anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SYSTEM ALLEGRO ŁĄCZY RAZEM 2 OSOBNE ZAMÓWIENIA U TEGO SAMEGO SPRZEDAWCY

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

 

Mój problem polega na tym że jestem zmuszana do płacenia kosztów wysyłki pomimo że mam wykupiony abonament allegro smart, lub też do rezygnacji z zakupu wylicytowanych towarów.

 

Połączyłam parę rzeczy w jedno zamówienie, które zostało scalone przez system, następnie połączyłam parę kolejnych rzeczy od tego samego sprzedawcy w drugie zamówienie. Następnie chciałam zapłacić za te dwa zamówienia. System połączył te dwa zamówienia w jedno i naliczył gigantyczne koszty wysyłki.

 

Nie da się rozdzielić rzeczy które już zostały połączone w jedno zamówienie,więc nic nie d a się zrobić poza zapłaceniem kosztów wysyłki lub odstąpieniem od umowy.

Najlepsze jest to że allegro tym sposobem samo sobie strzela w stopę, gdyż w przypadku odstąpienia od umowy traci zyski ze sprzedaży.

Oprócz tego niezrozumiała jest zachowanie allegro gdyż, zgodnie z Art. 286 KK:

"§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

Połączyłam najpierw rzeczy w 2 osobne zamówienia po to aby móc załapać się na darmową dostawę, a system uniemożliwił mi to i to nie jest moja wina.

 

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

xyz96
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna Skontaktuj się ze sprzedawcą, poproś go o numer konta bankowego i zapłać mu za wszystkie przedmioty + jeden koszt wysyłki poza Allegro, to nie jest zabronione.

Jeśli to były licytacje, nie rozłączysz już tych zakupów w systemie. Jeśli to było Kup teraz, spróbuj anulować rozpoczętą płatność, a następnie zaznaczyć po lewej stronie właściwe przedmioty i na dole kliknij Zapłać.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  sprzedawca sie raczej nie zgodzi na wpłate na konto mniejszej kwoty niż naliczył system. Poniewaz zostanie obciążony prowizją od dużego kosztu wysyłki

@BaronRogacizna  napisz do sprzedawcy ( np w formie pytania o przedmiot) i spróbujcie razem rozwiązać ten problem

W osteteczności bedziesz mogła odstąp[ić od umowy np poprzez anulowanie zakupu i potem koejne zakupy w mniejszych transakcjach wówczas system naliczy smart. Tak aby koszty dla żadnej ze stron nie były zbyt duże. 

Powodzenia

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_Likos_ "sprzedawca sie raczej nie zgodzi na wpłate na konto mniejszej kwoty niż naliczył system. Poniewaz zostanie obciążony prowizją od dużego kosztu wysyłki" - poza tym będzie musiał z własnej kieszeni pokryć wysyłkę, bo smarta do tego nie wygeneruje https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/od-27-sierpnia-nadasz-przesylke-tylko-dla-oplaconego-zamowienia... więc ktoś mógłby w końcu się douczyć, zamiast udzielać nietrafionych porad generujących komuś dodatkowe koszty.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

a czemu to sprzedawca ma prawo policzyć w smarcie 4 koszty wysyłki i spakować wszystkie rzeczy do jednej paczki. dostał za 4 a wysłał za 1. to niech odda 3.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna

Niby jakim cudem w smarcie 4 koszty wysyłki skoro smart to dostawa za darmo?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Skoro jest to dostawa za darmo, to czemu pisze pod spodem ile opłat zostało naliczonych? Za darmo to może jest dla kupującego jeśli nie przekroczy sumy kosztów wysyłek w kwocie 40zł, ale skoro pisze się że naliczono 4 koszty wysyłki to chyba znaczy jednak że ktoś za to płaci ( allegro?).

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna  Po prostu przeczytaj dokładnie o co chodzi w smarcie i naucz się tak kupować by dostawa była za darmo. Skoro koszt dostawy w aukcjach  przekracza 40 zł to sprzedawca też musi ponieść koszty dostawy i żaden smart wtedy nie działa.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Pisałem o tym w tym poście, nie czytałaś?😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna Sam zakup Smarta nie oznacza wszystkich darmowych dostaw. Pisałem już o tym i należy szukać takich ofert które spełniają taką metodę dostawy, wszystko jest opisane tu: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/korzysci-i-aktywacja-allegro-smart/jak-korzystac-z-allegro-s...

