anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca a renkojmia

aleksa262
#1 Nowicjusz#

zakupiłam rower na allegro

Kupiłaś Rower Trek T500 Navigator Jak Nowy Treking (11048873830) od ElektrykBike31

po nie całym roku pęknięty widelec ,Napisałam do sprzedawcy, nie chce uznać renkojmi, poniżej korespondencja.

,, Jestem zmuszona skorzystać z rocznego prawa rękojmi, rower użytkowany od czerwca tego roku do teraz sporadycznie.
Podczas użytkowania pęknięty widelec w główce sterów ramy(załączone zdjęcia),widać na nich nieumiejętne spawanie co było przyczyną mojego wypadku na tym rowerze.,,
Proszę o wymianę na podobny model lub zwrot kosztów odejmując powiedzmy10% za użytkowanie.
Za rower zapłaciłam 1025zł zaproponował zwrot  w wysokośći 30% wartości roweru czyli 307,50groszy oraz wysyłka kurierska na mój koszt .Napisałam ,że nie zgadzam się na te warunki proszę o naprawę tego roweru, Cisza ,poproszę o poradę
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Zacznij od opisania problemu tu:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... , Allegro napisze do sprzedającego i zobaczysz co się stanie: inne wyjście zgłoś się o poradne do miejskiego rzecznika praw konsumenckich.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@aleksa262 Cześć. 🙂 Od jak dawna Sprzedający Ci nie odpisuje? Prześlij nam proszę numer zamówienia i zrzuty ekranu z Waszej rozmowy przez ten formularz. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@aleksa262 "Podczas użytkowania pęknięty widelec w główce sterów ramy(załączone zdjęcia),widać na nich nieumiejętne spawanie co było przyczyną mojego wypadku na tym rowerze.,,"

Czy w opisie aukcji było zawarte że rower był naprawiany i w jaki sposób?Sprzedający zapewne o tym wiedział i jeżeli nie umieścił tego w opisie aukcji, można to potraktować jako zatajenie wady.Poszedł bym o krok dalej.Jeżeli sprzedał Ci rower z ukrytą wadą i nieumiejętnie pospawany, naraził Ciebie świadomie na utratę zdrowia, a nawet życia.Ludzie giną przewracając się idąc, a co dopiero na rowerze.

oznacz moderatorów