić allegro ale czytając tutaj widzę, że nie warto bo i tak nikt się tym nie zajmie.

 

 

oznacz moderatorów