anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie chce przyjąć zwrotu telefonu.

WojBar1
#7 Wielbiciel#

Cześć. Kupiłem telefon na Allegro od osoby prywatnej (ostatni raz od prywatnego) miał być w stanie bdb. Wizualnie jest ale robi fatalne zdjęcia - a to fotosmartfon ... Robi zdjęcia jak Xiaomi za 500 zł. Od razu, tego samego dnia poinformowałem o wadzie aparatu sprzedającego. Przesłałem zdjęcia z tego telefonu jako dowód. A on przedstawia raport serwisowy sprzed 10 dni że tel jest sprawny i zwrotu nie przyjmie ! Rozpocząłem dyskusje na allegro i mam bubel za kilka tysięcy w pudełku i cwaniaka pondrogiej stronie w roli sprzedawcy. Poproszę o podpowiedź ...

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

az1rael
#21 Demiurg#

Oczywiscie ze nie przyjmie bo ma prawo nie przyjac kupiles od osoby prywatnej nie chroni cie ustawa konsumencka a rosszczenia dochodzisz sadownie z kc. Nastepnym razem kupuj od firmy. Co do reklamacji to ma papier ze tel jest sprawny woec odrzuci a to ty masz wykazac ze telefon robi zle zdjecia inne niz ten sam fabryczny chcesz sie sadzic masz wykazac powodowi swoje racje w sadzie a nie on ma sie bronic przed twoimi roszczeniami

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WojBar1 Niestety Allegro od jakiegoś czasu wypięło się na kupujących, za to sprzedawcy się wycwanili i odrzucają reklamację>mają takie prawo i nic nikt im nie zrobi, pozostaje Ci sąd. A tacy piszący co wcześniej udawali że są tylko kupującymi jeszcze bardziej się ku temu przyczynili, uważają że sprzedawcy to mogą wszystko a kupujących"spuść na drzewo". I zasadzie coraz lepiej się robi, ludzie przestaną kupować u tych "pseudo" sprzedających.  A w dyskusji życzę powodzenia.

oznacz moderatorów

WojBar1
#7 Wielbiciel#

Czyli teraz osoba prywatna może sprzedać bubel i to koniec ? Jeszcze w SMS mam potrwierdziene gwarancji rozruchowej ale tego już w aukcji nie ma. Tel był na **piiip** i chciałem kupić go na allegro by być bezpiecznym. Zobaczę co na to serwis a jak co to policja i sąd 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WojBar1 nie ma tu znaczenia kto sprzedaje, do umowy dochodzi między Tobą a sprzedawcą, a allegro nie jest stroną transakcji, jak sprzedawca poprawnie odpowie na reklamację i to uzasadni jak w Twoim przypadku allegro nie ma mocy sądu i nie może tego podważyć, a Ty nie musisz się z tym godzić weź biegłego i do sądu 😞 

ps. policja nie zajmuje się reklamacjami 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WojBar1
#7 Wielbiciel#

Ale oszustwo mogę zgłosić -  ci mi po papierze i jego słowach że wszystko ok jak mam telefon w ręku i nie jest ok .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Oszustwo by było jakbys dostal cegłę zamiast telefonu albo nie wysłalby nic uwazasz że nie jest ok to jest reklamacja on nie jest sklepem ma ekspertyzę że telefon jest sprawny. Ty nie masz nic odrzuci reklamacje allegro zamilknie ap sie nie należy. Ost był wąek samsunga s23 chyba policja wpadła z nakazem babce na chatę zakup od firmy telefon zajęty przez prokuraturę podejrzenie brania na słupa. Efekt sprzedawca odrzuca reklamację bo twierdzi że telefon jest legalny a postępowanie się toczy i nie ma wyroku że jest trefny. Allegro odrzuca ap bo sprzedawca odrzucil reklamację i życzy sobie skierowanie sprawy na policje o oszustwo a wszak sprawa jest na policji w toku tyle że kto inny zglosił a na papier z zajecia prokuratorskiego gwiżdżą. Efekt nie ma telefonu ni kasy i to chyba sporej bo nie orie tuje się po ile chodzą nowki s23. Inny przykład chłop dostał puste pudełko z rtx 3090 odebral z paczkomatu zglosił że paczka coś lekka ale nie rozpakował. Sprzedawca napisał że karty są lekkie a wysyłał z magazynu dystrybutora czyli nawet sprzedawanego towaru nie widział na oczy. Otwarcie paczkomatu i niezgloszenie problemu z zakupem na nr z paczkomatu od razu = odebranie przesyłki w prawie pocztowym. Gość zglosił że w domu otwarł karty brak po ok godzinie. Do tej pory gość nie ma ani kasy ani karty sprzedawca zglosil reklamację do inpost i dystrybutora a tam odrzucili bo pudelko mialo plomby wiec karta musiala w nim byc a inpost nie stwierdzil ze ktos sie do paczki dobral na nagraniach. Nie wiadomo czy policja zajela sie zgloszeniem bo rownie dobrze mogla wyparowac na magazynie dystrybutora na pakowni inpostu co kurier mogl sie nia zajac albo gosc sam w ciagu tej godziny ja uplynnil i twierdzi ze nie dostal. Efekt ap nie wyplacono bo reklamacje sa odrzucone ani karty ani cos ok 10tysi po ok 2 miechach wyjasnien a nagranie z wyciagania paczki z paczkomatu ile inpost trzyma nie wiem ale pewnie niedlugo skasuje. Chcesz miec bezpieczne zakupy to kup w sklepie stacjonarnym a na allegro to do tysiaka wyplacaja bez robienia sabie jaj. Powyzej jest rownia pochyla.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@WojBar1 policja nic z tym nie zrobi bo to nie oszustwo a pozew składac możesz sam cywilny. Gwarancja rozruchowa? Telefon działa a to że ty uważasz że twoim zdaniem zdjecia robi słabe nie znaczy że normalnie takie właśnie robi. Chcesz wygrac pozew zamów ekspertyze u producenta w serwisie że telefon jest uszkodzony i reklamuj bo subiektywna opinia akurat nic jest nie warta. A jak chcesz bezpieczne zakupy na allegro to kupuj od firm bo chroni cię ustawa konsumencka i masz prawo do odstąpienia od umowy mogłeś zamówić zrobić sobie zdjęcie sprawdzić działanie nie pasuje przywrócić do fabrycznych i oddać. Niestety nieznajomość prawa szkodzi i w tym momencie nic nie masz na potwierdzenie tego że coś jest z telefonem nie tak oprócz tego ze ty tak uważasz. Przypominam że strona pozywająca udowadnia pozwanej że poniosła szkodę i że pozew kosztuje a za przegraną się płaci dodatkowo.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@WojBar1 Jak ma papier - nic nie zrobisz. Co mozesz zrobić? Idź do serwisu producenta, poproś o ekspretyzę, jak napiszą że aparat źle działa - wtedy reklamuj. Jak to nie przyniesie rezultatu - sąd.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Omijać prywatnych.

oznacz moderatorów