anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedający nie chce wymienić wadliwego towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
anemoniq1
#8 Zapaleniec#

Otrzymałam towar całkowicie niezgodny z ofertą. Zgłosiłam chęć otrzymania nowego towaru zgodnego z opisem ( 48 sztuk sklejki jest spalonej-w ofercie słowa o tym nie ma-zrobiłam zdjęcia aukcji i swojego towaru) Sprzedający odrzucił reklamację, twierdząc że ma prawo i  nic nie wyśle, chce zwrócić pieniądze i tyle.  nie chce również zmienić oferty mylącej w przyszłości innych kupujących. Czy jako kupujący nie mam prawa żądać nowego towaru bez wad? muszę godzić się na jego warunki? W sklepach mam prawo do wymiany towaru a tu nie?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
mdrogeria
#21 Demiurg#

anemoniq1Jeśli sprzedający nie ma możliwości wywiązania się z umowy może zwrócić środki . Masz prawo domagać się wydania właściwego towaru , ale tylko z powództwa cywilnego . Jeśli sprzedający zwróci środki allegro Ci nie pomoże .

oznacz moderatorów
anemoniq1
#8 Zapaleniec#

Sprzedający może ale nie chce- a reklamacji nie uznał "bo nie"... czyli allegro tak naprawdę za nic nie odpowiada?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@anemoniq1 Prawdopodobnie nie chce ponosić kosztów transportu w obie strony po uznanej reklamacji, dlatego proponuje tylko zwrot wpłaty. Możesz próbować otworzyć spór i domagać się wymiany na jego koszt lub dosłania towaru zgodnego z opisem. https://allegro.pl/dyskusje/nowa W sporze pomoże Ci pracownik Allegro, a sprzedawca zapewne stanie się bardziej ugodowy.

oznacz moderatorów
anemoniq1
#8 Zapaleniec#

już to zrobiłam. Allegro twierdzi, że skoro sprzedajacy nie uznaje reklamacji to nie i już... nie do pomyślenia, że kupujący nie ma praw tak jak w sklepie płacąc przecież oficjalnie...

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@anemoniq1 Ten sprzedawca uznał reklamację, skoro chce oddać pieniądze, ale on nie może Cię zmuszać do odstąpienia od umowy, bo przy odstąpieniu w ramach reklamacji zwraca się pieniądze, masz prawo do wymiany.

oznacz moderatorów
anemoniq1
#8 Zapaleniec#

to dlaczego allegro tego nie respektuje i każe mi zwrócić się do Rzecznika? powinien zablokować takiego delikwenta. Oferta jest nadal na stronie i następni się nabiorą...i tak dalej...

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

anemoniq1 złóż wniosek w POK delikwenta zablokują .

oznacz moderatorów
anemoniq1
#8 Zapaleniec#

tak zrobię. on chce mi udowodnić, że postawi na swoim bo kwota nie jest duża i nie chodzi mi o jej zwrot a moje prawa. Ja od początku prosiłam grzecznie o wymianę  ale on nie i już...Bardzo brzydko mnie potraktował. Na 10 lat   mojego allegro to jest 2  negatyw po raz pierwszy natomiast tak zostałam potraktowana.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@anemoniq1  jaki zwrot, jaka wymiana, jakie prawo ?

Składasz reklamację, sprzedawca ma 14 dni na odpowiedź po tym terminie jest uznana automatycznie jak nie odpowie 🙂 Najlepiej złóż przez dyskusję w razie co pomoże pracownik allegro, możesz potem wnioskować do POK 

Ale pamiętaj sprzedawca może nie uznać reklamacji a Ty nie musisz się z Tym zgodzić 😞 a jak nie pomoże allegro to rzecznik konsumenta jak sprzedawca firma lub sąd 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

anemoniq1 Jaki POK czytaj i myśl . Sprzedawca zaproponowal zwrot pieniędzy 

oznacz moderatorów
kasi_ak
#12 Orędownik#

Dokladnie, jezeli proponuje zwrot pieniedzy to brac kase i szukac innej oferty...po co tracic czas i nerwy na spory😉

oznacz moderatorów
anemoniq1
#8 Zapaleniec#

przepraszam ale nie chodzi o zwrot i po sprawie, sprzedający mnie obraża, nie chce wymienić towaru a mam takie prawo (bo on ma taką fanaberię, nie bo nie) i nie chce zmienić oferty w której oszukuje następnych potencjalnych klientów...nie można ciągle odpuszczać, bo nas zaleje fala oszustów 😞

