anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca anulował przedsprzedaż z powodu zmiany ceny na wyższą

kczemna
#7 Wielbiciel#

Cześć.

 

10 kwietnia kupiłam w przedsprzedaży planszówkę, nie była znana dokładna data wydania, było ogólnie napisane że maj. Zapłaciłam 239 zł. W międzyczasie widziałam jak kilka razy na aukcji cena była podnoszona.

Dziś sprzedawca anulował zakup wysyłając mi wiadomość: 

"Witam,
niestety cena dodruku Ścieżka Węża uległa zmianie, dostaliśmy dopiero informację od wydawcy, jesteśmy zmuszeni anulować zamówienie w tej cenie, na stronie można dokonać ponownego zakupu w nowej cenie. Przepraszamy za niedogodności." 

Aktualnie cena to 279 zł. Czy sprzedawca miał prawo tak zrobić? Skoro umówiliśmy się na konkretną cenę, chyba powinien sie wywiązać. 

Zrobił juz zwrot pieniędzy, ale moje zamowienie jest w statusie "Zakup opłacony".

Doradźcie proszę, czy warto otwierać dyskusję i jeżeli tak, to co w niej napisać.

 

Gdyby cena zostala obniżona, jakoś nie wierzę że tak ochoczo by anulował też zakup i zachęcał do kupna taniej 😄

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kczemna Jak zwrócił Ci kasę to raczej nic nie zdziałasz otwierająć dyskusję. Możesz domagać się wydania gry, ale na drodze sądowej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kczemna Możesz domagać się wydania towaru, możesz otworzyć dyskusję ale jak sprzedający zwróci Ci środki to Allegro nic nie zrobi. Jeżeli zakup na zwykłym Allegro należy wystawić odpowiedni komentarz.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Moim zdaniem sprzedawca miał obowiązek wydać towar w przedstawionej cenie. 

Niejednokrotnie dokładam do ceny sprzedawanego towaru - żeby tylko wywiązać się z zawartej transakcji. I to na KT, a nie w przedsprzedaży. W "międzyczasie" towar podrożał, okazało się, że sprzedałem poniżej ceny zakupu. Biorę to na klatę - wysyłam ze stratą. Jednak przedsprzedaż z ustawioną kwotą - to już problem sprzedawcy i on powinien się z tym "bujać". Albo wywiązuje się z zawartej transakcji, albo musi się liczyć z późniejszymi negatywami. Wystawiając towar, którego nie ma, i którego nie zna dokładnej ceny - to po co go wystawia w zaniżonej cenie? Żeby zyskać grono niezadowolonych kupujących? Ja tego nie rozumiem.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

279zł. Za grę planszową? Toż to rozbij w biały dzień.

Kup se chińczyka, albo warcaby, taniej!

oznacz moderatorów