anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający anulował zakup przed 7 dniami do opłacenia

anjopa
#8 Zapaleniec#

Witam. Taka sytuacja. Zakupiłem pewien przedmiot na allegro od firmy. Gość miał wystawionych 10 szt tego przedmiotu. Po zakupie nie opłaciłem od razu a na drugi dzień dzień. Sprzedający anulował zakup i napisał że z braku wpłaty chociaż miałem.na opłacenie 7 dni. Co ciekawsze wystawił ten przedmiot ponownie tego drugiego dnia gdy ja opłacałem za niego ale kilkadziesiąt złotych drożej. Napisał wiadomosc że anuluje za brak wypłaty i kupił kto inny (już drożej). Czy postąpił zgodnie z regulaminem( prawem) ? Negatyw oczywiście wystawie 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

@anjopa jeśli w opisie oferty / biorąc po uwage wszystkie zakładki / nie było wzmianki o czasie w jakim oczekuje na wpłatę to obowiązuje regulamin allegro czyli 7 dni  ,w przeciwnym wypadku miał rację i negatyw się nie należy. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@anjopa Nie może zakupu anulować sprzedający, może tylko zwrócić Ci śrdoki jak zapłaciłeś, tak możesz wystawić stosowny komentarz.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@anjopa Daj link do aukcji.

oznacz moderatorów

anjopa
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

anjopa
#8 Zapaleniec#

To już link generuje z tą cena podwyższona o kilkadziesiąt złotych dzień wcześniej taniej kupiłem.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Heh pewnie gość jak wielu nowych na allegro wystawił taniej niż konkurencja. Sprzedał i zobaczył rachunek od allegro czyli: prowizja + opłata za promowanie+ druga prowizja od sprzedaży promowanej+ koszt dopłaty do smarta lub prowizja od kosztów wysyłki+ 1zł od sprzedanej sztuki lub abonament na firmowym koncie+ coś co pewnie przeczyłam, a znając allegro jeszcze było. Reasumując po pierwszych sprzedażach gość się zdziwił i zmodyfikował ceny, bo wyszło że musiał dopłacić do sprzedaży. To tutaj nic nowego. Bez żadnych promowań mam ponad 20% opłat od obrotu. Promujący mają po 30-40%. 

Porządni sprzedawcy biorą takie wpadki na klatę ale nie każdego na to stać i nie każdy tak chce. Allegro nic mu nie zrobi o ile kasę zwrócił. A Ty możesz się sądzić. Ale wyskoczy z rażącą pomyłką w cenie i tyle z tego będzie...

oznacz moderatorów

anjopa
#8 Zapaleniec#

W pierwszej aukcji miał wystawionych 10 szt w drugiej droższej również 10 szt. Conajmniej Jedna osoba napewno kupiła z tej pierwszej aukcji której wysłał bo informowała na forum

oznacz moderatorów