anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedajacy nie chce wyslac towaru mimo ze zapalcilem

graszka-m
#7 Wielbiciel#

Witam kupiłem i zapłaciłem przedmiot na allegro mija 13 dzień od zakupu i sprzedający każe anulować zakup bo nie może czy nie chcę zrealizować zakupu. Ja nie chcę anulować zakupu tylko chcę żeby sprzedający wywiązał się ze swojego obowiązku i wysłał zamówienie. Jak to wygląda prawie na allegro mam szansę że musi sprzedający wywiązać sie z umowy i wyślę mi towar czy może mnie poprostu sobie lekceważyć i nie poniesie za to żadnych konsekwencji.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

komis-bell
#21 Demiurg#

@graszka-m Sprzedający ma obowiązek wysłać Ci zakupiony towar ale zmusić go do tego może jedynie sąd.
Możesz otworzyć dyskusję i domagać się wysyłki ale jeśli sprzedający się uparł to nic nie ugrasz.
Tak jak napisałem - zostaje Ci powództwo cywilne.

oznacz moderatorów

graszka-m
#7 Wielbiciel#

dyskusja otarłem zobaczymy co na to allegro.pl najgorsze to ze ciągle mnie oszukiwał sprzedawca że mają opóźnienie bo dużo zamówień a teraz proponuję żebym anulowal zakup. Totalne bezprawnie jak tak można robić w butelkę kupującego.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@graszka-m Allegro powie sprzedającemu, że powinien wysłać zamówienie ale nie zmusi go do tego więc generalnie nie oczekuj cudów.
Skończy się to tak, że sprzedający w końcu odda Ci pieniądze i tyle.
Jedynie sąd ale czy warto?

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Nie zawsze sprzedający ma obowiązek wysłania towaru. Są od tego wyjątki.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@graszka-m Jak sprzedający napisze, że odda Ci kasę to Allegro nic nie zrobi. Nie pomoże żadna dyskusja czy inne straszaki. Nie jest to zgodne z prawem, ale żeby cokolwiek zdziałać pozostaje Ci tylko dochodzenie swoich praw na dtodze sądowej > pytanie czy warto?

Na zwykłym Allegro możesz wystawić komentarz > na Lokalnie nie.

oznacz moderatorów

graszka-m
#7 Wielbiciel#

ok zobaczymy jak na tą dyskusję zareagują z allegro wszystko widzą jak to przebiegało. Dzięki.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@graszka-m A jedyną konsekwencją dla sprzedającego > i to nie zawsze > jest "upomnienie od Allegro. Dopiero jak takich sytuacji będzie więcej to mogą mu zablokować konto.

oznacz moderatorów