anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający straszy mnie sądem za wystawienie średniej opinii

MAMY ROZWIĄZANIE!
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Kilka dni temu kupiłam żarówki led 3 sztuki po 1 zł. Za wysyłkę musiałam zapłacić 8,99 zł, bo sprzedawca nie oferuje innych form przesyłki. Po otrzymaniu towaru dostał ode mnie 5 gwiazdek za towar, 5 gwiazdek za sprzedającego i 3 gwiazdki za koszty przesyłki. Po dosłownie kilku sekundach otrzymałam telefon z krzykiem i wymuszeniem usunięcia 3 gwiazdek. Sprzedający tłumaczył się, że wiedziałam, że przesyłka kosztuje 8,99 zł i nie mam prawa wystawić 3 gwiazdek tylko muszę 5! Grzecznie uświadomiłam sprzedającego, że do tak taniego towaru jak malutka żarówka za 1 zł, może używać zwykłego listu za 2 czy 3 złote, a on wykrzyczał mi, że to Allegro zmusza go do wysyłek za 8,99 zł i że on jeszcze do tego dopłaca i mam natychmiast usunąć 3 gwiazdki, bo inaczej poda mnie do sądu! Wysłuchując przez kilka minut krzyków, w końcu się rozłączyłam. Wysłałam sprzedającemu MMS ze zdjęciem formularza sprzedaży Allegro, gdzie wyraźnie można zmienić koszty wysyłki oraz wybrać wiele różnych form wysyłki. Pan odpisał niezrozumiale, że takie screeny to każdy może sobie zrobić i że pokaże mi na co go stać, bo podaje mnie do sądu. Po kilku dniach dostałam kolejnego SMS-a i wiadomość przez Allegro, że podaje mnie do sądu za zniesławienie, że moja opinia zaważyła na jego dochodach i że mam się kontaktować z jakąś tam jego kancelarią. 
No i teraz pytanie: czy kupujący musi zawsze wystawać 100% dobre opinie, pomimo niezadowolenia z produktu lub obsługi bądź wysyłki, bo inaczej będzie ciągany po sądach???

oznacz moderatorów
135 ODPOWIEDZI 135
xyz96
#21 Demiurg#

Kłóćcie się między sobą, dobrze, że autorka wątku to olała i dała sobie spokój, gdyby pisała tu dalej, zastraszalibyście ją, jak ten napastliwy sprzedawca i wmawiali, że ma go przeprosić, bo ZNAŁA cenę. ZNAŁA, ale ZNANĄ może ocenić.

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@xyz96 jak nie boi się sądu to może ocenić, to nie sprzedawców wina że allegro udostępnia niesprawiedliwe narzędzie w postaci oceny kosztów wysyłki

może ocenić ale niech liczy się z możliwymi konsekwencjami 😏

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Tu się z Tobą zgodzę. Tak, można ocenić znaną cenę, ale należy się zastanowić i ocenić rzetelnie. Nie da się taniej wysłać żarówek, bo trzeba je zabezpieczyć i nie powinno się wysyłać zwykłym listem. Po pierwsze: bo się nie da i po drugie: bo się nie ma dowodu nadania.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

można ocenić znaną cenę, ale należy się zastanowić i ocenić rzetelnie.

To ja to przetłumaczę z waszego na nasze. MUSI WYSTAWIĆ 5 GWIAZDEK, BO JAK NIE TO SĄD!  O Jezu !

Nie może jej się wydawać, że 9 zł to za drogo, NO NIE MOŻE !

