anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca odmawia dosłania kupionej rzeczy brakującej w dostawie

jarekr
#7 Wielbiciel#

 

Dotarła do mnie przesyłka poprzez paczkomat InPost z kilkoma przedmiotami. Po otwarciu okazało się, że brakuje jednego o wartości ok 8 zł. Fakt zgłosiłem niezwłocznie sprzedającemu mailowo i po umilanie kilku korespondencji ze zdjęciami sprzedający poprosił o numer konta do przelewu. Odpisałem, że nie chcę przelewu tylko proszę o dosłanie brakujące rzeczy, gdyż jest mi potrzebna. Sprzedający swoje „będzie zwrot”. Po dwóch dniach uznałem, że się nie dogadamy i otworzyłem dyskusję na Allegro. Trwa to już czwarty dzień, sprzedający upiera się że nie dośle, Allegro go prosi żeby dosłał, w końcu sprzedający zwraca mi środki poprzez payu bez mojej zgody, ja wciąż proszę o dosłanie braku. Przedmiotowy towar wciąż jest w ofercie sprzedającego. Argumenty sprzedającego żeby nie wysłać rzeczy brzmią : „etykiety w smart do tej transkacji zostaly wyczerpanae”, „srodki zwrocilam przez payu
jesli kupujacy sie zdecyduje niech kupi ponownie”, „srodki zostaly zwrocone a temat zamkniety”

Allegro w ramach pomocy prosi kilkakrotnie sprzedającego żeby uzupełnił braki a w końcu odpisuje mi że nie jest sądem i nie może sprzedającego do niczego zmusić i że mogę wystąpić na drogę cywilnoprawną. Sprzedający to podchwytuje i natychmiast mi radzi żebym szedł do sądu. Czy to jest pomoc dla kupującego?

Na koniec sprzedający konfabuluje że „we wniosku odsyłki” zaznaczyłem ZWROT, żadnego wniosku nie wypełniałem co potwierdza Allegro. 

W jaki sposób jako kupujący będący w słabszej pozycji w tej transakcji mogę dochodzić jeszcze wypełnienia zawartej umowy?

Sprzedający odmawia sprzedaży z wysyłką na swój koszt, odmawia zwrotu kosztów przesyłki, dyskusja trwa, ale stoi w martwym punkcie.

Czy Allegro ma narzędzia aby mnie wspomóc i nakłonić sprzedającego do wypełnienia swojej części umowy?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@jarekr Nie, Allegro nie zmusi sprzedawcy do dosłania brakującego elementu, choć mogłoby próbować to zrobić, jeśli sprzedawca ma oferowany towar. Mogłoby nałożyć pewne ograniczenia na jego konto, wtedy pewnie by dosłał, ponieważ została zawarta prawnie wiążąca umowa, z której sprzedawca powinien się wywiązać. Jeżeli jednak sprzedający oddał pieniądze, a Ty domagasz się dostawy brakującego towaru, rzeczywiście powinieneś wystąpić na drogę sądową.

W ostateczności zamknij Dyskusję jako nierozwiązaną po 14 dniach i wystaw negatywny komentarz. Wpłynie to ujemnie na jego jakość sprzedaży, więc może w przyszłości będzie się wywiązywał z zawartych umów.

Etykieta nie może być powodem odmowy dostarczenia brakującego elementu, sprzedawca powinien go dosłać na własny koszt.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jarekr przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Tak jak pisaliśmy w dyskusji masz prawo oczekiwać wywiązania się z transakcji przez sprzedającego, ponieważ umowy zawierane za pośrednictwem Allegro są wiążące dla obu stron. Serwis jednak nie posiada kompetencji sądu, aby zmusić sprzedawcę do finalizacji transakcji. Dlatego w tej sytuacji jedynym wyjściem może być skierowanie sprawy na drogę cywilnoprawną, ponieważ sprzedający zwrócił wpłatę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów