anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedajacy wysłał niesprawny produkt

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Witam zakupiłem kartę graficzną gtx 980ti. Konwersacje prowadziłem z Panem który mi to sprzedawal na **piiip** po otrzymaniu karty i kiedy zobaczyłem że wyświetla pulpit napisałem że jest sprawna. Po dłuższych testach i włączeniu benchmarku okazało się że rdzeń karty najprawdopodobniej jest uszkodzony i napisalen do tamtego pana co robimy z tym faktem Pan nie wykolcal że działała.  Co mogę zrobić, oczywiście zakup odbywał się na allegro. Czy to że na początku napisałem że działa na portalu **piiip** może coś zmienić?

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Dobra dzieki spolecznosc allegro zawsze pomoże 

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

I chciałbym nawiązać do poprzedniego pytania bo nie dostałem odpowiedzi, jeśli napsualem na innym portalu sprzedajcemu na początku że działa a potem przestała działać to może mnie to jakoś pogrążyć?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:50534741 Nie ma znaczenia korespondencja na innym portalu, czy przez prywatne maile. Zakup nastąpił przez Allegro i tylko to się liczy. Zrób jak Ci napisał @LEW433 

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

A jeśli dogadałem sie ze sprzedającym ale nie mogę się z nim dogadać w sprawie zwrotu proponuje mu ze wystawie na alelgro lokalnie A on mi mowi żebym wysłał karte A on odeślę kasę. A po drugie wmawia mi ze za wystawienie produktu na alelgro lokalnie kosztowało go 44zł

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:50534741 Z Twojego wpisu nie można się domyślić o co chodzi. Dogadałeś się czy nie ? Jakie wystaienie na Allegro Lokalne ? Bezzwrotna opłata transakcyjna na AL to 7,9%.

Zgodnie z zasadami najpierw zwrot karty, potem dopiero zwrot kasy. Sprzedający powinien Ci oddać pełna kwotę za kartę + koszty przesyłek w obie strony. Jak otworzyłeś dyskusję to jej nie zamykaj do czasu otrzymania pełnego zwrotu ( zawsze możesz poprosić w razie problemów o pomoc Allegro )

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Client:50534741 z ciekawości zapytam się jaki masz zasilacz - jakiej firmy i ile watów mocy (tak samo jaki ma kolega?)

Nie jest ważne u ilu osób sprawdzałeś sprzęt który rzekomo działał u sprzedającego tylko ważne są parametry podzespołów które razem ze sprzętem są zamontowane w komputerze.

Komputer stacjonarny to nie mikrofalówka 🤣 czy konsola, że wciskasz przycisk i ma działać!

 

Do tego GPU co kupiłeś potrzeba zasilacza z 500W mocy (jeszcze kwestia jaki jest CPU, bo czym mocniejszy np. i7 to tym bardziej) a także nie jakiś no-name który nie trzyma dobrze na liniach napięć!

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Corsair 650w certyfikat gold plus modularny 

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

To powinien być dobry.

Już raz pisałem to jakiś czas temu innej osobie z podobnym problemem, że jak kupuje GPU na Allegro to zawsze należy najpierw zażądać screena z furmarka (najlepiej dodany do zdjęć aukcji) przynajmniej z 30min testem obciążającym GPU w 100%

Jeżeli karta rzeczywiście jest nie sprawna to ten sprzedający krótko mówiąc jest zwykłym durniem, że sprzedaje sprzęt popsuty jako sprawny.

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Screen z benchmarku był a ja prosiłem żeby wysłał test z teraz że działa i napisał że już nie ma do czego podlaczyc 

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

A jakiej firmy jest/był ten GTX?

Karty MSI, ASUS, też Palit mają fabryczne plomby na śrubkach od strony backplejtu od chłodzenia karty i te konstrukcje najlepiej kupować ponieważ jeżeli z kartą było coś kombinowane to zazwyczaj mają te plomby poprzebijane.

Ewentualnie jeżeli nawet nic nie było robione z GPU to być może po prostu trzeba było popatrzeć w np. HW Info na temperaturę karty podczas pracy.

Jest to już dość stara konstrukcja i było by to dość normalne, że karta za mocno się grzeje bo pasta wyschła i termopady na ramach nie przewodzą dobrze ciepła i mogą występować takiej kwiatki jak u ciebie z tą kartą.

Aczkolwiek to sprzedający powinien zająć się tym przed sprzedażą a nie wciskać komuś taki sprzęt.

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Msi gaming x i plomby były

oznacz moderatorów