anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca anulował mój zakup - raty

Grzesiekp_22
#8 Zapaleniec#

Hej!

 

Drodzy - pierwszy raz od lat zakupów mam taką akcję że krew mnie zalewa, a nie z nikąd pomocy czy kontaktu.

 

Tydzień temu zachciało mi się umilić życie żonie i kupić robota sprzątającego - to sobie umiliłem życie...

 

Zakup w niedziele wielkanocną ze wsparciem rat PayU - Alior. W poniedziałek wielkanocny już gotowy list przewozowy - normalnie bajka - sprzęt będzie w środę!

 

We wtorek, brak podjęcia paczki przez kuriera - czyli nie dostał zlecenia. W środę pierwsze telefony do sprzedawcy nikt nie odbiera a próbowałem 30 razy. Mail - cisza. Otwarcie dyskusji Cisza.

Upomnienie przez allegro - odezwali się że obsługujący allegro chory, telefonów dalej nie odbierają - jedyna odpowiedź to ta o chorutkim obsługującym - W tym czasie przedmiot podrożał u nich już o ponad 200 zł.

Piątek na koniec dnia informacja że nie wiedzą czemu przesyłka nie wysłana są w trakcie reorganizacji biura.

Dziś Poniedziałek 8 dni od zakupu - cyk nie zrealizujemy zamówienia - zwróciliśmy środki i jakiś pseudo printscreen o zwrocie.

 

No to do brzegu! przy ratach kto niby dostaje ten zwrot i gdzie i jak mam to potwierdzić - żaden mail nie przyszedł.

Jak skontaktować się z kimś z allegro - żeby sprawdził czy "uczciwy" sprzedawca wygenerował jakiś zwrot ? Ie to trwa, gdzie szukać informacji? ktoś coś?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli zwracał przez Allegro Finanse, pieniądze wrócą do banku przy ratach PayU lub zasilą Twój limit kredytowy przy ratach Od.nowa.

Czy faktycznie zwrócił możesz pytać tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=03326446-3f17-47ae-adf1-2d52e1419d5a

oznacz moderatorów

Grzesiekp_22
#8 Zapaleniec#

Jeśli zlecił jakikolwiek zwrot powinien otrzymać jakiegoś maila w tym temacie? 

 

Czy sprzedawca sam może anulować zakup? czy ja musze coś robić ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, przychodzi powiadomienie o zwrocie, ale nie w momencie gdy on zlecił zwrot, tylko w momencie gdy Allegro Finanse zleciło zwrot do banku lub na limit. Nic nie musisz robić poza sprawdzeniem, czy zwrotu dokonano i poza kontaktem z bankiem w celu rozwiązania umowy kredytowej. Sprzedawca nie powinien anulować zakupu, ale jeśli nie ma towaru, nie ma innego wyjścia.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/informacje-ogolne/czy-zwrot-towaru-zakupionego-na-raty-oznac...

oznacz moderatorów

Grzesiekp_22
#8 Zapaleniec#

Ok w takim razie czekam - może jutro coś się wyklaruje choć czuje że to nie koniec przygody z tym sprzedającym.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Jak raty to musisz rozwiązać umowę z bankiem i kasa wraca do banku 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Grzesiekp_22
#8 Zapaleniec#

muszę rozwiązać, czy automatyczny wpływ oznacza zakończenie rat (raty 0 )?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Skontaktuj się z bankiem, zwrot wpłaty nie oznacza rozwiązania umowy ratalnej.

oznacz moderatorów