anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca oferuje mi pieniądze za usunięcie negatywnego komentarza .

Semper_Iratus
#7 Wielbiciel#

Tak jak w temacie. Kupiłem produkt który miał być nowy i kompletny. Jak to w życiu bywa miał ślady użytkowania, nie działał i nie był kompletny. No i standardowo : Wysłałem z powrotem i po paru dniach otrzymałem pieniądze. 

Po 3 miesiącach sprzedający napisał do mnie cytuję

"Jeśli zdecydują się Państwo usunąć komentarz proponujemy rekompensatę kwocie 30zł, jeśli zdecydują się Państw na takie załatwienie sprawy proszę podesłać numer konta do wpłaty."

 

 Czy taka praktyka jest normalna na allegro ? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@Semper_Iratus nie ale jest 😞 nie dziw się jak byś wiedział na co wpływa negatyw, potrafi położyć każdą małą firmę , tym bardziej że negatywy wystawiają a o pozytywach ludzie zapominają i statystyki lecą, allegro liczy jakość procentowo, 

poniżej 98 % tracisz smarta, słaba jakość pozycja ofert spada, potem nikt nie kupuje i koniec sprzedawcy 😞 mimo że sprzedał 1000 produktów to pozytywa wystawiło 50 i wystarczy jeden negatyw żeby stracić smarta i żeby padła sprzedaż 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Semper_Iratus tak , zaczyna być normalna  ,pręgoerz jaki allegro nałożyło na sprzedawców prowadzi do takich hmmm.. nadużyć , nie wiem jak inaczej to nazwać  ,szczególnie u drobnych sprzedawców jedna ocena negatywna ptrafi zrujnować sprzedaż . Decyzja należy do Ciebie , ale nie traktuj tego jako łapówki , a wręcz prośbę sprzedawcy o pomoc .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria ale nie traktuj tego jako łapówki , a wręcz prośbę sprzedawcy o pomoc .

Pewnie prośba o przeżycie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 jak zwał tak zwał , nie miałem jeszcze sytuacji podbramkowej , ale jak wpada negatyw to kontaktuję się z klientem nie pod kontem usunięcie tylko wyjaśnienia  ,fajna gadka o odpowiedniej porze dnia działa cuda .

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Ja muszę z prywatnego konta zwracać kupującym wszelkie inne koszta za zwroty i reklamacje, bo w Spółce z ograniczona odpowiedzialnością pracują księgowe, a nie dzieci z łapanki po liceum.

 

Nie płaciłem jednak nigdy za usunięcie komentarza. Pierwsze słyszę, ale chyba trzeba będzie zapamiętać. 

 

Zgadzam się z przedmówcami.

 

Allegro swoimi praktykami zniszczy każdego sprzedającego za kilka wrednych zemst od kupujących. 

 

Prawo Polskie, unijne i zagranicą też, konstytucja mówi o domniemaniu niewinności.

 

Dla Allegro zawsze jest winien sprzedawca.

 

Sprzedawca, który fakturami na tysiące złotych miesięcznie utrzymuje to stadko moderatorów. 

 

Kupujący nie utrzymuje Allegro. 

 

To jest MATRIX

 

Więc nie dziwię się, że niedługo pojawią się bony na wycieczki do Turcji za zdjęcie negatywa....

 

 

oznacz moderatorów