anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający straszy mnie sądem za wystawienie średniej opinii

MAMY ROZWIĄZANIE!
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Kilka dni temu kupiłam żarówki led 3 sztuki po 1 zł. Za wysyłkę musiałam zapłacić 8,99 zł, bo sprzedawca nie oferuje innych form przesyłki. Po otrzymaniu towaru dostał ode mnie 5 gwiazdek za towar, 5 gwiazdek za sprzedającego i 3 gwiazdki za koszty przesyłki. Po dosłownie kilku sekundach otrzymałam telefon z krzykiem i wymuszeniem usunięcia 3 gwiazdek. Sprzedający tłumaczył się, że wiedziałam, że przesyłka kosztuje 8,99 zł i nie mam prawa wystawić 3 gwiazdek tylko muszę 5! Grzecznie uświadomiłam sprzedającego, że do tak taniego towaru jak malutka żarówka za 1 zł, może używać zwykłego listu za 2 czy 3 złote, a on wykrzyczał mi, że to Allegro zmusza go do wysyłek za 8,99 zł i że on jeszcze do tego dopłaca i mam natychmiast usunąć 3 gwiazdki, bo inaczej poda mnie do sądu! Wysłuchując przez kilka minut krzyków, w końcu się rozłączyłam. Wysłałam sprzedającemu MMS ze zdjęciem formularza sprzedaży Allegro, gdzie wyraźnie można zmienić koszty wysyłki oraz wybrać wiele różnych form wysyłki. Pan odpisał niezrozumiale, że takie screeny to każdy może sobie zrobić i że pokaże mi na co go stać, bo podaje mnie do sądu. Po kilku dniach dostałam kolejnego SMS-a i wiadomość przez Allegro, że podaje mnie do sądu za zniesławienie, że moja opinia zaważyła na jego dochodach i że mam się kontaktować z jakąś tam jego kancelarią. 
No i teraz pytanie: czy kupujący musi zawsze wystawać 100% dobre opinie, pomimo niezadowolenia z produktu lub obsługi bądź wysyłki, bo inaczej będzie ciągany po sądach???

oznacz moderatorów
135 ODPOWIEDZI 135
kostas11
#21 Demiurg#

@alipoli55 znałeś koszty wysyłki to było nie kupować, czy list zabezpieczy żarówkę ? 2 -3 zł są to listy nierejestrowane, teraz polecony kosztuje 8 zł brutto z kopertą a jak gruszy niż 2 cm to ponad 10 zł 🙂

Paczkomat 8,99 zł jest narzucany przez allegro i płaci się od tej kwoty prowizję  😞

Może Cię podać bo na to zezwala prawo czy wygra i udowodni straty to rozstrzygnie sąd 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Pisałam z Allegro i dostałam inną odpowiedź. Dowiedziałam się, że mam prawo do swojej subiektywnej opinii, bo po to są właśnie opinie. A koszt wysyłki prawie 9 razy droższy od ceny towaru to wysoka suma - tak przyznało Allegro. A żaróweczki były naprawdę mini, jak paznokieć w pudełeczkach. Zwykły list by wystarczył, tak kupuję np. nasionka...

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@alipoli55 ależ masz rację że koszt wysoki jak na produkt za 1 zł, to było nie kupować tylko poszukać u innego sprzedawcy, koszt był znany przed zakupem i zaakceptowany 🙂

Pamiętaj że nie każdy wysyła pocztą bo trzeba to zawieźć a inpost przyjeżdża po paczki i może sprzedawcy nie opłaca się latać na pocztę z listami ! i dlatego ma tylko paczkomaty 🙂

Tak Ty masz prawo do swojej opinii a sprzedawca może się z nią nie zgodzić i wtedy wkracza sąd 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@alipoli55 Po pierwsze wiedziałaś o koszcie PRZED zakupem? Tak? To po co kupowałaś skoro takie drogie? Trzeba było wybrać kupującego z przesyłką za 2 złote !

Po drugie  - nikt Ci nie wyżle żarówek zwykłym listem bo te są nierejestrowane i trudno zabezpieczyć szkło. A najtańszy polecony to 5,90 ( +VAT ). Tak 8,99 narzuca Allegro i Sprzedajacy jeszcze od tego płaci należność !

Po trzecie - BARDZO CIEKAWE - wklej tutaj zdanie gdzie Allegro przyznaje Ci rację że koszt wysyłki był zawyżony....Bo mam watpliowści.

