anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie chcę mi oddać pełnej kwoty a 1/4 pieniędzy

Client:97400498
#8 Zapaleniec#

Witam.

Po odebraniu oryginalne pudełko myszki okazało się, że jest pogniecione i nosi ślady używania.
Dodam, że pudełko w którym było pudełko od myszki było w nienaruszonym stanie.

Myszka była w bardzo dobrym stanie, było kilka rys na nóżkach od myszki (tych od spodu), ale one się zawsze robią i w niczym nie przeszkadzały.

Nie byłą wygodna i postanowiłem ją oddać.

Teraz kupujący mówi, że oddałem mu zniszczoną i używaną myszkę i proponuję oddanie mi mniej niż 1/4 wartości.

Otworzyłem dyskusję, ale nie zmienił zdania, a doradca z allegro wygląda jak bot i nie wypowiedział się poza tekstem: "
Jeśli sprzedający otrzyma towar w stanie innym niż został wysłany, może obniżyć kwotę zwrotu. Jeśli kupujący uważa, że odesłał myszkę w stanie nienaruszonym, może złożyć reklamację w firmie kurierskiej."

"Konsument jest odpowiedzialny wobec sprzedawcy za zmniejszenie wartości rzeczy w związku z korzystaniem z niej w nieodpowiedni sposób. Ma prawo zbadać charakter, cechy i funkcjonowanie towaru w taki sposób, w jaki mógłby to uczynić w sklepie stacjonarnym"

Przecież paczka ta co chroniła oryginalne pudełko była nienaruszona to nie widzę sensu składać reklamacji do firmy kurierskiej.

Czy podłączenie myszki do komputera i sprawdzenie czy działa zalicza się do "Ma prawo zbadać charakter, cechy i funkcjonowanie towaru" czy przekracza to tą definicje?

Myszkę używałem dosłownie kilka sekund.
Podłączyłem i sprawdziłem czy działa, i czy dobrze leży w dłoni i stwierdziłem, że nie leży dobrze w dłoni i odesłałem myszkę pół godziny później.

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:97400498 ale używałeś. porysowały się nóżki więc jak sprzedawca ma ją teraz sprzedać jako nowy produkty ? Czemu ma być w plecy ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:97400498
#8 Zapaleniec#

Używałem minutę, by sprawdzić czy działa, jak inaczej mam to sprawdzić?

Chyba to się mieści w definicji"Ma prawo zbadać charakter, cechy i funkcjonowanie towaru w taki sposób, w jaki mógłby to uczynić w sklepie stacjonarnym"

A te ślady używania są prawdopodobnie od poprzedniego właściciela który zwrócił produkt i ten sprzedawca mi go wcisną jako nowy.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Odznacz po 14dniach dyskusję jako nierozwiązaną, powinieneś dostać możliwość złożenia wniosku o rekompensatę. Nie może być tak ze sprzedający mogą sobie wg własnej woli weryfikować wartość odesłanego towaru.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Według czyjej woli sprzedający mają weryfikować wartość towaru?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 dlaczego nie może skoro prawo jasno mówi, że MA to zrobić? Może podasz jakąś podstawę prawną? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak może, ale pytanie brzmi jak określa sobie ile?

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@sl-aw-ek Najlepszym rozwiązaniem będzie, jak tutaj na forum, poprosisz o realna wycenę wycenę używanego towaru. Ta będzie rzetelna, uczciwa i sprawiedliwa zarazem i juz nikt nie bedzie mógł jej podważyć. 😋

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@biosorcerer nigdy nie będzie, każdy towar jest warto dokładnie tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@sl-aw-ek - to był sarkazm wobec jednego z komentujących, że sprzedawca NIE MOŻE obniżyć wartości zwracanego towaru. Za chwile sprzedawca będzie MUSIAŁ realizować zamówienia za darmo - bo tak się komuś wydaje...

oznacz moderatorów

Client:97400498
#8 Zapaleniec#

Nawet jak ja bym zrobił te rysy na nóżkach od myszki, co jest mało możliwe przez minutę używania, to nie powinno to zmniejszyć wartości myszki z 120 zł do 29zł.
On chcę, bym prawie za darmo oddał mu myszkę za to, że gumowe i możliwe do wymiany nóżki za kilka groszy są porysowane, a o że  są porysowane to normalne, bo jak przesuwa się myszkę to się zużywają.

Odwróćcie swoje myszki i zobaczcie w jakim stanie są te gumowe nóżki, czy kiedykolwiek wam to przeszkadzało?

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:97400498 Sprzedający ma prawo pomniejszyć kwotę zwrotu według swoich wyliczeń a ty oczywiście masz prawo się z tym nie zgodzić.
Jeśli uważasz, że Twoje prawa zostały naruszone to po poradę należy udać się do lokalnego rzecznika praw konsumenta.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Opakowanie może być integralną częścia produktu w tym przypadku jest i za rozwalone opakowanie potraci ci ze zwrotu, mogłeś tego uniknąć od razu zgłaszając reklamacje na stan towaru w jakim dotarł i nawet jakbys od przewoźnika dostał odmowę że nie poczuwa się do powstania uszkodzeń to mialbys papier w ręce jako argument na swoją korzyść w sporze ze sprzedawcą, a tak to nawet nie masz nagrania że wypakowaleś towar w rozwalonym opakowaniu a sprzedawca może miec system monitoringu przyjęcia towaru i filmik w jakim stanie odpakowuje towar od ciebie. 

oznacz moderatorów

Client:97400498
#8 Zapaleniec#

Pudełko(te brązowe) było całe i nienaruszone, dopiero opakowanie od myszki było pogniecione.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:97400498 produkt możesz zweryfikować w takim stopniu w jakim możesz tego dokonać w sklepie stacjonarnym , podłączenie do komputera wykracza poza zakres uprawnień jaki dał Ci Ustawodawca .

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

A produkt kupiłeś jako nowy czy jako używany? Jesli jako nowy, to mogłeś po obejrzeniu i zobaczeniu rys  zgłosic reklamację, że otrzymałeś "używany" a nie nowy.

Jeśli był sprzedawany jako używany możesz podjąć dyskusję ze sprzedawcą. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może zwrócić nie musi reklamować, takie prawo ale przez nagonkę  między innymi tu na forum, sprzedajacy mogą i zaczynają stosować metodę że będą zwracać min. kwotę, pytanie na jakiej podstawie, należy udać do rzecznika konsumentów.

oznacz moderatorów

Client:97400498
#8 Zapaleniec#

Jako nowy.

Kilka małych rys było na nóżkach od myszki, ale od tego one są, by chodzić po podkładce i zawszę się będą rysować.
To nie było dla mnie problemem.

 

oznacz moderatorów

Client:97400498
#8 Zapaleniec#

Nowy

 

oznacz moderatorów

Client:97400498
#8 Zapaleniec#

Jako nowy.

Kilka małych rys było na nóżkach od myszki, ale od tego one są, by chodzić po podkładce i zawszę się będą rysować.
To nie było dla mnie problemem.

 

oznacz moderatorów