anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający straszy mnie sądem za wystawienie średniej opinii

MAMY ROZWIĄZANIE!
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Kilka dni temu kupiłam żarówki led 3 sztuki po 1 zł. Za wysyłkę musiałam zapłacić 8,99 zł, bo sprzedawca nie oferuje innych form przesyłki. Po otrzymaniu towaru dostał ode mnie 5 gwiazdek za towar, 5 gwiazdek za sprzedającego i 3 gwiazdki za koszty przesyłki. Po dosłownie kilku sekundach otrzymałam telefon z krzykiem i wymuszeniem usunięcia 3 gwiazdek. Sprzedający tłumaczył się, że wiedziałam, że przesyłka kosztuje 8,99 zł i nie mam prawa wystawić 3 gwiazdek tylko muszę 5! Grzecznie uświadomiłam sprzedającego, że do tak taniego towaru jak malutka żarówka za 1 zł, może używać zwykłego listu za 2 czy 3 złote, a on wykrzyczał mi, że to Allegro zmusza go do wysyłek za 8,99 zł i że on jeszcze do tego dopłaca i mam natychmiast usunąć 3 gwiazdki, bo inaczej poda mnie do sądu! Wysłuchując przez kilka minut krzyków, w końcu się rozłączyłam. Wysłałam sprzedającemu MMS ze zdjęciem formularza sprzedaży Allegro, gdzie wyraźnie można zmienić koszty wysyłki oraz wybrać wiele różnych form wysyłki. Pan odpisał niezrozumiale, że takie screeny to każdy może sobie zrobić i że pokaże mi na co go stać, bo podaje mnie do sądu. Po kilku dniach dostałam kolejnego SMS-a i wiadomość przez Allegro, że podaje mnie do sądu za zniesławienie, że moja opinia zaważyła na jego dochodach i że mam się kontaktować z jakąś tam jego kancelarią. 
No i teraz pytanie: czy kupujący musi zawsze wystawać 100% dobre opinie, pomimo niezadowolenia z produktu lub obsługi bądź wysyłki, bo inaczej będzie ciągany po sądach???

oznacz moderatorów
135 ODPOWIEDZI 135
pinsplash
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Jak mnie nie stać na Bentleya, Mercedesa czy Toyotę to kupuję używanego Poloneza. I nie mam pretensji do sprzedawcy o to ze mnie tylko na niego stać. Życie.

Oczywiście Kupująca nie ma pojęcia o sprzedawaniu na Allegro i stąd jej takie podejście. Cięzko pracuje aby dostać się na jak największą ilość czarnych list - i pewnie z sukcesem.

Tak będąc na miejscu tego sprzedawcy, zadzwoniłbym i po uzyskaniu informacji nie straszył czy groził tylko wpisał na CL i żył dalej. Szkoda dżuli.

Podejście : klient to zło konieczne - to jeden z największych błędów jakie może popełnić sprzedawca. Ale danie się szantażować kupującemu - eeee - nie. Wysłałbyś zwykłym listem te żarówki? Odpowiedz sobie na pytanie a potem przeczytaj wpisy kupującej 😃 A potem wpisz......

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@pinsplash Nie sprzedawałbym tych żarówek po 1 szt czy też po 1 PLN. To jak wsadzanie kija w mrowisko lub mina i oczekiwanie kiedy wybuchnie 😉

Ty znasz te wszystkie zasady, reguły związane ze sprzedażą i te tutaj. Klient nie i trzeba się liczyć ze będzie myślał, ze Ty go chcesz oszukać sprzedając żarówkę za 1 pln z wysyłką za 8,99 pln 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Ja nie uważam, że ktoś mnie oszukał. Korzystam z Allegro od 13 lat, sprzedaję dużo i kupuję. Jako osoba prywatna nawet 10-20 transakcji miesięcznie, to raczej nie mało. Nie zliczę kupionych i sprzedanych towarów. Nigdy nie miałam problemów ze sprzedażą, kupnem, szajsem i wysyłkami. Pierwszy raz od 13 lat dałam komuś 3 gwiazdki za cenę przesyłki - bo na zdrowy rozum to przegięcie! Tyle w temacie. 