Ps Jakbyś chciała kupić zapałkę za 1grosz to też szukałabyś przesyłki poniżej ceny zakupu?🤔

Tak masz prawo do subiektywnego komentarza i Sprzedajacy raczej nie pójdzie do sądu.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

alipoli55 cóż co do odpowiedzi allegro to dotyczyła ona zgodności Twojego komentarza z regulaminem allegro i jest on rzeczywiście zgodny z regulaminem- masz prawo do własnej subiektywnej opinii. Co do pójścia do sądu- każdy w tym kraju ma prawo pójść do sądu i tam udowadniać swoje racje wiec sprzedawca ma takie prawo ( czy pójdzie do sądu i czy udowodni te racje to już inna sprawa. Co do wysyłki: żarówka to szkło wiec wysyłanie jej w niezabezpieczonej kopercie jest niedopuszczalne ze względów bezpieczeństwa. Co do całej sytuacji to nie rozumiem co cena przedmiotu ma do kosztów wysyłki???? Czy rzeczy za złotówke przewoźnik ma wozić za darmo??? Niestety przewoźnicy nie wożą za darmo i sprzedawcy musza za te przesyłki zaplacic. Natomiast skoro przesyłka była zbyt droga a każdy klient ją zna w momencie zakupu to moze lepiej pójść do sklepu stacjonarnego i wtedy w ogóle nie ponosić kosztów wysyłki??? Biorąc pod uwage że cena za paczkomat nie była zawyżona to na miejscu sprzedającego także by mi sie przykro zrobiło. Sprzedajacy wystawil cene w miare swoich możliwości a to kupujący zawsze decyduja czy godzi sie na tą cene czy też jest ona zbyt wysoka. Godzic sie na cene a potem narzkac że zbyt drogo ... cóż średnio.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@alipoli55 Tak, masz prawo do oceny i nie daj się zastraszyć 🙂 Teraz wszyscy sądami starszą, bo nie mogą już wystawiać negatywnych komentarzy odwetowych.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@alipoli55 allegro to nie sąd - mogą sobie pisać dowolne bzdury

to że allegro pozwala Ci oceniać koszty wysyłki , które samo narzuca jako ocena Sprzedawcy

to jest ostre przegięcie

 

podobnie jak twoja ocena

znałeś cenę wysyłki przed zakupem - więc twoja ocena dotyczy nie przebiegu transakcji tylko wyglądu samej oferty

 

domagasz sie wysyłki listem nierejestrowanym mimo że w myśl przepisów Sprzedawca

odpowiada za wysyłkę do momentu otrzymania przez Cienie towaru

jak list zwykły zginie lub powiesz że go nie dostałeś Sprzedawca nie ma możliwości

złożenia reklamacji ani sprawdzenia co się stało z przesyłką

 

ponadto pewnie znasz regulamin poczty co można przesyłać listem zwykłym

 

A ty to dobrze wiedząc oceniasz zaniżasz ocenę Sprzedawcy - jaka osoba tak robi?

 

Sprzedawca Cię nie straszy tylko działa zgodnie z polskim prawem, które daje mu prawo do żądania usunięcia treści, które mu szkodzą - jak się nie zgodzisz

musi iść z tym do Sądu

 

więc nie dziw się, że jak Sprzedawca się wściekł

ja bym zrobił to samo

 

@pinsplash ma rację kto cię zmuszał do zakupu w tej ofercie?

dlaczego cierpi Sprzedawca?

oceń allegro w tym temacie i polskie państwo za przepisy

 

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Twoja ocena jest w mojej ocenie głupia (nie da się wyłać żarówki za 2 lub 3 zł), ale masz do niej prawo. Sprzedający Cię tylko straszy.

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@alipoli55 

Ten wątek pojawia się często: niezrozumienie kosztu wysyłki. To, że można coś wysłać zwykłym listem (jaki dowód nadania gdy zaginie ?), nie znaczy, że można to porównywać z wysyłką za 9 zł (jako drogą). Jest tania jak cholera, biorąc pod uwagę okoliczności naliczania prowizji od wysyłki. Ja wystawiłem nieco własnych rzeczy i nadaję po 13 zł z paczkomatu. Dlaczego ? Tyle kosztuje nadanie bez etykiety. Najmniej. Niektórzy do mnie piszą "za drogo ; ma być max za 10 zł" (mam dla nich kupić sobie drukarkę, czy biegać do ksero studio z pendrivem ?). W takiej sytuacji wystawiając np. film na dvd za 3zł musiałbym do sprzedaży dołożyć :-] Powinnaś rozróżniać "drogo" od "zgodnie z rzeczywistością". Skoro decydujesz się na taką kwotę przy zakupie, to w czym problem ?

