anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Strony podszywające się pod Allegro Lokalnie

Client:72726722
#9 Pomysłodawca#

Witam serdecznie zainteresowanych. Temat możliwe, że nie do końca związany z tym co się dzieje w samym allegro, ale jako, że napotkałem zorganizowany i trwający scam podszywający się pod allegro lokalnie, to stwierdziłem, że tu napiszę, trochę informacyjnie, a trochę z wiarą, że może ta sytuacja powinna trafić na światło dzienne.

W ostatnim czasie na różnych platformach poszukiwałem macbooka. Kilka ciekawych ofert, bardzo atrakcyjnych znalazłem na platformie **piiip**. Klasycznym schematem pytałem sprzedającego, czy oferta aktualna i czy byłaby możliwa wysyłka. Sprzedający następnie próbuje nawiązać komunikację po za **piiip**. Raz zdarzyło się przez sms (jeszcze nie byłem świadomy scamu), a za drugim razem widząc podobny schemat, podałem podrobiony mail do tego celu. Sprzedawca zapewnia, że albo ma konto firmowe/mąż ma konto itp na allegro lokalnie i dzięki temu wysyłka będzie miała ubezpieczenie z allegro a wysyłka będzie za darmo. Poprzez nawiązany węzęł zewnętrznej komunikacji następnie (sms/mail) przesyła link do podrobionej strony allegro lokalnie. Ona sama na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie. (Nawet link w mailu jest sformatowany jak link allegro lokalnie, dopiero po otwarciu wydaje się dziwny). Po klikaniu po stronie można zauważyć jednak różnice, takie jak np. logować się można losowymi danymi.

Kontynuując, jak się naciśnie na stonie kup teraz, to przekierowuje do strony z wpisywaniem danych - na tej stronie można wpisać również dowolne dane, następnie przekierowuje do strony płatności i tam zmusza do użycia blika.

Co sądzicie o całym scamie? Czy uważacie, że trzeba to zgłosić i jeśli tak to gdzie? (pierwsze spotkanie z tym scamem z dużo mniejszym opisem dałem na cert, ale nie dostałem jeszcze żadnej sensownej odpowiedzi)


Zrzuty ekranu dla kontekstu

Zrzut ekranu 2024-09-27 221038.pngZrzut ekranu 2024-09-27 221622.pngZrzut ekranu 2024-09-27 221751.png

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

komis-bell
#21 Demiurg#

Nic nowego - niestety. 
Dziennie jest tu po kilka tematów osób które dały się nabrać. Tych które dały się nabrać i nie zaglądają tutaj jest pewnie o wiele wiele więcej 😐

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Temat znany, a ludzie chwilowo roztargnieni tracą duże sumy.

Allegro w możliwy sposób z tym walczy, ale niewiele może zrobić.

To nie są zwykli oszuści, a zawodowcy z innej strony internetu. Niemożliwi do złapania, więc pozostaje polegać na własnym rozumie. Kto roztargniony, ten traci.

Brutalny świat, gdzie w imię wolności wszelakiej dostępne są darknety, cebule, telegramy, bitcoiny i inne sposoby maskowania pod brudną robotę.

Policja natomiast dwoi się i troi, aby po 30stu dniach zakończyć dochodzenie z powodu niewykrycia sprawcy. To nie ich wina, że nic nie mogą zrobić, mimo zaawansowanych jednostek do zwalczania przestępczości internetowej. Ludzie chcieli wolności wszelakiej, mają ją 🙂 Pozdrawiam

oznacz moderatorów