anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający zlecił zwrot, jak długo mam czekać na pieniądze?

kobliko
#7 Wielbiciel#

Kupiłem przedmiot i tego samego dnia zwróciłem bo nie pasował w sensie rozmiaru ( patelnia-indukcja) . Sprzedawca przyjał i zwrot i przelał środki dla mnie przez Allegro. Dlaczego allegro przetrzymuje moje pieniadze zamiast je zwrócić na moje konto? 

Kobliko

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

@kobliko Jeśli sprzedający naprawdę zlecił zwrot, pieniądze otrzymasz w czasie do trzech dni. Skąd wiesz, że zlecił? Był mail od Allegro z informacją o zwrocie wpłaty? Jeśli nie było, to nie zlecił.

oznacz moderatorów

kobliko
#7 Wielbiciel#

Dostałem e-mail od niego , że zlecił przelew przez Allegro

[edycja] (Allegro)   10:14 (1 godzinę temu)
 
Dzień dobry. Pieniądze zostały już wysłane przez allegro. Allegro zwraca pieniądze w ciągu 2-4 dni roboczych. W dniu 2020-12-03 09:47, Allegro napisał(a): > [1]
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kobliko Sprzedający zlecił zwrot dziś rano, więc zgodnie z informacją, którą otrzymałeś, pieniądze trafią na Twój rachunek w przeciągu 2-3 dni. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kobliko
#7 Wielbiciel#

Zakup był zwrócony prawie tydzień temu. On DZIŚ  napisał tylko ze zwrócił pieniadze jako fakt , natomiast nie napisał kiedy to miało miejsce. Jeśli dziś to Ok , ale jeśli wcześniej to dlaczego nie zostałem o tym powiadomiony? 

Tak czy inaczej cierpliwie poczekam

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kobliko sprzedawca ma czas do 14 dni od odstąpienia na zwrot kasy  🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, ma zwrócić niezwłocznie, 14 dni to termin ostateczny.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 czyli do 14 dni 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Nie, niezwłocznie, o tym najpierw napisano w paragrafie, zacytujesz ten paragraf?

Niezwłocznie to dla danej sytuacji czas bez niepotrzebnych opóźnień, możliwie najszybszy w danym przypadku. Celowe zwlekanie i celowe czekanie do czternastego dnia jest niezgodne z prawem. Jest orzeczenie sądu, zacytujesz?

oznacz moderatorów