anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie chce zwrócić pieniędzy za uszkodzony towar

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

Witam,

w poniedziałek przyszła do mnie paczka z częściami do komputera(płyta gł, grafika, ram itp), zestaw miał być w pełni sprawny ale niestety przyszedł uszkodzony, nie działa płyta główna,

rozmowa przeniosła się na allegro bo tylko tutaj jakoś odpisuje(tel nie odbiera) jednak nadal nie chce zwrócić mi pieniędzy ponieważ twierdzi, że towar był sprawny, dodam, ze te części były zapakowane w pudełko po butach i przełożone tylko gazetą(mam nagrany filmik z otwierania paczki) wiec możliwe, ze przez to płyta nie działa, paczki też nie ubezpieczył bo jak mi odpisał "nie ubezpieczyłem bo po co", myślę aby złożyć wniosek ochrony kupujących, chyba to będzie najlepsza opcja, jak myślicie? taki wniosek mogę złożyć dopiero po 14 dniach od daty zakupu?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

konto zamknięte
Nie dotyczy

Wszystkie dowody wrzucasz do dyskusji mam nadzieję 🙂

Zanim POKi to zobacz co powie pracownik allegro w dyskusji, poprostu napisz pismo reklamacyjne ze słowem "rękojmia" i odeślij sprzedawcy, żądając zwrotu kasy za wysyłkę i towar 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Rozumiem, że otworzyłeś Dyskusję? Poproś w niej o pomoc pracownika Allegro. Pamiętaj jednak, że on też nie zmusi sprzedawcy do uznania reklamacji. Jeżeli problem nie zostanie rozwiązany i sprzęt faktycznie jest uszkodzony, możesz po 14 dniach wypełnić wniosek do POK; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa... Jest tam wymóg zgłoszenia sprawy na policję, ale spróbuj bez zgłaszania, poczekaj na decyzję Allegro.

oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

pisałem z nim na allegro lokalnie w wiadomościach, za chwilę założę dyskusję allegro

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Koniecznie załóż, inaczej zacznie rozmawiać 🙂 https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

typ stwierdził, że otworzyłem paczkę przed nagraniem filmiku, wyjąłem część wypełniana, zapakowałem identycznie jak on i nagrałem filmik, ze niby sfałszowałem filmik, chyba bez POK się nie obejdzie

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Masz dowód w postaci filmu, niech on teraz udowodni, że sfałszowałeś film 🙂

Wypełnij wniosek do POK.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@zbyniek16081996 Nie dyskutuj z nim poza Allegro.O POK możesz ubiegać sie po 14 dniach.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Po kropce spacja. Zawsze 🙂

oznacz moderatorów