anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Super hamski sprzedawca

Walen2
#1 Nowicjusz#

Witam taka sytuacja - kupiłem część do auta, w sumie nic ważnego, i oddałem częśc i auto do mechanika (zaufany członek rodziny), ten ją zamontował (zwykła obejma metalowa ) stwierdziwszy że była zapakowana jak by ją ktoś chciał zepsuć i w ogóle była jakości jak by ktoś ją na kolanie wyklepał, i żebym lepiej  zamówił następną bo to coś do zimy nie wytrzyma sprzedawca dostał negatywa, za jakość której niestety na zdjęciu przy zakupie przez telefon nie było widać a to dla tego że zdjęcie jest jakości podobnej co produkt.

sprzedawca zadzwonił i na dzień dobry naskoczył na mnie z pyskówką że "kim ty ku**a jesteś" i zaczął lżyć i obrażać że mam mu to odkręcić i odesłać i że o z takimi debilami nie będzie interesu robił, na stwierdzenie że nie mam czasu się bawić w takie rzeczy bo mam co robić w życiu a nie się babrać bo komuś się nie chce uczciwie napisać że sprzedaje towar słabej jakości albo chociaż zrobić zdjęcie postanowił dalej mnie obrażać wymyślając jakiego to sortu podczłowiekiem to ja nie jestem i co on o takich myśli oraz wymyślać że jak sam nie odeślę to on wie gdzie ja mieszkam. usunąłem mu tego negatywa dla świętego spokoju ale teraz się zastanawiam... jaki sens maja negatywy w czasach kiedy mamy 14 dni na zwrot (bo w sumie zawsze jak ma się zastrzeżenia jakieś to sprzedawca umywa rączki i każe zwracać zupełnie w poważaniu mając czas jaki zajmuje cąła procedura i problemy związane z nie posiadaniem przez kolejne tygodnie sprzętu np zakupionego do pracy) i jakie systemy allegro proponuje w sytuacji w której kupujący spotyka sie z tego rodzaju agresją słowną i groźbami...

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Walen2
#1 Nowicjusz#

i w sumie jakie możliwości oferuje allegro w takich sytuacjach, szczerze mówiąc zdarzyło mi się w ciągu ostatnich lat znaleźć się w podobnej sytuacji kilkukrotnie, że sprzedawca np na próbę odesłania w celu wymiany towaru reagował agresją słowną, a na negatywa przy odmowie usunięcia groźbami. leciał w kulki z wysyłka a na negatywa po miesiącu po otrzymaniu przesyłki odbiegającej od opisu i niechęci do dalszego drążenia tematu groźbami pod moim adresem za negatywa...

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Walen2  allegro oferuje mnóstwo możliwości - komentarz negatywny, niska ocena gwiazdek, dyskusja allegro, a w ekstremalnych sytuacjach blokada konta jeśli takie sytuacje są częste.

Ten przypadek jest faktycznie nienormalny, i nie powinieneś się patyczkować z takim gościem.

Pocieszę Cię, że my sprzedawcy mamy niewiele opcji w starciu z klientem, który często też potrafi agresywnie atakować. U mnie norma - Ktoś otwiera dyskusję z zapytaniem o paczkę, odpowiadam, że ma opcję śledzenia, więc wystarczy zajrzeć w zakładkę, a w ripoście mam, żebym nie mędrkował bo on nie ma czasu na szukanie nr paczki i jak mu się spodoba to nie zakończy dyskusji + gratis negatyw. Taki szantaż ze strony kupujących jest nagminny.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Walen2 Nie musisz usuwać komentarza jeżeli on nie narusz dóbr osobistych i jest uczciwy  i napisałeś prawdę Pozdrawiam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Walen2 I nie bój się żadnych gróźb z strony sprzedawcy

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Na domiar otrwwórz mu dyskusję i zmień status na ,,nierozwiązana ,, to na prawdę zaboli

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jeżeli zasłużył na negatywa, to go nie usuwaj, nie wiem czy można ponownie wystawić, ale dobrze by było. Generalnie nie jestem za negatywami jako ocena produktu, ale po tym co piszesz, to już co innego. Niezgodny z opisem, fatalna obsługa. Groźby karalne to on może sobie wsadzić. To, że ma Twoje dane nie ma tu nic do rzeczy, bo nic z nimi nie może zrobić.

Nagrywać rozmowy telefoniczne i zgłaszać, jak zacznie cwaniakować 😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Walen2 Po usunięciu komentarza możesz go wystawić po raz drugi i zrób to. Wystaw takiego samego negatywa za jakość przedmiotu i uzupełnij treść o to, co Cię spotkało ze strony tego sprzedawcy potem. Napisz o groźbach i wyzwiskach przez telefon. Telefonów od niego nie odbieraj.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Walen2 czy cena tej obejmy była dużo poniżej ceny np. w sklepie stacjonarnym? Bynajmniej, nie bronię sprzedawcy, ale na Allegro wszyscy szukają okazji, żeby było tanio, a potem zdziwienie, bo jakość nędzna. Negatywa wystaw, ale potraktuj to też jako swego rodzaju nauczkę, że jak jest tanio to jest też kiepska jakość 😉

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

używaj ACR, nagrywaj rozmowy 🙂


Czy można nagrywać rozmowy telefoniczne bez zgody rozmówcy?

Obowiązek informowania o rejestrowaniu rozmowy mają przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne i państwowe. W przypadku osób prywatnych prawo nie precyzuje tego. W zależności od tego czy uczestniczymy w rozmowie czy nie, może być to różnie interpretowane. Jeśli nie jesteśmy uczestnikami rozmowy i ją rejestrujemy może to wypełnić znamiona przestępstwa z art. 267 k.k.


http://zapowiedzi.net/nagrywanie-rozmowy/

oznacz moderatorów