anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Różnica między tytułem aukcji a zawartością koszyka

przypalowiec
#1 Nowicjusz#

Zauważyłem różnice pomiędzy tytułem aukcji a tym co jest napisane po dodaniu przedmiotu do koszyka, chciałem zapytać z czego to wynika, moim zdaniem sprzedający robią to celowo i nie powinni mieć takiej możliwości 

69A021BD-7D02-4EBF-A48F-437E21AD970F.png

22EA7B61-DDB1-4F7D-A475-82E6945D7C80.png

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Ziolko39
#21 Demiurg#

@przypalowiec Co prawda nie widac jeszcze obrazków, ale podejrzewam, że to wina katalogu Allegro. Na stronie aukcji na górze po lewej-środek jest prodykt z katalogu, a po prawej właściwy tytuł aukcji nadany przez sprzedającego > ten dotyczy sprzedawanego przedmiotu

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@przypalowiec to wina allegro i błędnego łącznia produktów 😞 tu masz przykłady cudów jakie wychodzą i wprowadzają w błąd 😞 https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/inne-oferty-tego-produktu-%C5%BAle-po%C5%8...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Tytuł aukcji nie zawsze w 100% odzwierciedla sprzedawany przedmiot.

Do tego dochodzi jeszcze powiązanie sprzedawanego produktu z katalogiem Allegro.

Nie wiem ile jest w tym prawdy - ale otrzymywałem informacje, że przeglądając aukcje w urządzeniu mobilnym (smartfon) - wyświetla sie produkt z katalogu Allegro.

Niestety - nie należy na to zwracać uwagi - powiązanie ofert z produktami z katalogu Allegro jest często błędne. Katalog produktów Allegro nigdy nie działał prawidłowo, nie działa prawidłowo i jeszcze przez długi czas nie będzie prawidłowo działał. Przypuszczam, że nigdy nie będzie działał prawidłowo - nie ma po prostu takiej możliwości. Przynajmniej jak będą się tym zajmować "specjaliści" z Allegro.

Obecnie np. wystawiam aukcję - produkt prawidłowo opisany - lecz Allegro sugeruje powiązanie go z całkowicie innym produktem z katalogu - i co mam zrobić? Wystawić błędną aukcję, czy wystawić ją bez powiązania z katalogiem Allegro? A za niedługo będą wymagać 100% aukcji powiązanych z katalogiem. To dopiero będzie paranoja.

Na obecną chwilę - ważny jest opis aukcji i zdjęcia - przecież każdy kupujący ma obowiązek się z tym zaznajomić przed zakupem. Po to sprzedawcy tworzą opis aukcji, opisują przedmiot i zamieszczają zdjęcia. Opis sprzedawanego na aukcji przedmiotu stanowi element zawieranej umowy. Jeśli sa jakieś nieścisłości, jeśli kupujący ma jakieś wątpliwości - do tego służy link na aukcji "zadaj pytanie sprzedającemu".

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@maxr01 u nas od początków wiązania z katalogiem opis zaczyna się od:

UWAGA!

Sekcja "PARAMETRY" w tym produkcie została opracowana przez Allegro. Nie mamy wpływu na jej treść, nie mamy możliwości edycji większości zawartych tam danych. Mogą być tam błędy! Prawidłowe dane techniczne są zawarte w opisie przedmiotu przygotowanym przez nas, na podstawie danych od producenta. W razie wątpliwości prosimy o pytanie poprzez formularz na Allegro.

Za chwilę dorzucimy tam chyba jeszcze zdanie odnośnie tytułu oferty a nazwy z katalogu 😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

A Allegro mogło od samego początku uniknąć dziesiątek tysięcy dyskusji, negatywów i pewnie jeszcze tysięcy godzin poświęconych na to przez konsultantówgdyby po prostu nie wyświetlali tego durnego tytułu z katalogu. Ale nieee, trzeba mącić kupującym w głowie i zrzucić wszystko na sprzedających 🙂

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

I znowu wszystko na sprzedających. Sprzedający ma wpływ tylko na to co dodaje w opisie swojej aukcji oraz pochowanych przez allegro zakładeczkach jak np: czas wysyłki, reklamacje czy zwroty. Katalog to wielki wymysł allegro. Jest pełen błędów. W dodatku nawet po poprawnym wystawieniu aukcji zdarza się, że roboty odpinają od niego aukcje i podpinają na nowo czego większy sprzedawca przy dużej ilości aukcji nie jest w stanie zauważyć. Były tu na forum wałkowane tematy gdzie sprzedający zgłaszali takie błędy, a allegro nie poprawiło ich po kilku miesiącach. Bo póki mogą dzięki katalogowi korzystać z cudzych zdjęć we własnym sklepie to dla nich nie ma problemu. Na apce podobno widać tylko katalog a nie opis sprzedającego, więc jak jest tam błąd to dostaniesz co innego niż widziałeś. Ale szczerze to na apce nie kupuję bo za dużo błędów więc nie sprawdzałam, tylko tu ludzie to zgłaszali. Zgłaszałam pomysł, ąeby dali chociaż kupującym możliwość dowolnego włączania i wyłączania katalogu. Dostałam odpowiedź, ze nie usuną całego katalogu czyli nawet nie przeczytali ankiety i z automatu odpisali...

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

 

pomysł 002pomysł 002

@przypalowiec 

Na górze masz tytuł z cudownego katalogu allegro a poniżej  właściwy tytuł nadany przez sprzedawce.

Podejrzewam, że w Twoim przypadku jest tak samo. Na górze to co chce sprzedać Allegro na dole to co sprzedaje sprzedawca

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@przypalowiec Tytuł oferty utworzony przez sprzedawcę znajduje się po prawej stronie nad ceną i wszelkie zapisy związane z ofertą = poniżej . Treść umieszczona nad miniaturką jest dodana przez allegro z niedopracowanego katalogu i bywa ,że jest zmieniana podczas trwania oferty bez wiedzy sprzedawcy 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Sęk w tym, że przy wystawianiu (edycji) produktu serwis Allegro sugeruje powiązanie mojej aukcji z całkowicie odmiennym produktem. I co mam zrobić? Pozostaje wystawienie bez powiązania.

Sprzedawcy wystawiają produkty z EAN z własnego systemu, kod produktu - "wyssany z palca" - kto pierwszy, ten lepszy. Pozostaje się jedynie dostosować do tych parametrów, jednocześnie promując te towary z błędnymi danymi w całej sieci internetu. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów