anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie wysłał opłaconego towaru czy tak można?

goly-75
#8 Zapaleniec#

Witam

20.08.2021 dokonałem zakupu i tego samego dnia go opłaciłem,po pięciu dniach sprzedający zwrócił mi pieniądze i wystawił ponownie przedmiot z większą kwotą .Stąd też moje pytanie czy tak można?

nr aukcji 10856444088

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

@goly-75 Nie, tak nie można. Została zawarta prawnie wiążąca umowa i możesz po wpłacie domagać się wysyłki towaru. Otwórz sprzedawcy spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w nim zażądaj wydania rzeczy i po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Jeżeli mimo to nie sprzedawca nie wyśle Ci przedmiotu, zakończ po 14 dniach spór jako nierozwiązany i wystaw sprzedawcy negatywny komentarz. Będzie to miało wpływ na jego jakość sprzedaży, więc może w przyszłości zacznie się wywiązywać z zawartych umów.

Możesz też domagać się wydania towaru sądownie. Moim zdaniem sprawę wygrasz, sprzedawca dostarczy Ci przedmiot i poniesie wszystkie koszty rozprawy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@goly-75 Oczywiście że tak nie można, chcesz pójść do sądu, jakiś szczególny był to towar?

oznacz moderatorów

goly-75
#8 Zapaleniec#

Nie był to szczególny towar ale nie lubię takich cwaniackich zagrywek i jeszcze robienia z ludzi **piiip**ów dlatego też założyłem spór mimo że wcale już mi na tym towarze nie zależy

pozdrawiam

oznacz moderatorów

goly-75
#8 Zapaleniec#

Chciałem jeszcze dodać iż sprzedający straszy mnie art.286kk

Allegro pozwala na takie zachowania?

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

@goly-75 Gdzie tak straszy? jeśli w dyskusji to poproś o pomoc pracownika Allegro, niech to zobaczy. Nie masz się czego obawiać.

-None-
oznacz moderatorów

goly-75
#8 Zapaleniec#

Tak w dyskusji i poprosiłem allegro o pomoc to chyba coś z automatu na odczepnego odpisali

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@goly-75  widzisz my tu tylko znamy Twoja wersję. A wiele razy było tak, że rzeczywistość okazywała się inną jak ja opisywali 

oznacz moderatorów

goly-75
#8 Zapaleniec#

Za takie podpowiedzi serdeczne dzięki

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@goly-75 a za ile kupiłeś ten wykrywacz? 🙂

oznacz moderatorów

goly-75
#8 Zapaleniec#

Za 1600 tak że to chyba nie jest jakaś maga okazja biorąc pod uwagę że jest to tzw.składak

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@goly-75 W takim razie powinien wysłać towar, ale nie zmusisz go do tego. Możesz próbować sposobami podanymi przez xyz96, ale wg mnie to strata czasu. Możliwe, że zmieniając ceny produktów zaznaczył nie ten towar co trzeba.

oznacz moderatorów