anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie przyjął zwrotu

KSZAON
#8 Zapaleniec#

Kupiłem przedmiot, odesłałem, sprzedający nie odebrał zasłaniając się tym, że opakowanie uszkodzone było. Ja w takim samym otrzymałem i jakoś odebrałem. Co teraz zrobić?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca nie może nie przyjąć zwrotu. Musi go przyjąć nawet wtedy, gdy odsyłasz towar uszkodzony, używany itp. Teraz rozpocznij z nim Dyskusję przez Allegro w tej sprawie i domagaj się zwrotu wpłaty. Jeśli będzie robił problem, w Dyskusji po 24 godzinach wzywaj na pomoc Pracownika Allegro. Jeśli paczka wróci do Ciebie też jej nie odbieraj i napisz mu w Dyskusji, że ją odbierzesz i wyślesz ponownie, ale tylko na jego koszt. Niech Ci zagwarantuje zwrot tych kosztów i nie zamykaj Dyskusji dopóki sprawa nie będzie do końca załatwiona.

https://allegro.pl/dyskusje/nowa

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob...

oznacz moderatorów

KSZAON
#8 Zapaleniec#

Tak napisałem, ale nawet nie wiem jak wysłać na jego koszt. Przecież nie będę robił pobrania na 20 zł.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@KSZAON Zakup od firmy?

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

KSZAON
#8 Zapaleniec#

Tak, firma.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@KSZAON  Jeśli to były artykuły higieniczne a opakowanie jest uszkodzone to Sprzedawca nie przyjmie zwrotu.

oznacz moderatorów

KSZAON
#8 Zapaleniec#

Nic z tych rzeczy. Zasłonki dedykowane do samochodu na szyby. Nie robione na zamówienie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@KSZAON za pobraniem nie możesz wysłać 😞  napisz do sprzedawcy że dajesz mu X dni na podesłanie kuriera po zwrot i poinformuj że odstąpiłeś od umowy wyślij pismo na maila i czekaj 14 dni po tym czasie ma Ci oddać kasę jak nie udaj się do rzecznika konsumenta.

ps. jak karton był uszkodzony to powinien spisać protokół i odebrać zgodnie z KC Art. 545 p.2 dotyczy to każdego kto odbiera paczkę, a tak nie wywiązał się obowiązku 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

KSZAON
#8 Zapaleniec#

Na razie odeslalem na swój koszt. Jak odbierze to wtedy będę pisał o zwrot kosztów wysyłki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Co odpowiedział w Dyskusji?

oznacz moderatorów

KSZAON
#8 Zapaleniec#

Na razie nic a i mnie nie chce się wchodzić w dyskusję bezsensowną. Jak nie odbierze ponownie to  wtedy już będę chciał aby wkroczyło allegro.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@KSZAON wyślij mailem odstąpienie i od tego czasu ma 14 dni na oddanie kasy, jak nie odbierze paczki to kasę i tak powinien Ci przelać i wtedy niech se leży u Ciebie jak se przypomni to zabierze 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@KSZAON Nie pozwalasz sobie pomóc. Dyskusja to najlepszy i najbardziej skuteczny rodzaj kontaktu ze sprzedawcą. W Dyskusji sprzedawca nie będzie Cię zwodził i kombinował bo wie, że Dyskusji przygląda się pracownik Allegro.

oznacz moderatorów

KSZAON
#8 Zapaleniec#

Ale dyskusja jest już założona, to zrobiłem pierwsze.  Ja nie jestem  jakiś bardzo zwadliwy,  więc dam czas sprzedającemu. Jak otrzyma zwrot i nie będzie chciał zwrócić za wysyłkę to wtedy już nie będę bawił się w dyskusję że sprzedającym,  tylko wkroczy allegro.

oznacz moderatorów

KSZAON
#8 Zapaleniec#

Pisząc, że nie chciałem wchodzić w dyskusję chodziło mi, że nie mam jakoś zamiaru z nim pertraktowac,  tylko wysyłam i czekam na rozwój sytuacji.

oznacz moderatorów

KSZAON
#8 Zapaleniec#

KOMEDIA 😄

Sprzedający nie odebrał po raz drugi - co mam zrobić jak paczka wróci?

Twierdzi, że towar uszkodzony w opakowaniu, którego nie otworzył a za drugim razem nawet nie widział - bo tylko awizo 😄

A TERAZ NAJLEPSZE 😄
Paczka leży awizowana na poczcie a on chce żeby przesłać mu zdjęcia "uszkodzonego" towaru 😄

Allegro bierze udział w dyskusji ale jakoś tak biernie to im idzie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@KSZAON wyślij mailem odstąpienie i od tego czasu ma 14 dni na oddanie kasy, jak nie odbierze paczki to kasę i tak powinien Ci przelać i wtedy niech se leży u Ciebie jak se przypomni to zabierze 🙂

Udaj się lub napisz do rzecznika konsumenta to go wyprostuje 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@KSZAON "Allegro bierze udział w dyskusji ale jakoś tak biernie to im idzie." Ja już nie raz pisałem, że te dyskusje to tak naprawdę o kant tyłka rozbić i jak sprzedawca idzie w zaparte to Allegro nic nie zrobi. Ostatecznie dostaniesz od nich informację w dyskusji, że zalecają skierowanie sprawy do sądu.

Więc albo zgłoś sprawę z programu ochrony kupujących (to jakoś bardziej zmobilizuje Allegro niż dyskusja) albo zostaje Rzecznik Praw Konsumenta.

Czasami mam wrażenie, że dział prawny Allegro jest tylko po to aby zastanawiać się nad kruczkami prawnymi i nad tym, jak daleko Allegro może się posunąć w stosunku do sprzedawców....

W takich sytuacjach aż się prosi o to aby ktoś z takiego ich działu dał odpowiedź w dyskusji i nawet zablokował konto takiego sprzedawcy.

 

oznacz moderatorów

KSZAON
#8 Zapaleniec#

Czyli widzę wiesz o co chodzi. Jak allegro nic nie pomoże- a wszystko na to wskazuje- to chyba jednak pójdę z tym na Police, chociaż sam nie wiem czy to coś da. Zobaczymy jak paczka wróci.

Raczej ja odbiorę, bo jeszcze pójdzie na przemiał a ja będę bez kasy.

oznacz moderatorów