anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie chcę mi oddać pełnej kwoty a 1/4 pieniędzy

Client:97400498
#8 Zapaleniec#

Witam.

Po odebraniu oryginalne pudełko myszki okazało się, że jest pogniecione i nosi ślady używania.
Dodam, że pudełko w którym było pudełko od myszki było w nienaruszonym stanie.

Myszka była w bardzo dobrym stanie, było kilka rys na nóżkach od myszki (tych od spodu), ale one się zawsze robią i w niczym nie przeszkadzały.

Nie byłą wygodna i postanowiłem ją oddać.

Teraz kupujący mówi, że oddałem mu zniszczoną i używaną myszkę i proponuję oddanie mi mniej niż 1/4 wartości.

Otworzyłem dyskusję, ale nie zmienił zdania, a doradca z allegro wygląda jak bot i nie wypowiedział się poza tekstem: "
Jeśli sprzedający otrzyma towar w stanie innym niż został wysłany, może obniżyć kwotę zwrotu. Jeśli kupujący uważa, że odesłał myszkę w stanie nienaruszonym, może złożyć reklamację w firmie kurierskiej."

"Konsument jest odpowiedzialny wobec sprzedawcy za zmniejszenie wartości rzeczy w związku z korzystaniem z niej w nieodpowiedni sposób. Ma prawo zbadać charakter, cechy i funkcjonowanie towaru w taki sposób, w jaki mógłby to uczynić w sklepie stacjonarnym"

Przecież paczka ta co chroniła oryginalne pudełko była nienaruszona to nie widzę sensu składać reklamacji do firmy kurierskiej.

Czy podłączenie myszki do komputera i sprawdzenie czy działa zalicza się do "Ma prawo zbadać charakter, cechy i funkcjonowanie towaru" czy przekracza to tą definicje?

Myszkę używałem dosłownie kilka sekund.
Podłączyłem i sprawdziłem czy działa, i czy dobrze leży w dłoni i stwierdziłem, że nie leży dobrze w dłoni i odesłałem myszkę pół godziny później.

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:97400498 wskaż mi sklep z myszkami w którym odpakują ci myszkę podłącza pod kompa. Przekroczyleś normalny zarząd rzeczą mogłeś ją obejrzeć w taki sam sposób w jaki pokazalby co ją sprzedawca w sklepie stacjonarnym 

oznacz moderatorów

Client:97400498
#8 Zapaleniec#

To jak sprawdzić czy myszka działa?
Po opakowaniu rozpoznam czy jest sprawna?

 

oznacz moderatorów

Client:97400498
#8 Zapaleniec#

Nigdy nie miałem problemu oddać przedmiot i nigdy nikt nie zaniżył ceny.

Tylko z tym sprzedającym jest taki problem i większość jego negatywów to, że ktoś dostał używany produkt zamiast nowego,
- że nie chcę przyjąć zwrotu,
- dostał uszkodzony produkt i sprzedający zwala uszkodzenie na kupującego i nie chcę oddać całej kwoty itd.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:97400498 wszystko co do reklamacji napisali przedmówcy, dokonałeś zwrotu ? odpowiadasz za zmniejszenie wartości bo było reklamować 🙂

Ale mam wrażenie że boli Cię ile wyliczył sprzedawca ? poproś o wystawienie tej myszki na licytację 7 dni wtedy będziesz miał realną wartość tego co odesłałeś !!! ale licz się z tym że może też być mniej niż zaproponował sprzedawca 😞

A opnie było czytać przed zakupem a nie po 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:97400498 Brawo ... dobrze się z tym czujesz ...no nie ?? fajnie drugiego nabić w butelkę .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:97400498 mysz po podłączeniu nie dziala to masz 2 lata reklamacji z tytulu rekojmii i skladasz reklamację. W sklepie jakoś ci nikt nie sprawdza czy dziala a bierzesz z pólki i idziesz do kasy placisz i włączasz w domu dopiero 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:97400498 możesz rozpakować i pokukać czy Ci się podoba czy nie  , a jak po podłączniu nie działa składasz reklamację .

