anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca dodał mnie na czarną listę bo Super Sprzedawca MU SIĘ NALEŻY!

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Doszło do skandalicznej sytuacji ze strony Sprzedawcy. Sprzedawca dodał mnie na czarną listę bo zabrałem jedną gwiazdkę za zgodność z opisem bo część produktów przyjechała uszkodzona, a Sprzedawca uważa, że status Super Sprzedawcy mu się należy "z boskiej mocy" bo tak i koniec kropka. Ja rozumiem, że niektórym pewnie staje gdy mają ten znaczek u siebie, ale są jakieś granice. Co zrobiło Allegro? Wysłało ostrzeżenie, a następnie napisało "dalej nic nie zrobimy, proszę sobie sprawę zgłaszać do sądu". To jest skandaliczne zachowanie i sprzedawcy i serwisu Allegro. 

Dlaczego Sprzedawca uznał, że należy mi się czarna lista? Bo nie skorzystałem z prawa do reklamacji by rozwiązać sprawę. Otóż gra byłą zwyczajnie nie warta świeczki - czas zużyty na reklamację kosztowałby mnie więcej niż uszkodzony przedmiot. Uznałem, że odebranie jednej gwiazdki to lekka kara a i tak dałem pozytywny komentarz. Ale nie! Bo on jest super sprzedawcą i on MUSI MIEĆ TEN TYTUŁ! Do czego on będzie ponownie przeżywał orgazm jak on tego tytułu nie dostanie? Po wieloletniej współpracy jestem zażenowany ich postawą, ale też postawą Allegro, która w skandaliczny sposób promuje takie zachowania. 

Ja mam PRAWO DO REKLAMACJI a nie jej obowiązek. Mogę z tego prawa skorzystać lub nie. Sprzedawcy czasami nie rozumieją, że dla **piiip**oły nikt nie będzie zwalniać się z pracy bo ktoś raczy kuriera podesłać i może przyjedzie a może nie by odebrać te śmieci. Zabranie jednej gwiazdki i taka drama? Brak słów. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Wow szczerze jestem w szoku. Na tym forum ludzie proszą o czarną listę sprzedających, by móc zablokować oferty takich sprzedawców i więcej przypadkowo od nich nie kupować. Ja bym się w takiej sytuacji ucieszyła. Bo już kilka razy zdarzyło mi się kupić u kogoś ponownie np po roku i znowu być niezadowoloną, a sama go zablokować nie mogę. Przy zakupie kilkudziesięciu paczek w roku nie wszystkich pamiętam. Ale rozumiem oburzenie, sama też za niezgodność gwiazdkę czasem odejmę i nigdy nikt mnie z tego powodu na czarną listę nie wrzucał. Tylko że jak dla mnie mogliby zacząć, oszczędziłoby mi to trochę kłopotu:). Jednak uważam, że nie zależnie od tego czy Cię to smuci , oburza czy cieszy to sprzedawca ma prawo z takiej listy skorzystać. 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@AQUAFISH1 @kaliszaneczka-x  Allegro ma swoje nazewnictwo i swoją logikę. Super sprzedawca nie oznacza super sprzedawcy, super cena nie oznacz super ceny, a najszybsza dostawa  nie oznacza najszybszej dostawy. Zmiany na portalu zachodzą ostatnio dość dynamiczne, trzeba być czujnym. 😏

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Tyle, że blokując zakup bez solidnych podstaw (a zabranie gwiazdki bo chce być Super Sprzedawcą do takich zdecydowanie nie należy) podpada pod Art 135. Kodeksu Wykroczeń o bezpodstawnym ograniczaniu zakupów. Moim zdaniem allegro powinno weryfikować takie sytuacje inaczej jest współwinne popełnienia czynu zabronionego. Gdyż z pełną świadomością pozwala sprzedawcom na łamanie prawa w Polsce. I śmieje się konsumentom w twarz. Natomiast mnie po prostu szokuje, że Sprzedawca z takiego powodu blokuje dalszą możliwość zakupów. Podejście do marketingu i postawa pro konsumencka wręcz niebywała... 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@AQUAFISH1 następnym razem, jak będziesz chciał obniżyć ocenę sprzedającemu, to złóż reklamację. Tak, nie musisz, ale to będzie uzasadnienie twojej oceny. W sytuacji oberwania gwiazdek bez uzasadnienia taka ocena wyglada jak twój kaprys i można to uznać za uzasadnioną odmowę sprzedaży.

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Zgodnie z orzecznictwem, uzasadniona odmowa może być tylko w przypadku, gdy sprzedaż wiązałaby się z łamaniem prawa, bądź wyraźnie naruszono czyjeś dobro (np. nie odebrałeś zarezerwowanego towaru na czas itp). Co więcej "przyczyna uzasadniająca odmowę sprzedaży musi jednak dotyczyć samej sprzedaży lub konkretnego towaru, nie może zaś być formą penalizacji negatywnych zachowań osoby, która daną rzecz chciałaby nabyć.". Dlatego w tej sytuacji Sprzedawca przegrałby z kretesem. I to raczej jego zachowanie zasługuje na penalizację. A czy Ty do każdej odjętej gwiazdki u kogokolwiek, rozpisujesz się dlaczego została ona odjęta? 95% allegrowiczy tego nie robi. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Ten sprzedawca najwyraźniej nie jest zainteresowany Twoimi pieniędzmi, poszukaj innego. Czarna lista za obniżenie jedynej gwiazdki, wydaje się być sankcją niewspółmierną, ale to jego zasady, chyba że nie napisałeś szanowny kliencie wszystkiego, może jesteś dla tego sprzedawcy trudnym klientem, uciążliwym, szkoda że nie znamy argumentów drugiej strony.

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Ten trudny klient zostawił u nich tysiące złotych i wiele pozytywów nigdy negatywa czy zabranej choćby jednej gwiazdki. Zabrałem ją po ich jednej wpadce bo uznałem, że mam po prostu do tego prawo. Jestem ostatnią osobą jaką można by nazwać trudnym klientem - negatywa dałem chyba 2 razy w życiu i to tylko za karygodne zachowanie sprzedawcy. Ale dzięki nim właśnie dowiedziałem się, że pojawili się inni z podobnymi produktami w podobnych cenach (długo nie było) więc... ich strata.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 Zależy Ci na kupowaniu u nich ? Jak chce tracić dobrych klientów z powodu jednej gwiazdki to "pies z nim tańcował" Znajdziesz innych, lepszych.

oznacz moderatorów