 

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@alipoli55 Na zdrowy rozum to nie przegiął nikt prócz Ciebie. Przeczytałaś ze zrozumieniem to, co Ci tu ludzie napisali? Sprzedawca na Twoim zakupie nie zarobił NIC (!) lecz jedynie stracił.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
sophie-bunny
#13 Ambasador#

@alipoli55"Korzystam z Allegro od 13 lat, sprzedaję dużo i kupuję."

Zajrzałam na twoje konto. Sprzedajesz na Allegro Lokalnym, więc system komentarzy cię nie dotyczy. Dlatego nie masz bladego pojęcia o czym piszesz! I jeszcze @xyz96 cię podjudza!

Zacznij sprzedawać na zwykłym Allegro, jak ci kupujący obniżą oceny, spadnie jakość sprzedaży, zdechnie sprzedaż - wtedy wreszcie zrozumiesz, o czym ludzie tu do ciebie piszą! Bo teraz, gadka z tobą, to jak ze ślepym o kolorach.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

alipoli55 A po tym plącz dla czego jestem na Czarnej Liście, bo jest już 2021r. a przesyłki za 2-3zł są tylko jako wspomnienie.😄

oznacz moderatorów
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Przesyłki listowe nierejestrowane zaczynają się od 3,30 zł według najnowszego cennika Poczty Polskiej. 

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

1.Może o tym nie wiesz ale 3,30 jest cena netto do której należy doliczyć VAT czyli mamy już 4,05zł.

2.Należalo szukać sprzedawcy który wysyła za 3,30 ,nie było żadnego w dodatku żeby miał żarówki za 1z?.😄

2.Zazwyczaj po wysyłkę listów nierejestrowanych kupujący twierdzi ze nie otrzymał przesyłki. 😎

 

 

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@alipoli55 musisz zwrócić uwagę na fakt, że jeśli grubość przesyłki przekroczy 2 cm (a więcej ma chyba nawet najmniejsza żaróweczka) to jest to już format L, czyli najtaniej to 6,60 zł. Dodatkowo taki list będzie szedł tydzień i jest ryzyko, że w ogóle nie dojdzie.

oznacz moderatorów
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Takie małe żaróweczki do auta, 1cm max. Nieważne. Kupuję różne rzeczy na różnych serwisach i również sprzedaję. Jak pisałam wcześniej, kupuję na przykład nasiona tropikalne, które są również bardzo, bardzo delikatne i płacę 4 zł za list priorytetowy, zawsze przesyłka dochodzi, nic nie jest zniszczone, a co najśmieszniejsze - szybciej niż w paczkomacie, mam kopertę w skrzynce. Ale nie o to chodzi. Sprzedający mógł otworzyć dyskusję z Allegro, mógł grzecznie wytłumaczyć, że nie chce wysyłać pocztą, bo się boi o uszkodzenie towaru, mógł grzecznie poprosić, a nie dzwonić i drzeć się przez 5 minut i straszyć sądem. Upierał się, że nie ma na Allegro innej możliwości wysyłki, co jest nieprawdą. 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@alipoli55 Dam Ci dobrą radę. Nie wypowiadaj się już w tym wątku. Miałaś prawo do zaniżenia gwiazdek i to nie ulega wątpliwości. Ty nie musisz znać żadnych grubości przesyłek, ty nie musisz się przejmować jakimś ryzykiem. Będziesz się dalej wypowiadać, następni sprzedawcy będą Cię atakować i w końcu Ci wmówią, że masz się ukłonić i przeprosić sprzedawcę, że to wszystko Twoja wiana, że nic Ci się nie należy, że masz usunąć komentarz, a najlepiej to sama sobie powinnaś wystawić komentarz negatywny 🙂

Nie zmieniaj tej oceny i zapomnij o sprawie.

oznacz moderatorów
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Dzięki, tak zrobię. Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@alipoli55 

Jeśli jest tak jak piszesz, to sprzedający za takie chamstwo zasłużył sobie na negatywa. Kuriozalne w tym wszystkim jest to, jak z błahej sprawy może wyniknąć ostry konflikt.

Jasne, możesz oceniać koszt wysyłki jak chcesz (póki allegro daje taką możliwość), ale poczytaj sobie inne wątki również do jakich niesprawiedliwych ocen to prowadzi. I nie jest to żadna nagonka na Twoją osobę.

