anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie wysyla towaru w terminie i po anulowaniu zamówienia wysyla go gdy juz jest niepotrzeb

Alga10
#7 Wielbiciel#

Dokonałam zakupu maseczek od razu przelałem pieniądze,  sprzedający zwlekał z wysyłką 13 dni , zawiadomiłam allegro i zgłosiłem ze anuluje zamówienie ponieważ już kupiłem maseczki w innym sklepie, poprosiłam o zwrot pieniędzy. Sprzedający pomimo to wysłał towar i nie chce oddać pieniędzy.  Ja już nie chcę tych maseczek i nie wiem czy mam nie odbierać przesyłki i domagać się zwrotu pieniędzy, czy odebrać i odesłać,  allegro nie ustosunkowało się do mojego problemu.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Vryko
#18 Luminarz#

W skrócie - jeśli sprzedający podał na aukcji termin, a nie dotrzymał, masz prawo rozwiązać umowę z uwagi na niedotrzymanie przez sprzedawcę warunków aukcji. Czasem jednak Allegro samo zmienia przewidywany czas dostawy, bazując na dotychczasowym czasie wysyłek, de facto ingerując w umowę. Sam miałem przykład, gdy kupujący rozpoczął spór/dyskusję - bo co prawda ustawiłem czas wysyłki na 3 dni, ale All zmieniło mi na 24h. Ale to wszystko w przypadku podanego czasu - jeśli taki czas podany nie był, firma ma co do zasady 30 dni na wysyłkę.  Jeśli kupiłaś od firmy - masz także prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Vryko wreszcie ktoś wspomniał o 30 dniach 🙂  Tak sprzedawca ma 30 dni na wydanie towaru a to następuje jak przewoźnik przekazuje towar klientowi, o ile nie umówili się inaczej, podany czas wysyłki nie jest czasem wydania, więc tak naprawdę przez nazewnictwo, większość firm ma 30 dni na wydanie towaru 🙂 🙂 🙂 Mało która firma deklaruje czas wydania towaru 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Jeśli to firma i poprawnie odstąpiłeś od umowy sprzedawca ma 14 dni na oddanie kasy, towaru nie musisz odbierać, jego problem że wysłał po odstąpieniu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Alga10
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo za poradę. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

Alga10
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za poradę, pozdrawiam serdecznie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Alga10 Możesz nie odebrać towaru ale także możesz odebrać i zwrócić bez podania przyczyny

oznacz moderatorów

Alga10
#7 Wielbiciel#

Dzięki, pozdrawiam.

oznacz moderatorów