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

kup mleko wypij troche i oddaj bo chciałas sprawdzić- nie wal ściemy .Na bank chciałas zwrócic i tyle-przy uzywaniu sie porysowało i tyle -proponuje zmienic beton na biurko-a sprzedawca tak ma takie prawo-ma tez swoje możliwosci co wysłał monitoring zdjecia itd.Ten przypadek jest często używany przez kupujących bo są przekonani o swojej racji .Kupuje bez namysłu cos sie stanie ,np spadnie i robi zwrot,pózniej wypisuja takie bzdury jak teraz .Na pewno mielscie przypadki  np. otworzyłam paczke po miesiącu i okazało sie ze jest w srodku uszkodzony produkt, albo wogóle nie odpakowałam a wysyła złom poprzez zwrot

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@hardybejs byly przypadki np rozwalona kabina prysznicowa po 3miesiacach otwarta bo remont byl i kupujacy puszczony na drzewo zgodnie z prawem pocztowym odbior bez zastrzezen 

oznacz moderatorów

Client:97400498
#8 Zapaleniec#

zgłosiłem do allegro protect i oddali mi pieniądze a sprzedający zostanie obciążony kosztami (;
Na szczęście allegro dalej jest po stronie kupujących.

Każdy ma swoją rację


Klienci sami uszkadzają rzeczy i oddają jako uszkodzone z winy sprzedawcy, czy kupią narzędzia, wyremontują dom i oddadzą bez podania przyczyny

A sprzedawcy wyślą uszkodzony produkt, czy używany jako nowy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie zamykaj dyskusji, pamiętaj żeby odznaczyć ją jako nierozwiązaną, wystaw odpowiedni komentarz (najlepiej same gwiazdki-bez opisu)tu odpisują CI sprzedajacy. Zadaj pytanie rzecznikowi konsumentów- nic nie kosztuje. Teraz sprzedajacy zaczęli się "mścić" na zwrotach, ciekawe komu będą sprzedawać jak nie będzie kupujących. Tu została na forum zainspirowana taka narracja i taki sposób na kupujących przez sprzedających i jednego "super" kupującego z obcego państwa.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 ciekawe gdzie kupi jak nie bedzie sprzedawcow spoza chin bo do tego prowadza twoje glupie wywody, ciekawe jakiej porady udzielal bedziesz jak zostaniesz na forum z wkurzonymi kupujacymi na chinczykow ani zwrotu ani reklamacji im sie nie uda zglosic.

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

chciałbym osobiście poznać LWA 😉 a potem ................ i tyle w temacie;)

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@hardybejs po co poznawać ja bym chciał wiedzieć pod jakim nickiem sprzedaje lew zrobiłbym mu taki sajgon z użyciem przepisow konsumenckich zgodnie z prawem że odechciałoby mu się sprzedawać do końca życia 

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

czy wy czytacie co ona wypisuje-odrazu widać jak ściemnia ,standarowy przypadek-prawidłowo że ci nie chce oddać i tylko jedną czwarta ceny-ja bym ci nie oddał nic-ciesz się że łaskawy jest ten sprzedawca.Takich cwaniaczków kupujących na allegro jest od groma.Typowy polski konsument ce...lak   Myszka je nie leży, ciekawe jak kupisz łyzki  czy widelce tez zrobisz zwrot bo ci nie leż w  dłoni--- następna co pije wode z Odry;))

oznacz moderatorów

Client:97400498
#8 Zapaleniec#

zgłosiłem do allegro protect i oddali mi pieniądze a sprzedający zostanie obciążony kosztami (;
Na szczęście allegro dalej jest po stronie kupujących.

Każdy ma swoją rację


Klienci sami uszkadzają rzeczy i oddają jako uszkodzone z winy sprzedawcy, czy kupią narzędzia, wyremontują dom i oddadzą bez podania przyczyny

A sprzedawcy wyślą uszkodzony produkt, czy używany jako nowy.

 

oznacz moderatorów