anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca wycofał opłaconą ofertę

Filetor
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Kupiłem w dniu wczorajszym przedmiot, który miał źle ustawioną cenę (15zl zamiast 150) chwilę przed zamknięciem aukcji. Dzisiaj dostałem maila od sklepu, iż dostane zwrot pieniędzy na mocy art. 84 Kodeksu cywilnego. Dostałem również oświadczenie "O UCHYLENIU SIĘ OD SKUTKÓW PRAWNYCH OŚWIADCZENIA WOLI ZŁOŻONEGO POD WPŁYWEM BŁĘDU".

Czy jest to legalne, czy raczej sprawa dla ochrony praw konsumenta? Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

Filetor Nic nie zrobisz prawo jest po jego stronie . Różnica w cenie jest rażąca 

Art. 88.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Pisze tu o tym wiele osób dziś. Niektórzy sprzedawcy obniżają ceny, zbierają setki zamówień, a potem uchylają się od wydania rzeczy na podstawie tego przepisu, jednak odnotowana liczba kupujących i popularność aukcji zostaje.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Kiedyś na allegro też zauważyłem "taką okazję" sprzedawca wystawił przedmiot wart kilka tysięcy za 1 zł na kup teraz ,bo się pomylił a chciał żeby była w licytacji od 1 zł .takie pomyłki się zdarzają i w takim przypadku prawo jest po stronie sprzedającego no i słusznie pomylić się  każdy może.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Filetor Czy jest legalne wykorzystanie takiego błędu (10-krotna różnica w cenie - po cyfrach widać, że to ewidentna pomyłka) i gdzie ochrona praw sprzedawcy?😏
Teraz już się nie dziwię, że skoro było 15 zł zamiast 150 zł, to rzuciło się na to ponad 34 tys. januszy😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Jakoś nikt nie narzeka (kupujący) na zwracanie 38 zł w towarze z 40 zł zamówienia przy Smarcie 😄 

Ale jak sprzedawca "kombinuje" to już lecim do sądu, co prawda to nie jest przypadek kombinowania

oznacz moderatorów

Filetor
#7 Wielbiciel#

@Knowhere 

Z mojej strony januszerka była mała, bo zamówiłem przedmiot dla siebie i dla dziewczyny, a nie całej wsi. Wrzuciłem post bardziej z ciekawości, w celu dowiedzenia się jak sytuacje tego typu są postrzegane w regulaminie allegro. Szczerze mówiąc w teorii "przecenienie" przedmiotu z 150 na 15zl nie wygląda aż tak abstrakcyjnie.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Filetor Nie pisałem o Tobie per se, ale ta oferta podobno pojawiła się na pepperze, co najwidoczniej spowodowało sprzedaż tych ponad 34 tys. sztuk w zaledwie parę godzin.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów