anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający chce anulować aukcję

Client:41742385
#7 Wielbiciel#
  • Witam sprzedajacy po wygranej aukcji chce anulować aukcji.  Zaznaczam że wygrałem po mocno korzystnej cenie.  Za zakup już zapłaciłem. 
  • W podjętej dyskusji allegro nakazało mi podanie numeru konta do zwrotu. Czy tak ma być? 
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Masz wybór. Możesz iść do sądu. Allegro nic nie zrobi jeśli sprzedający zwróci kasę. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:41742385 Teoretycznie sprzedający nie ma prawa odwołać. Ale jak chce Ci oddać pieniądze to nic nie zrobisz. Możesz tylko dochodzić swoich praw na drodze sądowej > chyba raczej nieopłacalne i wątpliwy wynik. Sprzedawca dostanie upomnienie od Allegro i na tym koniec. Moim zdaniem nie masz o co walczyć.

oznacz moderatorów

Client:41742385
#7 Wielbiciel#

Transakcje zawierane na Allegro są wiążące, a w trakcie zakupu dochodzi do zawarcia umowy, z której obie strony powinny się wywiązać w określonym w ofercie terminie. Kupujący ma prawo oczekiwać, że transakcja zostanie sfinalizowana zgodnie z zapewnieniami. Jeśli Sprzedawca nie może wywiązać się z wysyłki, powinien niezwłocznie zwrócić pieniądze. Client:41742385, proszę o wskazanie w dyskusji numeru konta do zwrotu.  

 

 

To jest odpowiedź  allegro. Już odpuściłem, bo chodziło o kilkaset złotych. Ale kupiłem kilka przedmiotów na oko warte może ok 500 zł, zapłaciłem 160 zł. Mam nadzieję że dostał chociaż upomnienie, bo tak to można powtarzać aukcję, aż do fajnego roztrzygnięcia. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:41742385 Upomnienie od Allegro ma taki sam skutek jakby dostał je od Ciebie. Tak to niestety jest. No chyba, że jeszcze drugi i trzeci kupujacy napisze skargę, to wtedy się może skończyc nawet blokadą konta.

oznacz moderatorów

Client:39880248
#7 Wielbiciel#

Według mnie sprzedający powinien wywiązać się z umowy,bo taka została zawarta przez wygraną licytację. Skoro sprzedający oczekiwał innej kwoty za przedmiot powinien określić minimalną kwotę jakiej oczekuje.Wtedy nikt nie miałby żadnych wątpliwości.Można również użyć przycisku "kup teraz" i określić cenę.Jest też wielu cwaniaków,którzy wydłużają czas aukcji gdy tylko ktoś kliknie przy samym końcu aukcji chcąc wygrać.Obserwowałem ostatnio takie przeciągnięcie aukcji o ponad dwie godziny.Allegro powinno tępić takie zachowania ale cóż liczy się kasa.Wystaw po prostu odpowiednią laurkę sprzedającemu aby inni omijali go szerokim łukiem.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Zdradź mi tajemnice jak wydłużyć tak czas aukcji? Ja nie widzę takiej możliwości. Gdzieś chyba kiedyś pisali że samo wydłuża się o minutę przy licytacji w ostatnich sekundach. Ale w związku z tym że miałam kilka licytacji gdzie chyba ze snajpera licytowali dosłownie w ostatniej sekundzie i się kończyły to jakoś mi się to nie zgadza...

Co do ceny minimalnej to widziałeś jaka opłata od tego jest? Kosmos. Można ryzykować licytację od złotówki licząc że to zachęci więcej osób do wejścia i potem płakać jak niska cena. Lub można dać licytację od wyższej kwoty i potem płakać ze mało kto wszedł i się nie sprzedało. Z ceny minimalnej rzadko kto korzysta bo za drogo.

oznacz moderatorów

Client:41742385
#7 Wielbiciel#

Bardziej zdenerwowała mnie odpowiedź allegro, bo była ewidentnie na korzyść sprzedającego. Gdyby napisali ze wskazane polubowane rozwiązanie to bym zaakceptował. Nie napisali ze jeżeli nie akceptuje to pozostaje drogą sądową itd. 

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:41742385 
Allegro gdyby chciało rzetelnie rozliczać sprzedawców z niezrealizowanych zamówień musiałoby zacząć od ... zamknięcia własnego sklepu.
https://allegro.pl/uzytkownik/Allegro/oceny?recommend=false 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kaliszaneczka-x Tylko podczas licytacji na Allegro Lokalnie czas aukcji można sztucznie wydłużać. Każde podbicie w ostatniej minucie przedłuża aukcję o 5 minut. Tylko tzreba kogoś zatrudnić do przebijania ceny. W AL też możesz ustawić snajpera, więc ten czas może być b. długi w zależności od innych licytujących i ustawień strzału. 

oznacz moderatorów

Client:39880248
#7 Wielbiciel#

Możliwość jednak jest.Licytowałem prawie w ostatniej sekundzie i co? Czas licytacji zaraz został wydłużony o pięć minut ,następnie znów to samo. Po czwartej przedłużce tym razem o dziesięć minut odpuściłem.Z **piiip**ami nie będę się zadawał,pomyślałem.Po godzinie zajrzałem na stronę i "suprise", aukcja trwa w najlepsze.Zrobiłem to jeszcze raz z ciekawośco na ile to się zatrzymało. Oczy mi się powiększyły bo nie mogłem uwierzyć co się dzieje.Aukcja nadal żyła.Przed pójściem spać jeszcze raz zajrzałem na stronę.No w końcu koniec.Czas jaki upłynął od momentu kiedy aukcja powinna się skończyć wynosił ponad dwie godziny.Można?-można.I na takie cuda się pozwala. No cóż "pecunia non olet" jak to się mówi.Ważne że Allegro znów zarobiło.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:39880248 Takie są zasady na AL, z tym,ze nie ma przedłużeń o 10 minut, zawsze jest o 5, pod warunkiem licytacji w ostatniej minucie. Taki czas trwania aukcji nie jest niczym dziwnym. Sam licytowałem laptopa dla siebie prawie 2 godziny, najpierw automat, a potej już ja.

oznacz moderatorów