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96 nie nie musi wystawiać 5 i jeśli cena za paczkomat byłaby 13 zł obniżenie oceny byłoby zasadne. Lecz jeśłi cena paczkomatu nie była zawyżona to obniżanie oceny jest po prostu żłośliwością. Różna ilośc gwiazdek jest jak najbardziej zasadna jełśi sprzedawca sztucznie zawyża cene wysyłki. W tym przypadku tego nie było.

oznacz moderatorów
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Teraz to już mam luz i tylko czytam, i się śmieję. 😂😂😂 Według niektórych pomimo, że możesz dać od 1 do 5 za KOSZT PRZESYŁKI, jeśli kupiłeś, to musisz dać 5 i ch.j. 🤣 Takiej płytkiej dyskusji się nie spodziewałam!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@alipoli55 Dokładnie tak, to są Dyskusję kupujących, w których odpowiadają sprzedający 🙂

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 alipoli to również sprzedająca.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@vonNogay może nie wiesz, ale @xyz96 to także sprzedająca, ostatnio chyba całkiem niechcący pochwaliła się tym na forum. 😁

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@alipoli55 - znana również jako "królowa czarnych list" 🤣😂 domyslam się że twoim nastepnym postem będzie: "kupiłam fortepian a sprzedajacy nie chce go wysłać zwykłym listem nierejestrowanym"🤣😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Może @alipoli55  to słynna Karinka z dawnego allegro café .😄

oznacz moderatorów
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Kto jest znany z czarnych list? Nigdy nie byłam na żadnej liście i nigdy nikogo na czarną listę nie wrzucałam. Od 13 lat sprzedaję i kupuję jako prywatna osoba, po raz pierwszy założyłam temat, żeby dowiedzieć się, czy ktoś miał podobny problem. Póki co, czytam tylko mądrości tych, którzy nigdy w takiej sytuacji nie byli. To, że na coś się świadomie zgadzam nie znaczy, że muszę być z tego w 100% zadowolona i że muszę wyliczać i obliczać koszty jakiejś firmy ahahahah. Jako kupującej w ogóle mnie to nie obchodzi. I czy to jest Allegro czy jakakolwiek inna strona czy byłaby to sprzedaż w innej formie - 9 zł koszt wysyłki za towar za 1 zł nie jest adekwatny do ceny towaru. I czy to jest wina poczty, kosztów firmy, serwisu - nie interesuje mnie to i nie powinno w ogóle interesować. Kupuję - oceniam koszt przesyłki, tyle w temacie. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@alipoli55 Ja to się cieszę, że Ty potrafisz sobie tu radzić i dzielnie odbijasz piłeczkę. Najczęściej jednak jest inaczej - nie każdy kupujący to potrafi i oni takich zakrzykują, a on się tego boi i tuli uszy, przeprasza sprzedawcę i usuwa komentarz 🙂

Im tylko o to chodzi.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@alipoli55 "9 zł koszt wysyłki za towar za 1 zł nie jest adekwatny do ceny towaru" - zatem jaki koszt wysyłki jest adekwatny do towaru za 1 zł i dlaczego sprzedający ma do niego dołożyć z własnej kieszeni?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@alipoli55 Nie odpowiadaj na to kolejne podchwytliwe pytanie. Będą Cię dalej nękać.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie dyktuj @alipoli55 co ma robić, na pewno sama potrafi podejmować decyzje.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ode mnie z dala. Proszę mnie nie wywoływać i nie prowokować. Proszę się wypowiadać w temacie wątku, ale nie rozmawiać ze mną. Nie życzę sobie kontaktów z osobą, która mnie wielokrotnie na forum obrażała i poniżała, za co otrzymała kilka banów.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

"Proszę się wypowiadać w temacie wątku" - no właśnie, proszę się wypowiadać w temacie wątku, a nie spamować nie na temat i dyktować innym dyskutantom co mogą pisać, a czego nie mogą.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@alipoli55 To oceniaj koszty przewoźników, a nie sprzedawcy. Nie da się towaru za 1 zł wysłać za 20 groszy!

Ula

Ula
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Bzdura, ze sprzedawcą kupujący zawiera umowę kupna i dostarczenia, nie z przewoźnikiem. Egzaltacja z wykrzyknikami, jak zwykle.

oznacz moderatorów