anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odzyskanie wpłaty za reklamowany towar

danszu
#8 Zapaleniec#

Czy i w jaki sposób można odzyskać wpłatę za reklamowany towar ? Zgłosiłem reklamację, odesłałem do naprawy, a peleryna wróciła dokładnie w takim stanie, w jakim poszła. Ewidentnie firma zrobiła sobie żarty. Odstąpiłem od umowy, obiecano zwrócić wpłatę ale niestety na razie nic z tego. Widać zdecydowanie, że f-ma [edycja] nie ma ochoty załatwić reklamacji. Sprawę pewnie przekażę do Rzecznika Praw Konsumentów.     

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Firma ma obowiązek ustosunkować się do reklamacji i na to są przewidziane w przepisach terminy ,których sprzedawca musi się trzymać. Po odstąpieniu firma powinna ci zwrócić środki niezwłocznie i nie później niż w ciągu 14 dni.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@danszu Dobrze, napisz coś więcej, jaki minął czas od zakupu, w jakim czasie dostałeś odpowiedź po złożeniu reklamacji, czy reklamacja była z tytułu rękojmi?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@danszu napisz jak odesłałeś na reklamację ? czy dołączyłeś pismo z opisaną wadą i podałeś żądanie ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

danszu
#8 Zapaleniec#

Peleryna przeciwdeszczowa zakupiona 22.06.2020. Użyta sporadycznie, w sumie kilkanaście razy i to niezbyt intensywnie. Niedawno zauważyłem, że odchodzi taśma uszczelniająca przy kapturze więc zgłosiłem reklamację z tytułu rękojmi (przez wiadomość Allegro) w dniu 06.04.2022. Sprzedający poprosił o odesłanie. Wysłałem więc dołączając pismo o odstąpieniu od umowy jako, że wada w moim odczuciu była dość istotna (utrata szczelności). 15.04 przyszła informacja, że reklamacja jest zasadna ale zostanie wykonana naprawa, na co przystałem. Kolejna wiadomość 22.04, że peleryna jest naprawiona i wysłana. Niestety po rozpakowaniu okazało się, że jest nietknięta - taśma nadal odchodziła. Nie podjęto nawet próby naprawy. Zgłosiłem ten fakt i poinformowałem, że w tej sytuacji odstępuję od umowy zakupu. Dnia 27.04 przyszła informacja, że niby dokonano zwrotu kwoty + kosztów wysyłki. Póki co nie mam przelewu tylko różne tłumaczenia. Uważam, że ze swojej strony zrobiłem wszystko jak trzeba. Może faktycznie zaczekać te 14 dni i wtedy interweniować. Ale skoro ktoś pisze, że przelew poszedł to tego się trzymam.

oznacz moderatorów

danszu
#8 Zapaleniec#

Temat zamknięty, wreszcie dostałem zwrot wpłaty.

oznacz moderatorów