anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający chce, żeby zaznaczyć w Allegro, że zwracam towar

agata5455
#8 Zapaleniec#

Witam zwracam przedmiot i dostalam taka wiadomosc od sprzedajacego.

Prosze zaznaczyć w allegro że chcą Państwo zwrocić zakupiony towar. Wtedy allegro zwrocić marżę naliczona za sprzedaż. W innym przypadku będę zmuszony odliczyć kwotę marzy z Państwa środkow.
A to nie sprzedajacy powinien ubiegac sie od allegro o zwrot pieniadzy?
Bo z tego co przeczytalam 
"Przejdź do zakładki Zamówienia i wybierz ofertę, do której chcesz złożyć wniosek o rabat. Aby znaleźć właściwą ofertę, możesz skorzystać z wyszukiwarki w zakładce. Wystarczy wpisać do niej login kupującego lub numer oferty.
Przy wybranej ofercie kliknij menu Akcje, a następnie wybierz Zwrot prowizji.

Zaznacz produkty, które kupujący zwrócił z danego zamówienia. W tym miejscu zmienisz też liczbę sztuk, jeżeli kupujący zwraca na przykład 2 z 3 zamówionych przedmiotów."
Czy jak mam zlozyc wniosek?
Pozdrawiam i prosze o pomoc
oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mdrogeria
#21 Demiurg#

Sprzedający pisze bdury niezgodne z UK . Musisz poinformować sprzedawcę o zwrocie , ale nie jest to określone jak. Najlatwiej jest to zrobić przez formularz , ale wybór formy należy do Ciebie . O naliczoną prowizję musi upomnieć się sprzedawca w stosownym formularzu do allegro ..

oznacz moderatorów

agata5455
#8 Zapaleniec#

Tylko przez formularz nie moge bo " sprzedawca nie uwgzlednil warunkow zwrotu"

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

agata5455 to już jego problem , w takim przypadku na ew. zwrot masz 12 miesięcy .

oznacz moderatorów

agata5455
#8 Zapaleniec#

To prostu po wysłaniu mu przesyłki mam czekac na pełen zwrot srodków?

I nie musze skladac zadnego wniosku ze zwrocilem towar?

Jak sprzedawca nie zaznaczyl zwrotow to nie da sie wypelnic zadnego formularza zwrotnego?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@agata5455 Napisz sprzedawcy, że nie ma prawa Ci potrącać żadnych opłat, które pobierze do niego Allegro, to niezgodne z prawem przy zwrocie i niezgodne z regulaminem Allegro. Masz otrzymać całą wpłatę za towar i koszt przesyłki do Ciebie. Jeśli będzie problem, otwórz Dyskusję, https://allegro.pl/dyskusje/nowa domagaj się zwrotu wpłaty i po 24 godzinach poproś tam o interwencję pracownika Allegro. Wypełnienie formularza zwrotu nie jest warunkiem odstąpienia od umowy, można to zrobić zwyczajnie, wysyłając jakąkolwiek informację o rezygnacji.

oznacz moderatorów

agata5455
#8 Zapaleniec#

Dobrze, dzis jade wysłać przesyłke, troche sie bałam bo tu duza kwota ale rozmawialam z allegro i powiedzieli ze spokojnie mam wyslac i on mi odesle pieniadze.

oznacz moderatorów

agata5455
#8 Zapaleniec#

Rozmawiałam przez telefon a później napisal mi tylko przez maila że :

Prosze zaznaczyć w allegro że chcą Państwo zwrocić zakupiony towar. Wtedy allegro zwrocić marżę naliczona za sprzedaż. W innym przypadku będę zmuszony odliczyć kwotę marzy z Państwa środkow

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

agata5455 jeśli odstąpienie robilaś zwyklym mailem zachowaj go , a najlepiej wydrukuj 

oznacz moderatorów

agata5455
#8 Zapaleniec#

I jeszcze Pan pytanie gdy wyśle przesylke cala taka jak dostalam i sprzedajacy cos by z nia zrobil i powiedzial ze ja zniszczylam to co wtedy? Mam zdjecia jak wygladala przed zwrotem i filmik jak pakuje

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Tak, ale często Allegro odmawia zwrotów prowizji sprzedającemu, jeśli zarówno zwracane środki płatnicze jak sam zwrot nie jest realizowane przez system Allegro. 

Nie musisz tego robić przez Allegro, a Sprzedawca nie ma prawa niczego potrącać, ale łatwiej zarówno Tobie jak i sprzedawcy będzie jeśli taki zwrot przejdzie przez Allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

TATLOK jeśli sprzedający ustwiłby warunki zwrotów agata5455 zrobiła by to z czystego lenistwa , a tak jak dojzie brak zwrotu środków przez AF będzie miał problem ze zwrotem prowizji 

oznacz moderatorów

agata5455
#8 Zapaleniec#

Czyli teraz to jego problem a mi ma odeslac pelna kwote?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, nie ma obowiązku wypełniać formularza zwrotu dostępnego na Allegro, wystarczy, że kupujący poinformuje mailem sprzedawcę o rezygnacji i sprzedawca musi oddać pieniądze, całą wpłatę.

oznacz moderatorów

agata5455
#8 Zapaleniec#

Napisałam mu że odsyłam towar, potwierdzenie nadania przesyłki wystarczy?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Powinno się wysłać sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy - data, przedmiot zakupu, numer aukcji, swoje dane, dane sprzedawcy i info o rezygnacji z podanym numerem konta do zwrotu wpłaty. To samo oświadczenie można włożyć do paczki z przedmiotem. Dowód nadania zatrzymaj i przechowuj do czasu zwrotu całej wpłaty.

oznacz moderatorów

agata5455
#8 Zapaleniec#

To swiadczenie mam sama napisac czy jest jakis wzor?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sama, nie ma żadnych szczególnych wymogów.

Jeśli chcesz wzór, to tu masz przykład; http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,45,865,12,1,wzor-oswiadczenia-o-odstapieniu-od-umowy-zawar...

Takich wzorów w sieci znajdziesz wiele.

oznacz moderatorów

agata5455
#8 Zapaleniec#

Napisał mi taka wiadomość : 

Wniosek został złożony i Państwo powinni potwierdzić. Należności zostaną zwrócone po dostarczeniu głowicy. Adres wysłałem SMS w poniedziałek 
Gdzie ja mam to potwierdzić? 
13:07
oznacz moderatorów