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Ja napiszę tylko, że: 

"Jeśli konsument żąda wymiany rzeczy lub jej naprawy, przedsiębiorca może odmówić spełnienia tego żądania pod warunkiem, że opcja wskazana przez konsumenta:

  • byłaby niemożliwa do zrealizowania dla sprzedawcy – np. ze względu na zaprzestanie produkcji określonych części zamiennych lub całego towaru

albo

  • w porównaniu z drugim z możliwych żądań wymagałaby nadmiernych kosztów – np. żądanie wymiany całego urządzenia na nowe, jeśli uszkodzenie dotyczy jednego elementu o niskiej wartości.

    Jeśli konsument żąda wymiany rzeczy lub jej naprawy, przedsiębiorca może odmówić spełnienia tego żądania pod warunkiem, że opcja wskazana przez konsumenta:

    • byłaby niemożliwa do zrealizowania dla sprzedawcy – np. ze względu na zaprzestanie produkcji określonych części zamiennych lub całego towaru

    albo

    • w porównaniu z drugim z możliwych żądań wymagałaby nadmiernych kosztów – np. żądanie wymiany całego urządzenia na nowe, jeśli uszkodzenie dotyczy jednego elementu o niskiej wartości."

A więcej - tutaj: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
anemoniq1
#8 Zapaleniec#

nie musi wymieniać urządzenia, nie zaprzestał działalności - tylko

1. nie chce wymienić towaru ( 48 spalonych elementów ze sklejki)

2. obraża mnie w komentarzu "że wydaje mi się że ktoś to będzie robił za 5zł? w tej kwocie sama powinnam wiedzieć, że mogą być wady " plus inne ciekawostki w tym stylu (a co to ma do wady produktu nie rozumiem)

3. Nie chce zmienić oferty i dodać tej możliwej wady do aktualnej oferty allegro. Tam widnieje nadal" solidnie wykonany, precyzyjny, wysokiej klasy" jak allegro może dopuszczać do oszukiwania kolejnych osób pomimo mojego zgłoszenia do nich-tego nie rozumiem? Mam zdjęcia, screeny wystarczyło poogladać...ehh

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Serio, nie rozumiesz, że "urządzenie" wymienione w artykule to przykład? Ale pominę to nawet - skąd wiesz, że wymiana nie pociągnie za sobą nadmiernych kosztów? Twierdzisz,  że nie ma prawa. Ustawa zaś twierdzi coś przeciwnego. Jeżeli się nie zgadzasz z decyzją sprzedającego, udaj się do rzecznika konsumenta i/lub sądu. Tu Ci nie pomogą ani pracownicy Allegro, ani my.  Poza tym mam wrażenie, że chodzi Ci tylko o zemstę na sprzedawcy, który śmiał Ci odmówić, dlatego cudujesz i kombinujesz.

Jak pisałem wyżej - masz problem - idź z tym do stosownej instytucji. Może nawet wygrasz, kto wie. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
anemoniq1
#8 Zapaleniec#

O zemstę? To serio jest? A czym ja sie moge zemscic tutaj?? Szukalam wyjasnien i porady. Jestem na allegro 10 lat nigdy nie mialam takich spraw. Wystawiłam setki pochwał. Wystarczy obejrzec zdjecia otrzymanego towaru i oferte aukcji. Nikt nie bedzie mial watpliwosci. Prosba o wymiane wadliwych elementow jest raczej normalna i popularna. Czyli powinnam siedziec cicho, potulnie zgadzac z łaską sprzedajacego i 

oznacz moderatorów
anemoniq1
#8 Zapaleniec#

Bedzie mogl oszukiwac dalszych kupujacych. Stoimy po przeciwnej stronie widze. 

oznacz moderatorów