anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie chce uznać reklamacji z tytuły rękojmi

AngelPiotr
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry

Kupiłem żarówki do świateł dzienni w lipcu 2023 roku, które przestały świecić pod koniec listopada.

Napisałem do sprzedawcy w sprawie reklamacji. Na starcie dostałem informacje, że są one bez gwarancji producenta, bo on jej nie daje na ten produkt. 

"Zakupione przez Pana żarówki nie posiadają gwarancji producenta. Żarówki posiadają żywotność określoną przez producenta na poziome 250 godzin. Od lipca miały prawo zużyć się w sposób naturalny."

odpowiedziałem, że chce je reklamować z tytułu rękojmi i prosiłem o podstawę prawną na powyższe i dostałem to:

"Rękojmia nie ma zastosowania w przypadku naturalnego zużycia produktu."

W odpowiedzi napisałem, że kolejny raz nie dostałem podstawy prawnej tego zużycia. Pytałem na jakiej podstawie firma wie ile jeździłem, że zakłada naturalne zużycie.

W odpowiedzi:

Może Pan próbować zgłosić reklamację u producenta poprzez: --tutaj link do OSRAM--
Podtrzymujemy stanowisko -Rękojmia nie ma zastosowania w przypadku naturalnego zużycia produktu.

Kolejny raz bez podstawy, do której mógłbym się odnieść, ani żadnej uwagi, na jakiej podstawie twierdzą, że żarówka miała prawo sie zepsóć po kilku miesiacach.

Proszę o pomoc ewentualnie o wytłumaczenie, bo moze się mylę.

Piotr

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Zakup od firmy czy prywatnego sprzedającego? ale najłatwiej dojść do swoich praw reklamacyjnych to złożenie dyskusji, masz tam pomoc Allegro, sprzedajacy ma 24godz, na odpowiedź: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

AngelPiotr
#1 Nowicjusz#

Dziękuje LEW433, już ogarniam link.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

drabollo_PL
#1 Nowicjusz#

Czy udało Ci sie skutecznie złożyć reklamacje z tytulu rekojmi ?  Z jakim skutkiem? 

Ja mam podobny problem tylko z Xenonami Osram  i zastanawiam sie czy czasem nie jest to ten sam sprzedawca  , bo bardzo podobna odpowiedz dostalem .  

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@AngelPiotr Jezeli zakup nie był na firmę ( lub JDG gdzie wykorzystujesz samochód) to masz jako konsument prawo zgłosić reklamację z tytułu rękojmi w ciągu dwóch lat. Gwarancja nie ma nic do tego. NIE MOŻE odmówić rozpatrzenia reklamacji ( może ją odrzucić). Otwieraj dyskusję poprzez Alelgro.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów