anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Szczegóły dotyczące płatności ratami i odstąpienie od umowy

andig06
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

chciałbym dowiedzieć się czy jeśli kupię przedmiot z dostawą za np. ~100 dni, to:

1. płatność rat odbywa się od razu po kupnie czy otrzymaniu towaru?

2. na aukcji limit czasu na odstąpienie od umowy to 14 dni, ale nie jest podane czy od momentu kupna czy otrzymania towaru. Dla mnie logiczne jest od otrzymania towaru, ale czy tak mam to interpretować? Gdyby było na odwrót to po 15 dni już mam przechlapane... Bez sensu, ale wolę się upewnić a nie dumać.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Raty płacisz od chwili przekazania środków przez bank sprzedającemu, dostaniesz harmonogram spłat, na zwrot masz 14 dni od otrzymania towaru.

oznacz moderatorów

andig06
#7 Wielbiciel#

Czyli raty zacznę płacić jak tylko przejdziemy weryfikacje przez bank - ok.

A co jeśli sprzedający zniknie, towaru nie będzie, ja wniosę o reklamacje, a ochrony kupujących nie będzie lub już nie będzie?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Będzie, POK działa 180 dni a czasem w wyjątkowych sytuacjach dłużej, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. A co to jest że warto płacić z takim wyprzedzeniem?

oznacz moderatorów

andig06
#7 Wielbiciel#

Temat pewnie stary jak świat - https://allegro.pl/oferta/apple-mac-studio-20-core-m1-ultra-48-core-gpu-1tb-11990646528#aboutSeller

Właśnie nie jestem pewny, jak wielu, czy nie będzie jakiś problemów, dlatego wzięcie na raty, gdzie bank weryfikuje obie strony i gdzie można by wstrzymać płatność rat, wydaje mi się sensownym rozwiązaniem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jest w tym wszystkim jedno ale, POK działa do 10tys zł.😐 Poszukaj jeszcze opinii o sprzedającym w internecie, tak dokładnie.

oznacz moderatorów

andig06
#7 Wielbiciel#

Uuuu... to mi umknęło... To teraz ciekawe co zrobi bank gdy wystąpię o zerwanie umowy kredytu. Jeśli pieniądze bank już przekazał, to mamy problem... Bank nie będzie chciał brać tego na barki chyba że spróbuje powołać się na chargeback.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Warto czytać warunki POK, dobrze że ci to napisałem, ale wcześniej nie wiedziałem że chodzi o taką kwotę.🤗

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@andig06 nie my mamy problem tylko Ty masz problem 😞 POK zwróci Ci 10 000 zł a Ty dalej będziesz spłacać raty 🙂 chargeback przy kredycie ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

andig06
#7 Wielbiciel#

Nie mam problemu, bo nie kupiłem ;).

Fakt, chargeback z kredytem jest niemożliwy. W takim razie bardziej opłaca się zapłacić całość kartą i zabezpieczyć się w ten sposób chargebackiem.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@andig06 Widzę ze LEW uratował ci ....myślenie.😎

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@milka1234567890 

Widzę ze LEW uratował ci ....myślenie

Tobie się już całkiem we łbie przestawiło, sam siebie wychwalasz i wpunkty sobie dajesz 😂🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@andig06 
Bank udzielający Tobie kredytu nie weryfikuje obu stron tylko Ciebie.
Były tu opisywane przypadki, że kupujący dostał nawet kredyt na opłacenie transakcji z paserem. POK może zadziałać, ale jak wspomnieli przedmówcy: max. do 10000zł.
W tej ofercie uwagę wzbudza jeszcze jedna rzecz (niezgodna ze stanem faktycznym):
sprzedawca deklaruje, że przedmiot jest w przedsprzedaży, tymczasem wg ogólnie dostępnych informacji premiera miała już miejsce w ubiegłym miesiącu.
To nie jest więc przedsprzedaż ale (z niejasnych powodów) baaardzo wydłużony czas realizacji.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@andig06 

1. kupno, płatność po zgodzie na raty i spłata się zaczyna od razu 🙂 a wysyłka po 100 dniach 

2. 14 dni jest liczone zawsze od odebrania zamówienia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów