anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca zmienil oferte

kadet1212
#9 Pomysłodawca#
  • Hej kupilem 12 szt produkty jako jedno opakowanie. Otrzymalem 6 szt a w miedzy czasie sprzedajacy zmienil oferte na 6 szt. Fakture rowniez dostalem na 6 szt. Otworzylem dyskusje ze sprzedajacym proszac o doslanie brakujacych elementow z zamowienia ale oczywiscie nikt nie odpowiada. Jak to mozliwe ze sprzedawcy z tysiacami poztywmych komentarzy wprowadzaja kupujacych w blad.... Moglbym skorzystac z darmowego zwrotu smart ale obawiam sie ze wtedy strace wszystko.  Coraz czesciej spotkam sie z bledami sprzedajacy ktore o dziwio zawsze sa niekorzystne dla klienta. Czy allegro NIC nie robi z takimi sprawami? Czy sprzedajacy na allegro SA bezkarni?
oznacz moderatorów
74 ODPOWIEDZI 74

LEW433
#21 Demiurg#

Odezwie się się w dyskusji ma 24godz, sądzę ze to błąd katalogu Allegro ale oczywiście sprzedajacy odpowiada za ofertę, czekałbym na rozwój.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 za treść oferty, nie tytuły z katalogu Allegro. Mieliśmy niedawno dyskusję, gdzie Kupujący powołał się na tytuł katalogu (kupował z telefonu). Oczywiście gadki o wprowadzaniu w błąd przez sprzedawcę itd..

Odrzuciliśmy jego roszczenia, odpisaliśmy, że za katalog Allegro nie odpowiadamy a kupując w naszej ofercie potwierdza zapoznanie się z CAŁĄ jej treścią. Allegro początkowo próbowało nam wmówić, że odpowiadamy. Jednak twardo staliśmy na stanowisku, że zapraszamy klienta do sądu, by nam to udowodnił. To Allegro nagle zmieniło podejście i zaczęło dopytywać kupującego jaka rekompensata go interesuje. 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wielokrotnie sam pisałem że za ten bałagan w katalogu odpowiada Allegro, ale za ofertę odpowiada sprzedający i On podpisuje umowę na wystawienie z Allegro a kupujący kupując widzi co widzi i oczekuje tego co widzi, chcecie wy sprzedajacy iść do sądu to idźcie ale z Allegro.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 jeśli odrzucam reklamację klienta i on się z tą decyzją nie zgadza, to on ma to spróbować podważyć przed sądem, skoro uważa, że to sprzedawca go wprowadził w błąd. Ja to co mi nakazują przepisy zrobiłem, rozpatrzyłem reklamację. Allegro mojej decyzji nie podważy, bo nie mają do tego kompetencji. 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kadet1212 spokojnie kontynuuj dyskusję , poproś w niej administratora o pomoc , sprzedawca nie moze zmienić warunków umowy , wszystko da się zweryfikować .

oznacz moderatorów

kadet1212
#9 Pomysłodawca#

Przyznam ze coraz bardziej mnie to irytuje. W ostatnim miesiacu 3 zamowienia mialy jakas wade. Rodzi to moje pytanie czy po prostu mialem wyjatkowego pecha czy Allegro mocno poluzowalo sprzedawcom i czuja sie bezkarni. Bo ok byc moze sprawa zostanie w koncu rozwiazana ale to ja musze stracic czas zeby odeslac blende produkty lub dyskutowac z allegro. Za ten czas nikt mi nie zaplaci wiec pozorna oszczednosc czasu dzieki zamowieniom z allegro obraca sie w nicosc. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kadet1212 Rozumiem ze słowo produktyzacja nic Ci nie mówi? GDZIE Było napisane 12szt a gdzie 6 szt? To co jest NAD obrazkiem - to dodaje Allegro NIE sprzedajacy, To co jest nad ceną - tytuł - za to jest odpowiedzialny sprzedający.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kadet1212
#9 Pomysłodawca#

@pinsplashnie czyzbys byl jednym z niedouczonych sprzedajacych? Slow produktyzacja nie musi mi NIC mowic. W tytule sprzedajacy wymienil produkt xxx 12 szt. To dodalo allegro? Z reszta nawet gdyby to obowiazkiem sprzedajacego jest sprawdzic jak wyglada oferta przed jej opubkikowaniem a nie zwalanie winy na system allegro.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

"Slow produktyzacja nie musi mi NIC mowic."

Zaakceptowałeś regulamin? Zaakceptowałeś. A to, że nie przeczytałeś to już tylko Twój problem.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kadet1212 Dlaczego niedoucznych? Proszę wyjaśnij - biorę popcorn i słucham. Bo wiesz o tym że Allegro może zmienić przypisanie oferty przez sprzedawcę samodzielnie?

Tytul sprzedawcy a tytul allegro(1).jpg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kadet1212
#9 Pomysłodawca#

Dlatego ze to sprzedajacy laczy produkt z katalogiem produktow. Wlaczylem Allegro do dyskusji I takie jest ich oficjalnie stanowisko. To sprzedajacy odpowiada za wlasciwe polaczenie aukcji z katalogiem. 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Sprawdzenie przed opublikowaniem nic nie da, bo Allegro potrafi kilka razy dziennie zmienić połączenie z produktem.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Podziękuj Allegro za wprowadzanie w błąd i następnym razem sugeruj się wyłącznie opisem aukcji a nie parametrami gdyż one są zmieniane przez portal na losowe wartości.

oznacz moderatorów

kadet1212
#9 Pomysłodawca#

@Client:96810784 Tytul aukcji edytuje allegro? Pierwsze slysze....

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Nie edytuje tylko dodaje swój a tytuł sprzedawcy ukrywa (w aplikacji) lub przesuwa w dziwne miejsca na stronie.

Sprzedawca nie może edytować tytułu aukcji jeśli był na niej choć jeden zakup.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kadet1212  to co widzisz w telefonie w aplikacji to nie jest tytuł aukcji sprzedającego. To jest nazwa produktu z katalogu allegro . I tak tą nazwę wprowadza allegro.

Na przeglądarce są dwa "tytuły" Jeden na górze nad zdjęciem - to jest nazwa z katalogu allegro , a drugi po prawej stronie nad ceną - i to jest tytuł który wprowadza sprzedający.

Tak naprawde aby sie uchronić przed pomyłkami w zakupach teraz należy spojrzeć na treśc aukcji . Tam sprzedający podaje poprawne dane. 

Tego typu błędy w katalogu sprzedający zgłaszają masowo i była tutaj o nich mowa wielokrotnie. Niestety póki co cały czas sie pojawiaja i nie widać poprawek ze strony allegro.

oznacz moderatorów

kadet1212
#9 Pomysłodawca#

No coz skoro to problem Allegro. Rozumiem ze allegeo musi pokryc koszt tych brakujacych produktow

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Próbuj wezwać ich do zapłaty. Powodzenia 🤞

oznacz moderatorów

kadet1212
#9 Pomysłodawca#

@starling_shop  W sumie nie wazne z perspektywy kupujacego z czyjej winy... Ale to zwyczajne oszustwo jest. Czy z przyczyn texhnicznych czy nie zostalem zwyczajnie wprowadzony w blad, wiec fajnie byloby zeby zostalo to wkalkulowane w koszta. Serio jesli allegeo odpisze mi ze nie dostane reszty produktow to rezyfnuje z tego cyrky i przechodze na zakupy w Ama...zon

oznacz moderatorów