anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający zadzwonił do mnie ze nie wyślę mi zamowienia

Imxxnicole
#8 Zapaleniec#

(Nie wiem czy dobrze wstawiłam post, pisze tu pierwszy raz 🙈)  sprzedający zadzwonił do mnie po moim zapytaniu o wysyłkę w 3 dniu po zamówieniu i opłaceniu zamowienia ze nie wyśle mi towaru, ponieważ ostatnie sztuki zostały uszkodzone, zaproponowano zwrot środków lub wysyłkę innego towaru z ich oferty, jako iż zależało mi na tym konkretnym modelu (i straciłam zaufanie ze ten drugi będzie wysłany na czas) poprosiłam o zwrot kosztów i po prośbie wysłałam nr konta, Pani powiedziała ze jeszcze dziś zrobia przelew i jutro już pieniądze beda u mnie. Tymczasem nie mam zwrotu srodkow na koncie a zamowienie nie zostało nawet przez sprzedawcę anulowane (ja już nie mam takiej możliwości). Co w takiej sytuacji? Szczerze przyznam ze jak kupuje od 10 lat na tej platformie tak pierwszy raz mi się coś takiego przydarzyło.. 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

excessively-frug
#12 Orędownik#

Zgłoś sprzedającemu problem z zamówieniem, czyli otwórz dyskusję i domagaj się w niej zwroty wpłaty za niezrealizowane zamówienie, po 24h poproś o pomoc w tej dyskusji, pracownika Allegro. Zobaczysz jak szybko wpłyną środki.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

Imxxnicole
#8 Zapaleniec#

 Dziękuje bardzo! W takim razie tak zrobię bo zbytnio im nie ufam po takiej akcji. 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Imxxnicole zawsze musi być ten pierwszy raz 🙂 zdarzają się takie sytuacje chodź dziwne że od razu nie poinformował o problemie tylko po 3 dniach 😞  jak zlecił dziś przelew to pewnie kasa jutro będzie na koncie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Imxxnicole
#8 Zapaleniec#

Ehh niestety 😩 poczekam do jutra i zrobię tak jak polecono mi wyżej, może jednak faktycznie coś się opóźniło, choć wątpię 😅

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@kostas11 a gdzie ten slynny e-mail o zwrocie szmalczyku o ktorym wiecznie trąbi LEF666? 😉

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Imxxnicole A to zakup na AL dlaczego wolał o nt konta skoro nie posiadał towaru, może zasilić konto do zwrotu, nie musisz mu podawać swojego nr konta, Taki przelew jak go wykonał to morze iść do końca następnego dnia roboczego.

oznacz moderatorów

Imxxnicole
#8 Zapaleniec#

@LEW433 właściwie to nie mam pojęcia, dopiero gdy pisałam tu post zaczęłam się zastanawiać dlaczego po prostu nie anulował zamowienia🤨 No ale podałam wczoraj nr i przelew mial zostać wysłany jeszcze wczoraj wieczorem 🤷🏼‍:płeć_żeńska:

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Trochę byków narobiłem, ale zmęczenie >sory, otwórz dyskusję jak jutro nie będzie ich na koncie.🙂

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Jedna z moderatorek wyraźnie pisała, że pieniądzę ze zwrotu mogą się księgować do 3 dni roboczych.

oznacz moderatorów

Imxxnicole
#8 Zapaleniec#

@Client:10437144 tyle ze zwrot miał zostać zrobiony jako zwykły przelew, a przynajmniej sprzedająca tak zapewniała. Wiec gdyby puściła przelew przedwczoraj to raczej nie ma opcji ze wczoraj by nie doszedł ..;/ 

oznacz moderatorów

Imxxnicole
#8 Zapaleniec#

Słuchajcie. Zwrotu nie dostałam do dzisiaj. Sprzedawca milczy, nie odpisuje w dyskusji, na dodatek zdyskredytował moja opinie na jego profilu przez to, ze telefon mi zrobił literówkę. Szczyt bezczelności, muszę teraz czekać do wieczora aż się dołączy Allegro, bo sama raczej nic nie ugram. Okłamali mnie, ze przelew został zlecony i od tego czasu zero kontaktu.. A ja zostałam bez kasy i bez prezentu dla Dziadka na święta… Masakra jakas. Dziękuje wam wszystkim za pomoc, nie chciałam tego ale jednak będziemy musieli się szarpać w sporze, bo firma to jakiś zart… Na dodatek zamowienie nadal nie jest nawet anulowane.. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Po takim zwrocie przez AF środki wracają w 3dni,wcześniej dostajesz maila od Allegro.