A co do możliwości wysyłki - jasne, można nadawać wszystko zwykłym listem, ale w przypadku zaginięcia sprzedający jest z góry na skazanej pozycji. Biorących na siebie winę kupujących ("wiem, ryzykowałem') wielu nie znajdziesz. Sam takiej nie oferowałem nigdy, bo wiem, że można się przez to wpuścić w maliny.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

alipoli55 ,,zawsze przesyłka dochodzi,, , a zdajesz sobie sprawę ilu jest naciągaczy . Przesyłka nierejestrowana czyli sprzedawca nie ma możliwości udowodnienia ,że towar dostarczył . Sam dawno temu oferowałem tą formę przesyłki , ale ilość klientów upominających się o przesyłkę zaczęła lawinowo rosnąć . Cóż zamiast 3 zł klient teraz musi zapłącić 7 ..... sam sobie winien . Nie wkładam wszystkich do jednego worka i z góry przepraszam jeśli ktoś się poczuje urażony , ale obecnie żaden szanujący się sprzedawca nie zaoferuje przesyłki nierejestrowanej ... takie życie .

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@alipoli55 "Sprzedający mógł otworzyć dyskusję z Allegro" - sprzedający nie może otworzyć dyskusji, ani z allegro, ani z kupującym. Sprzedający nie może wystawić komentarza kupującemu. Sprzedający zasadniczo niewiele może, bo już nawet co niektórzy postulują tu zlikwidowanie czarnej listy, która jest zasadniczo jedyną linią obrony przed nierzetelnymi kupującymi.

Tak czy owak oboje zachowaliście się nie w porządku: Ty tym że zaniżyłaś sprzedającemu ocenę gwiazdkową (która niestety przekłada się na tzw. jakość sprzedaży, a ta na pozycje ofert na listingach) za koszty wysyłki znając je od początku, a on tym, że wydarł na Ciebie ryja.
Jeśli te trzy żarówki nie były w komplecie tylko na sztuki, to od każdej sprzedający zapłacił 25 gr prowizji ("
Minimalna wartość jednorazowo naliczonej prowizji za każdą sztukę wynosi 0,25 PLN."https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4), do tego zapłacił prowizję od 8,99 zł w takim %, jaki obowiązuje w kategorii, w której były wystawione te żarówki. Jeśli wysłał Ci je w kopercie bąbelkowej, to również nie rozdają ich za darmo (podobnie jak etykiet nie drukują charytatywnie). Dodatkowo jeśli to była oferta wyróżniona, to wtedy obowiązuje kolejna prowizja za sprzedaż w takiej ofercie w wysokości 60% prowizji podstawowej. Policz sobie sama ile mniej więcej zarobił sprzedający na tych trzech żarówkach które kupiłaś, o ile coś zarobił.
Na swoim przykładzie powiem, że gdy ja wysyłam coś komuś paczkomatem za te 8,99 zł, to - pomijając prowizje od sprzedaży i kosztów wysyłki - do samej wysyłki dokładam ok. 2 zł (koszt koperty bąbelkowej i druku etykiety).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@alipoli55 sprzedający nie mógł otworzyć dyskusji - wypisujesz jakieś bzdury

ile masz lat? przepisy obowiązują każdego

czepiasz się ludzi i masz pretensję, że ktoś Ci zwraca uwagę?

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

alipoli55 masz racje lecz za dostawe odpowiada sprzedawca wiec mało kto sie decyduje na list za 3,3 aby mu potem klient zarzucił że produkt nie został wysłany. Generalnie przesyki listowe powinnismy zacząć liczyc od najtanszego rejestrowanego czyli od 5,9. o ile grubość koperty nie przekroczy 2 cm bo wtedy już jest gabaryt  L i prawie 20 zł za list

oznacz moderatorów
GaJoo1
#9 Pomysłodawca#

@aragil  Albo płacz bo żadna żarówka nie doszłaby cała, ale to przecież też wina sprzedawcy bo wysłał najtańszym listem tak jak prosił kupujący 😄

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@alipoli55Trzeba było kupić 40 sztuk ze smartem a potem oddać 37 . Było by za darmo 😂

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

wilk szyty i owca cała

oznacz moderatorów