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

WYTŁUMACZĘ CI TO JAK DZIECKU Z PRZEDSZKOLA. JAK LICYTUJESZ TO NIE WIESZ NA POCZĄTKU ZA ILE WYLICYTUJESZ DANE RZECZY. TO WIESZ DOPIERO PO WYLICYTOWANIU. MUSISZ POTEM POLICZYĆ SOBIE NA KALKULATORZE CENY RZECZY I TAK WYBRAĆ RZECZY ŻEBY ZAŁAPAĆ SIĘ NA SMART. SPRZEDAWCA MA OZNACZONE AUKCJE JAKO SMART. W PROBLEMIE O KTÓRYM PISZĘ O TO ŻE SYSTEM ALLEGRO JEST SKONSTRUOWANY TAK ŻE ŁATWO SIĘ POMYLIĆ I POTEM SĄ PROBLEMY W ROZWIĄZANIU TAKICH SYTUACJI.

 

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

OPRÓCZ TEGO SAM FAKT NALICZENIA MI GIGANTYCZNEJ OPŁATY NIE OZNACZA ŻE MUSZĘ SIĘ NA TO ZGADZAĆ. MOGĘ PO PROSTU ODSTĄPIĆ OD UMOWY. TO MOJE PIENIĄDZE I ŁASKI BEZ. MYŚLISZ ŻE ALLEGRO I SPRZEDAWCA ROBIĄ MI JAKĄŚ ŁASKĘ ŻE U NICH KUPUJĘ? OTÓŻ NIE. MOGĘ ZREZYGNOWAĆ Z ZAKUPU I WTEDY NIKT NIE ZYSKA ANI SPRZEDAWCA ANI ALLEGRO.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna Dokładnie tak. Nie musisz dawać się robić w bambuko. Odstąp od umowy i po sprawie, jeśli sprzedawca łaskawie nie wyrazi zgody i nie poda Ci numeru konta do zapłaty za wszystko + jeden, normalny koszt wysyłki. Wtedy nie zarobi nikt. Od prowizji przy zwielokrotnionych opłatach za wysyłkę w systemie Allegro, sprzedawca może się odwołać występując z odpowiednim wnioskiem o jej zwrot, widocznie nie chce, bo woli dorabiać na wysyłkach.

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

to niech system pokazuje koszty wysyłki przed scaleniem wszystkiego w jedno zamówienie, lub też daje opcję modyfikacji.

 Obecnie system jest tak skonstruowany że zamawiając dużą ilość rzeczy można pomylić się w liczeniu.

sprzedawca pobrał liczne koszty już wcześniej i może wydrukować etykietę na te koszty które już pobrał. wcale nie musi płacić sam. pobrał 4 koszty użył 1 więc zostały mu z poprzedniego zamówienia 3 koszty.

Po prostu zrozum to że powinno być najpierw widoczne ile będą wynosić koszty wysyłki a scalanie rzeczy w jedno zamówienie powinno nastąpić później a nie odwrotnie.

Jak nie kupujesz dużo na allegro to nie rozumiesz tego że można się pomylić i że liczenie na kalkulatorze kosztów zakupionych rzeczy po to aby załapać się na dostawę smart, jest czasochłonne i niepraktyczne. Spróbuj sobie np. policzyć tak 40 rzeczy i zobaczmy czy się ani razu nie pomylisz. spróbuj też liczyć palcem na monitorze ilość rzeczy w danym scalonym zamówieniu i zobaczmy czy się nie pomylisz jak np. masz wylicytowane kilka czy kilkanaście sztuk dokładnie takiej samej rzeczy która została wystawiona w postaci osobnych aukcji.  Zobaczysz ile to czasu zajmuje.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Więc zgłoś swój pomysł: Zgłoś swój pomysł!

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

JA ZGŁASZAŁAM TEN POMYSŁ DO ALLEGRO BARDZO DAWNO TEMU.

ZGŁASZAŁAM TEŻ LATA TEMU DO ALLEGRO POMYSŁ NAWIĄZANIA WSPÓŁPRACY Z INPOSTEM I PÓŹNIEJ WPROWADZONO ALLEGRO SMART.

NASTĘPNYM RAZEM OPATENTUJĘ I SPRZEDAM POMYSŁ ZAMIAST SŁUŻYĆ POMOCOM INNYM ZA DARMO I POTEM BYĆ JESZCZE PRZY TYM ŹLE TRAKTOWANĄ.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna 

Ale zanim opatentujesz swoje pomysły to wyłącz Caps Lock bo czytać się tego nie da 🙄

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

To nie czytaj.

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Napisałam z caps lockiem ponieważ wypowiadasz się tak jakbyś nie czytał/czytała co napisałam.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna "Obecnie system jest tak skonstruowany że zamawiając dużą ilość rzeczy można pomylić się w liczeniu." - jesteś świadoma istnienia czegoś takiego jak koszyk (dzięki któremu nic nie trzeba liczyć, bo koszty wysyłki sumują się w nim na bieżąco)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów