anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca wysłał mi inny produkt niż zamawiałem.

Gucio16_o1
#8 Zapaleniec#

Zamówiłem pilarkę ręczną bardzo tanią bo za ok. 203 zł. ( nie szkoda wyrzucić jak się zepsuje - bo sprzedawcy Gintery z Białegostoku i tak nie uwzględnią gwarancji)  a tu sprzedawcy Gintery  wysłali mi piłę taśmową za ok. 800 zł.

Piłę odebrał mój syn w wrzucił do garażu. Przyniósł paragon a ja nie zaglądałem do garażu trzy dni.

W sobotę miałem zabrać pilarkę z garażu i iść pociąć znajomemu kantówki na altankę i inne pomieszczenia .

Okazało się, że zamiast pilarki ręcznej jest piła taśmowa o wartości ok. 800 zł. Usługi nie wykonałem z racji braku piły - znajomy żąda ode mnie zadośćuczynienia za nie wykonaną usługę. Dzwonię więc i piszę do tej firmy ale to jak bicie głową w ścianę. Za dwa dni się dodzwoniłem i mówię jaki jest problem. Napomniałem na piśmie o zadośćuczynieniu za doznane straty ( sprzedaż innego artykułu po obniżonej cenie) ale uznano to za próbę wyłudzenia i przywłaszczenia przedmiotu i zaczęto straszyć mnie odpowiedzialnością karną ( a moją piłę mają u siebie i to nie jest przywłaszczenie ?) W końcu napisałem do nich o anulowanie umowy sprzedaży ( towaru jeszcze ni otrzymałem) i zwrot zapłaconej kwoty do Allegro ale oni chcą żebym to ja pierwszy wysłał ale ja będę czekał na pieniądze na kącie.

 

 

 

 

 

0

 

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48

az1rael
#21 Demiurg#

@Gucio16_o1 nie prawo sprzyja silniejszym tylko ty możesz go ścigać z kodeksu cywilnego na wniosek zakładając mu pozew samemu a on zgłasza na policję kradzież z kodeksu karnego i tu z automatu policja ściga ciebie i on nic nie musi robić. Prawo karne stoi ponad cywilnym

oznacz moderatorów

Gucio16_o1
#8 Zapaleniec#

Napisałem do sprzedającego aby zabrał omyłkową przesyłkę ale brak odpowiedzi zero reakcji.

Nie odbierają telefonów nie odpisują na wiadomości. I co ja mam teraz robić ?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Odczekajżeż z dobę. Ponow kontakt o innej porze dnia

ostateczbie wyślij samodzielnie 

oznacz moderatorów

Gucio16_o1
#8 Zapaleniec#

Kontaktowałem się z Allegro napisałem jak wygląda sytuacja. Chyba Allegro wymusiło reakcją gdyż odebrałem telefon ,że jutro kurier odbierze tą trefną przesyłkę . Ciekawe kiedy przeleją pieniądze za nie dostarczony towar ?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

W ciągu 14 dni od odbioru. Spokojnie

oznacz moderatorów

Gucio16_o1
#8 Zapaleniec#

Mam takie pytanie gdzie mogę znaleźć historię ocen produktów i sprzedających ?

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Gucio16_o1  napisał(a):

Tok jest nie rozumiem dlaczego to ja muszę odsyłać jako pierwszy ?


Bo tak stanowi prawo.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ile ty masz lat?

co to za wpisy, przecież one Ciebie kompromitują

Masz ustawę konsumencką, regulamin allegro, masz obowiązkowe wpisy w ofercie i Kodeks Cywilny informujące co trzeba zrobić w takiej sytuacji.

 

Wszystkie w/w przepisy stawiają konsumenta w dominującej sytuacji jako słabszą stronę transakcji, czasy, jak ktoś tu zauważył Kargula i Pawlaka się już skończyły.

Zgłaszasz niezgodność towaru z umową (znasz te wyrażenia?) i oczekujesz wymiany

towaru na właściwy lub  jeżeli jesteś konsumentem możesz odstąpić od umowy

niezależnie czy sprzedawca przyśle kuriera po towar lub czy ty go odeślesz na swój koszt to sprzedawca ma sprawić by ta czynność była dla ciebie darmowa (czyli zwrócić te koszta)

i tyle

link dla Ciebie z w/w filmu

https://www.youtube.com/watch?v=tpHQiFg67FI

 

 

 

oznacz moderatorów

Gucio16_o1
#8 Zapaleniec#

Sprawa jest już załatwiona pomyślnie ze sprzedającym  i nie ma tematu. Trochę się spóźniłeś ze swoją krytyką. Czytaj ze zrozumieniem wszystkie wpisy od początku  do końca dyskusji.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów