anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca sprzedał mi popsuty towar.

Krystin777
#8 Zapaleniec#

Witam, mam problem z zakupem. Sprzedawca sprzedał mi częściowo popsuty czosnek. Z konwersacji wynika, że był tego świadom czyli wprowadził mnie w błąd. Mąż wyrzucił 4 popsute główki natomiast sprzedawca powiedział, że za naruszone główki pieniędzy nie zwróci. Próbowałam się z nim dogadać od tygodnia. Proszę o pomoc bo czuję się oszukana 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

@Krystin777 Powinniście odesłać mu na jego koszt te popsute główki, a nie wyrzucać. Z drugiej strony jednak powinny wystarczyć zdjęcia, bo koszt odesłania byłby wyższy od ceny tych główek.

Sprzedawca powinien w tej sytuacji dosłać na swój koszt tę część towaru, która była popsuta. Jeżeli stwarza problem, otwórz Dyskusję i poproś o pomoc Allegro. Sprzedawca ma obowiązek uczestniczyć w Dyskusji, której Allegro się przygląda. 

Dyskusja na Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

Dyskusja na Allegro Lokalnie; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Popsuty czosnek zyskuje na wartości, raczej powinniście sprzedawcy dopłacić, a nie żądać zwrotu pieniędzy, czy wymiany towaru.

https://allegro.pl/oferta/czarny-czosnek-100-naturalny-2szt-umami-11805522745

 

oznacz moderatorów

Krystin777
#8 Zapaleniec#

Czarny czosnek to nie popsuty czosnek. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Krystin777 Masz zdjęcia tego zepsutego czosnku ? Wysłałaś je sprzedawcy ?

oznacz moderatorów

Krystin777
#8 Zapaleniec#

Tak, dyskutuje ze mną w taki sposób, że najpierw chciał mi zwrócić 1zl zaokronglone bo z jego wyliczeń wyszło 90 gr do zwrotu potem stwierdził, że w aukcji nie było napisane, że czosnek jest zdrowy i teraz chce mi zwrócić 10 zł z 50 

oznacz moderatorów

jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@Krystin777   napisałaś : " stwierdził, że w aukcji nie było napisane, że czosnek jest zdrowy " 

Tak napisał, naprawdę ?

To kończy normalną rozmowę - tylko Dyskusja wraz z Allegro.     I wrzuć screen tej odpowiedzi. 

 

oznacz moderatorów

Krystin777
#8 Zapaleniec#

On to napisał w dyskusji. Allegro ma się włączyć dopiero jutro. 

oznacz moderatorów

Gajendra
#9 Pomysłodawca#

Nie sprzedaje czosnku.

Ale czesto go kupuje, nigdy jednak o tej porze roku.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ja pier....lę. To już nawet z takiego powodu są reklamacje?

Mamy luty - to normalne, że część czosnku będzie "popsuta".

No, ale są "ł..sie", które o tym mogą nie wiedzieć. Sugeruję zakup w jakimś markecie. 

Tam czosnek jest "napchany" nawozami i inna chemią. Wygląda pięknie - może warto skorzystać z ofert marketów. I składać tam reklamacje, gdy trafi się popsuty ząbek. 

Czosnek bez chemii i nawozów , z normalnej uprawy (nie BIO? - gdyż nie rozumiem tego pojęcia, jestem ze wsi)- w obecnym czasie jest już w "kiepskiej formie". Należy się z tym liczyć. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@maxr01 Może i jesteś ze wsi jak sam napisałeś, ale chyba nigdy nie uprawiałes czosnku. My mamy działkę na wsi, gdzie moja żona lubi mieć wsystko (czosnek też) Do tej pory mam w domu czosnek z własnej uprawy, bez chemii, bo tego nie stosujemy (nie zepsuty). To jest kwestia odpowiedniego przechowywania o czym powinien wiedzieć ktoś, kto robi to na sprzedaż. Bezwzględnie kupująca ma rację i przypuszczam, że w dyskusji Allegro stanie po jej stronie.

oznacz moderatorów