oznacz moderatorów

Imxxnicole
#8 Zapaleniec#

problem w tym ze nie mam ani żadnego maila, ani żadnej wiadomości zwrotnej od sprzedawcy, a pisałam już wczoraj czy przelew został wysłany.. Domyslam się ze sprzedawca na złość czeka na rozwiązanie sprawy poprzez Allegro. Porażka. 

oznacz moderatorów

Imxxnicole
#8 Zapaleniec#

@LEW433 A jeszcze spytam bo widzę ze masz wiedzę o wiele większa ode mnie - czy jest to mozliwe, ze sprzedawca zlecił przelew tradycyjny który od przedwczoraj nie doszedł i przy okazji nie dostałam żadnego maila ani informacji o zwrocie pieniędzy? Sprzedawca napisał ze niby wysłał przelew tradycyjny, ale od przedwczoraj go nie ma, tak samo jak maila i nie wiem co o tym myśleć… 

oznacz moderatorów

barbudero
#8 Zapaleniec#

@Imxxnicole  Jeśli to był standardowy przelew z banku, to nie dostaniesz powiadomienia z Allegro o zwrocie kosztów, bo taka płatność nie jest procesowana przez Allegro Finanse - jest realizowana bank do banku. standardowy przelew z rachunku bankowego powinien trafić do Ciebie najpóźniej następnego dnia roboczego.

oznacz moderatorów

Imxxnicole
#8 Zapaleniec#

Edit: już poprosiłam o pomoc Allegro, bo jedyna odpowiedz jaka dostałam na pytanie czemu mnie wprowadzono w błąd ze przelew będzie na drugi dzień a do dziś go nie ma, jest ze przelew poszedł i tyle, nie wiem kiedy był wysłany i czy w ogóle.. Wiec może Allegro dostanie choćby jakieś potwierdzenie.

 

No właśnie w tym problem ze nie trafił 😕 a mogę poprosić o potwierdzenie przelewu lub coś w tym stylu jeśli przelew zwrotny poszedł poza Allegro (o ile w ogóle poszedł😅)?

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Imxxnicole nasz forumowy LEF666 nie dopuszcza w ogole mysli, ze sprzedawca moze zlecic zwykly przelew z konta na konto. On jak mantre klepie w wielu tematach, ze przyjdzie e-mail i przyjdzie e-mail. A to jest bzdura.

Jesli sprzedawca zlecil przelew w srode wieczorem (konto=>konto) to w zasadzie dzisiaj powinnas miec $$ na koncie. "Powinnaś" nie oznacza, ze na pewno.

oznacz moderatorów

Imxxnicole
#8 Zapaleniec#

Edit: już poprosiłam o pomoc Allegro, bo od sprzedawcy dowiaduje się jedynie tyle, ze został wysłany.. Może oni wyciągną kiedy i czy w ogóle bo dziś mija 2 dzień i wątpię żeby przelew ze zwykłego banku do ING trwał tyle czasu 😅

 

 

No właśnie sprzedawca twierdził ze przelew wyślę dzisiaj (środa wieczorem) tak, żeby w czwartek już mógł być. Dziś jest piątek i dalej nic a mój bank wyjątkowo szybko zatwierdza transakcje .. A czy Ew mogę go poprosić o wysłanie potwierdzenia przelewu? I bardzo dziękuje za poświęcony czas! 🙂 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Imxxnicole Ty już zrobiłaś swoje. Jak jest opór to nic wiecej nie ugrasz. Niech handlarz przedstawia konkrety w dyskusji.

I głowa do góry! 🙂

Taki problem jaki Ty masz to drobiazg. Ale z drugiej strony popatrz ile czasu i energii marnujesz 😞

oznacz moderatorów