anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca odmawia zwrotu "towaru do kontaktu z żywnością"

nathalya
#8 Zapaleniec#

Kupiłam podkłady pod tort, niestety są bardzo słabe i chciałam je odesłać. Sprzedający udostępnił tę opcję na 1 dzień i o 1 dzień się spóźniłam. Zasłania się tym, że to produkt do kontaktu z żywnością. Podkładów nie rozpakowałam (były zapakowane przez sprzedawcę folią spożywczą lub stretchem i ich nie rozpakowałam), nie mają na sobie też oznaczenia, że są do kontaktu z żywnością. Czy sprzedawca ma obowiązek zwrot przyjąć?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

lottoys
#11 Animator#

Tak z ciekawości nie negując niczego w jaki sposób poznałaś jakość towaru bez jego rozpakowania ? Jeśli towar przyszedł zabezpieczony i jest zawinięty w folię to w  jaki sposób się poznaje jego jakość oceniając go że jest SŁABY.

Podziel się tymi informacjami gdyż mogą być bardzo pomocne dla milionów innych klientów, którzy niepotrzebnie rozpakowują towar celem poznania jakości

 

oznacz moderatorów

nathalya
#8 Zapaleniec#

Przy padkładach pod tort to widać (podkład to taki kartonowy, zwykle złoty "talerzyk" na którym się układa tort), widać po strukturze tego podkładu, że to nie to czego potrzebuję, zresztą jak pakiet 10 sztuk mogę lekko naginać to wiadomo, że 1 sztuka nie utrzyma mi sztywno tortu i popęka

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Zakup od osoby prywatnej? 

oznacz moderatorów

nathalya
#8 Zapaleniec#

Od firmy

oznacz moderatorów

lottoys
#11 Animator#

Nie wiem jak jest ale mam wątpliwości czy zgodne z przepisami jest ustawienie zwrotu na 1 dzień, stawiam że nie jest to zgodne, zapytaj Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie zdążyłaś w czasie to nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu, a to zakup od firmy czy prywatnego?

oznacz moderatorów

nathalya
#8 Zapaleniec#

Zwykle jest 14 dni na odstąpienie przy zakupie przez internet, ja chciałam zwrócić w 2 dniu po odebraniu przesyłki. Zakup od firmy

oznacz moderatorów

lottoys
#11 Animator#

Tu masz rację, sprzedający błędnie ustalił czas na zwrot

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak od firmy i nie rozpakowany to bym otworzył dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

lottoys
#11 Animator#

Dokładnie tak jak Lew podpowiada

oznacz moderatorów

nathalya
#8 Zapaleniec#

Dyskusja założona, sprzedawca odp że zwrotu nie przyjmie. Na powiadomienie allegro muszę czekać do poniedziałku (taka informacja w dyskusji jest)

oznacz moderatorów

lottoys
#11 Animator#

Zatem cierpliwości, ustawa mówi o 14 dniach więc samowolna zmiana czasu nie wnosi nic do sprawy, Ciebie obowiązuje termin jak został ustalony przez ustawodawcę a nie sprzedającego, który sobie coś wymyślił

oznacz moderatorów

nathalya
#8 Zapaleniec#

Informacja jakby ktoś szukał odpowiedzi- Allegro przyznało rację sprzedającemu jednak rzecznik praw konsumenta uważa, że ja mam rację- będę składać oficjalną skargę do rzecznika na sprzedawcę. Wg rzecznika 14 dni jest obowiązujące, zmienić termin można jeżeli kupiłabym cały tort, podkłady nie były zapakowane hermetycznie więc obowiązuje normalny czas zwrotu

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@nathalya  moim zdanie niestety rzecznik sie myli.

Podkłady są przeznaczone do kontaktu z żywnością a nie sa towarem latwo psującym sie - dlatego hermetyczne pakowanie nie ma tu zupełnie nic do rzeczy pakowanie hermetyczne tylko powodując brak kontaktu z powietrzem powoduje ze niektore produkty tak szybko sie nie psują nic wiecej.

Natomiast co do samych podkladów - dajmy na to kupuje takie podkłady pod tort na urodziny dziecka. nagle okazuje sie że 10 dzieci zaraziło sie np salmonellą czy też inną choroba przenoszona przez żywność. Jeśłi po badaniu okazało by sie że źródłem zakażenia byłyby podklady wówczas sprzedawca ma OGROMNE PROBLEMY. Dlatego też w tym przypadku odpowiedzialnośc sprzedawcy ( w przeciwieństwoie do odpowiedzialności rzecznika) jest bardzo duża. A podkłady "po zwrocie" jako sprzedawca po prostu bym utylizował. Nie ryzykując ich dalszej odsprzedaży.

Podsumowując nie wiem do konca jakie były motywy sprzedawcy lecz biorac pod uwage zagrożenie to jego postępowanie wydaje sie logiczne. Nawet jeśli zwrot by przyjał to raczej nie moze go dalej odsprzedać wiec pomniejszy wartośc zwracanej kwoty do np 1 zł ( nie mas ani podkladów ani zwrotu kasy)

Z drugiej strony Ty wiedząc że sprzedawca takich zwrotów nie przyjmuje możesz być pewna że podkaldami które zakupiłaś nie bawiły sie wcześniej np dzieci z owsicą. To moim zdaniem dobra wiadomość .

oznacz moderatorów

nathalya
#8 Zapaleniec#

No właśnie jest możliwość zwrotu przez 1 dzień czyli w teorii ktoś może towar zwrócić. Podkłady były zapakowane folią stretch więc średnio bezpiecznie jeśli chodzi o wszelkiej maści drobnoustroje.. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dobry pomysł, zadzwoń jutro do Sanepidu i opisz sytuacje.😁

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

W allegro nie można ustawić braku zwrotów. Zwyczajnie formularz nie ma takiej opcji.

oznacz moderatorów

drobok
#10 Popularyzator#

Ja bym raczej poszedł w innym kierunku - nikt o zdrowych zmyslach nie kupi nie zapakowanych ?talerzyków? Skoro przytaczacie choroby to ciekawi mnie czy pracownik który to pakuje ma książeczkę sanepidowską, sprzedawca stosowny wpis do inspekcji sanitarnej a folia do której jest to pakowane jest przeznaczone do kontaktu z żywnością - jeśli sprzedawca ma papiery ja bym odpuścił, jeśli nie - wyślij na niego sanepid.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@drobok  i tutaj sie w pełni zgadzam. Przy tego typu produktach wszyskie te warunki moim zdaniem powinny zostać spelnione.

@nathalya  masz racje w tym co piszesz ( o słabym zabezpieczeniu) natomiast moim zdaniem to już odpowiedzialnośc i ryzyko sprzedawcy. Jak mówie nie znam jego motywów odnośnie nieprzyjmowania zwrotu. Tylko Ci napisałe dlaczego jestem w stanie pewne rzeczy zrozumieć 

oznacz moderatorów