anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający prosi o zapłatę na inne konto.

stefanszybki
#7 Wielbiciel#

Chciałem zakupić telefon na allegro lokalnie, sprzedawca natomiast w opisie napisał, że przed zakupem konieczny jest kontakt. Po napisaniu do niego, wysłał wiadomość o treści: Interesuje mnie wpłata tylko wyłącznie na konto bankowe (z Pana banku do mojego banku) poza Payu. Czy jest to w pełni bezpieczne? Czy w takim wypadku chroni mnie program ochrony kupujących? Czy dać sobie spokój z takimi ogłoszeniami. Szukałem informacji z opisem takich sytuacji ale nie mogłem nigdzie znaleźć.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

P.O.K DZIAŁA , ALE TO TROCHĘ PODEJRZANE . JA BYM ODPUŚCIŁ . ODPISZ SPRZEDAWCY , ALBO PRZEZ PAYU , ALBO REZYGNUJESZ ..... CIEKAWE CO ODPISZE ?

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

jak to jest super okazja nie kupuj zobacz kanal poszukiwacze okazji na youtube 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro informuje, że zapłata bezpośrednio na konto sprzedawcy jest objęta Programem Ochrony Kupujących, jednak podaje warunek - zakup ma być widoczny w zakładce Kupione na Allegro Lokalnie.

"W przypadku dokonania płatności bezpośrednio na konto sprzedającego (warunkiem jest widoczny zakup w zakładce "kupione), jest możliwość skorzystania z Programu Ochrony Kupujących.
Konieczne będzie załączenie potwierdzenia wpłaty."

Pozdrawiam
Karolina P
Zespół Allegro

Zgłoszenie nr 08899163

Uważaj jednak na ten warunek, bowiem po 5 dniach bez wpłaty przez Allegro Finanse, zakup może zniknąć z zakładki Kupione. Pomyśl, czym tak naprawdę jest odpowiedź pracownika Allegro, gdyby zakup znikł z zakładki po pięciu dniach.

 

oznacz moderatorów