A, żeby nie było: reakcja sprzedającego histeryczna, chociaż mająca jakieś podstawy.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@alipoli55 Jeżeli byłaś wbrew swojej woli i akceptacji zmuszana przez inne osoby do zakupu tych żarówek z niewiarygodnie drogim kosztem wysyłki musisz zgłosić sprawę na policje, konieczne.😎

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@alipoli55 Absolutnie niczym się nie przejmuj. Zgodnie z regulaminem masz prawo do subiektywnej oceny transakcji. Koszt wysyłki, jaki on by nie był, może wydawać Ci się zbyt wysoki i masz prawo zaniżyć gwiazdki. Nie ma obowiązku wystawiani pięciu gwiazdek, a krzyczącego sprzedającego olej i zgłoś do Allegro. To, że znałeś koszt wysyłki nie znaczy, że nie możesz go ocenić i nie daj sobie tego wmówić - wszystko można oceniać, także to, co się zaakceptowało.  Pismami od prawników też się nie przejmuj. Oni ściągają takie wzory z netu i zastraszają kupujących - to ostatnio plaga. To są teksty pisane przez nieistniejące kancelarie i podpisane przez nieistniejących prawników. On do sądu nie pójdzie, bo wie, że tylko poniesie koszty sądowe.

Wypowiedziami tutaj też się za bardzo nie przejmuj, pomimo że to Dyskusje kupujących, odpowiadają Ci w 99% sprzedawcy z Allegro 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

O! Przeniosłaś rozwiązanie na mnie 🙂 Żeby się znowu @konto zamknięte nie czepiała - nie było żadnego nacisku z mojej strony. To naturalny odruch kupującej po "napaści" sprzedawców 🙂

oznacz moderatorów
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

A niech się czepia, kto chce. Najbardziej wkurzyło mnie zachowanie sprzedawcy, od razu zadzwonił, a tak się darł, że przez jakieś 2 minuty nie rozumiałam nawet kto to jest i o co chodzi. Nie powiedział: Proszę pani, nie wysyłam pocztą, bo boję się, że towar się uszkodzi, albo bardzo panią proszę o zmianę opinii bo coś tam... Od razu się darł, nie miał racji mówiąc, że na Allegro nie ma innej opcji wysyłki, że Allegro zmusza go do wysyłek za 8,99, straszył od razu adwokatem, sądem itd. Dałam mu na początku 5 gwiazdek jako sprzedającemu, nic do niego nie miałam, ale po jego telefonie i sms-ach z groźbami zmieniłam nawet opinię o nim na 1 gwiazdkę i opisałam całą sytuację.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

alipoli55 "i zmieniłam nawet opinię o nim na 1 gwiazdkę ".

I już nie kupisz żarówki za 1zł😄

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@alipoli55 Tak, Allegro zmusza sprzedawców do wysyłki za określoną kwotę, żeby spełnić warunki Smarta, a to z kolei wpływa na ocenę jakości sprzedaży.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
anetris1
#7 Wielbiciel#

Witam sprzedawca straszy mnie sądem za negatywną ocene czy ma do tego prawo. Dodam tylko że była to najniższa ocena przyznanych gwiazdek  a nie jakiś tam komentarz obrażający

Zgodność z opisem - 1 gwiazdka

Obsługa kupującego - 1 gwiazdka

 
 
Dostałam dwie wiadomości od sprzedającego po tym jak nie zgodziłam sie za usuniecie komenatrza negatywnego ,oczywiście wczesniej było z 5 telefonów a po 6 razem zablokowałam numer:
 
wiadomość 1 od sprzedającego - Dziękuje za wiadomość, zgodnie z Pani decyzją przekazujemy sprawę do naszego prawnika, on skontaktuję się z Panią i wyśle przedsądowe wezwanie do usunięcia oceny. Pozdrawiam
 
wiadomość 2 - Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego, naruszenie dobrego imienia może nastąpić zarówno przez pomówienie o ujemne postępowanie w życiu osobistym i rodzinnym, jak i przez zarzucenie niewłaściwego postępowania w życiu zawodowym naruszające dobre imię danej osoby i mogące narazić ją na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu lub innej działalności (por. wyrok Sądu Najwyższego z dnia 9 października 2002 r., IV CKN 1402/00, LEX nr 78364).
 
Tak naprawdę dokonany zakup przyszedł po mojej interwencji. A jak już przyszedł to okazało sie że to nie jest to co zamawiałam. Sprzedawca na siłe chciał abym zatrzymała produkt . Poza tym walczyłam o kod do zwrotu do paczkomatu. Cała historia nie przyjemna i obsługa też.
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@anetris1 ma prawo Cię pozwać,  a czy to zrobi czas pokaże 🙂 a czy wygra rozstrzygnie sąd 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@anetris1  masz cos wspólnego z użytkownikiem  iwojas

oznacz moderatorów
anetris1
#7 Wielbiciel#

Nie mam nic wspólnego . Co najwyżej skopiowałam tytuł tematu tutaj na forum by znaleść odpowiedz.

oznacz moderatorów