anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający uzależnia zwrot pieniędzy od zwrotu prowizji

ankieterxxx
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_   witam. Nie otrzymałem dziś pomocy w dyskusji allegro, a wydaje mi się, że ta sytuacja to już totalne przegięcie. 14.08 wygrałem licytację, 15.08 opłaciłem przedmiot. Po kilku wiadomościach do sprzedającego (bez odpowiedzi) otworzyłem dyskusję. Dziś sprzedający nagle ocknął się i stwierdził, że nie ma już wylicytowanego przeze mnie przedmiotu, ale pieniędzy nie zwróci dopóki nie odzyska zwrotu prowizji od allegro. Nie wydaje mi się aby to było zgodne z regulaminem. Co mogę zrobić w tej sytuacji oprócz czekania na możliwość złożenia wniosku do POK?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, i to jest najlepsze rozwiązanie.

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Zapewne sprzedał go w "innym kanale sprzedaży". Np. sąsiadowi.

Nie ma takiej możliwości, żeby sprzedawca nie zwrócił Ci kasy. Powinien Cie przeprosić za zaistniałą sytuacje i poprosić o anulowanie zamówienia/zwrot/odstąpienie od umowy itp. Sytuacje różne się zdarzają, lecz trzeba do tego po "ludzku " podchodzić.

Taka informacja otrzymana od sprzedającego (mamy tutaj tylko Twoją wersję, więc zauważ, że wszyscy odpowiadają dokładnie na jej treść) - jest wręcz karygodna i narusza wszelkie prawa i przepisy. Założyłeś dyskusję, sprzedawca odpisał Ci w niej to co napisałeś, kliknij w link "poproś pracownika Allegro o pomoc", lub coś w tym rodzaju. Poczekaj na odpowiedź pracownika Allegro i sprzedawcy, a potem, jeśli zajdzie potrzeba, złóż wniosek do POK. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jak nie ma towaru ,bo go sprzedał poza portalem to zwrotu prowizji nie dostanie a tobie i tak musi zwrócić . 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ankieterxxx, wkrótce wypowiemy się w tej Dyskusji, proszę Cię o cierpliwość. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów