anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Telefon ze zbitym ekranem TAK/NIE oraz Telefon zablokowany TAK/NIE

piimaa
#13 Ambasador#

Nigdy nie zrobicie takich opcji, co?

Na wymioty zbiera gdy szuka się telefonu.

Gdyby jamochłony, które opracowały ten system wiedziały, ilu klientów tracą w miejscu utrzymywania tego całego burdla... ....

3-7 minut!

Tyle średnio wytrzymuje POSZUKIWACZ używanego telefonu i wyłącza Allegro...

A może ...

tak w promocji dla zwykłych obywateli w końcu dodać obowiązkowo wymaganą przy wystawianiu przedmiotów opcję do zaznaczenia:

TELEFON MA ZBITY EKRAN  - TAK / NIE

TELEFON JEST ZABLOKOWANY PRZEZ OPERATOR LUB USŁUGĘ - TAK/NIE

 

Sprawny ale ... zbity...

100% działa ale.. zablokowany...

KIEDY WRESZCIE ALLEGRO ZROBI Z TYM JAKIŚ ŁAD?

NIGDY, PRAWDA?

To zerknijcie na moje konto - 3 razy zakup w ostatnich 3 miesiącach i tak postąpiło już 100% całej rodziny i wszystkich znajomych, na oko około 150 osób. Warto?

Człowiek, nie ma już nawet czym wymiotować gdy zagląda w aukcje!

Moglibyście też - zacząć KASOWAĆ w błąd wprowadzające ZDJĘCIA POGLĄDOWE?

A co mnie jako klienta obchodzi jak towar w fabryce wyglądał???????

10-20 fotek z fabryki a na końcu jedna z rozbitym telefonem! 

Jedyne co w Allegro miłe dla oka to końcówka w nazwie firmy, serioo....    wszak gdyby kropki usunąć wyszłaby prawda: allegro Sp. ZOO

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

A3dam
#19 Nestor#

@piimaa 
TELEFON JEST ZABLOKOWANY PRZEZ OPERATOR LUB USŁUGĘ - TAK/NIE

Sprzedaż rzeczy posiadających wadę prawną jest na Allegro zabroniona.
Natomiast sprzedaż oraz zakup zablokowanych telefonów (np. przez operatora lub innego właściciela) - mogą być uznane za przestępstwo paserstwa.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@piimaa Cześć. Takie oferty możesz zgłaszać, będziemy interweniować. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Nie ma sensu zgłaszać, można raportować ile się chce a i tak aukcje wiszą. Po prostu tracicie na tym i to bardzo dużo. Na te chwile wystarczy zrobić przedział 200 - 600zł w dziale SMARTFONY, zaznaczyć 4,6,8GB RAM i pierwsze kilkadziesiąt to wszystko zablokowane.

A co do polskiego prawa to ... śmieszniejsze jest tylko na psychiatryku bo tam wszyscy się cieszą a tu... jeszcze nie 🙂

Dziś kupuję telefon - telefon nie jest zablokowany - nie mam bladego pojęcia czy jest kupiony na raty (to po numerach IMEI powinien sprawdzić skupujący (komis/lombard/serwis)), za miesiąc blokują telefon a ja staję się paserem, ha,ha. Ziobro z Kaczyniakiem powinni ululać się jakimś DŻON-ŁOKREM z domieszką cyjanku, wszak to co aktualnie popijają tworząc te dziwne prawo i przepisy ostro wali im na głowy i raczej nie jest to już dynks. Telefon, jeśli jest własnością sieci to powinien mieć niezdejmowalnego simlocka na kartę, z którą wyszedł ze sklepu i byłoby po imprezie ale wtedy ŻEBRO nie miałby kogo ganiać a tak z miesiąca na miesiąc przybywa nam poszkodowanych gangusów 🙂 w postaci niewinnych paserów.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@piimaa 
Dziś kupuję telefon - telefon nie jest zablokowany - nie mam bladego pojęcia czy jest kupiony na raty (to po numerach IMEI powinien sprawdzić skupujący (komis/lombard/serwis)), za miesiąc blokują telefon a ja staję się paserem

Telefon nie musi być zablokowany, żeby doszło do przestępstwa paserstwa. 
Dochodzi do niego już z chwilą nabycia/zbycia (lub pomocy w nabyciu/zbyciu/przechowaniu) rzeczy z wadą prawną (będącej własnością podmiotu lub osoby trzeciej: czyli np. telefonu będącego własnością operatora lub pochodzącego z przestępstwa).
Natomiast "szczęśliwy" Nabywca dowiaduje się o tym fakcie najczęściej dopiero w momencie zablokowania telefonu u operatora (np. z powodu niespłaconych rat) albo gdy do drzwi puka policja z prokuratorskim nakazem wydania rzeczy pochodzącej z przestępstwa (w tym przestępstw skarbowych).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Czyli, jednym słowem rynek używanego sprzętu przestaje istnieć, tak?

Ciekawe co na to prawo...

bo moim zdaniem ... operator który wie że telefon może zostać odsprzedany ... powinien działać tak, aby całkowicie uniemożliwić działanie swojego urządzenia z innymi kartami w celu jasnego informowania potencjalnych nabywców o tym, że coś jest nie tak.

 

Dlaczego w sieciach nie ma wspólnego kodu, np. *999*NUMER_IMEI# i z dowolnego telefonu z dowolnej sieci dostaję w odpowiedzi INFO - "telefon nie figuruje w bazie" lub telefon jest w "trakcie spłaty u operatora" lub "telefon został spłacony"????

Obecne działania operatorów nie są zgodne z prawem handlowym wszak one monopolizują rynek telefonów NOWYCH wprowadzając STRACH przed zakupem UŻYWANEGO a takie coś jest nielegalne w świetle KC/KPC/KPH.

Ja rozumiem, że istnieją weryfikatory IMEI na stronach WWW no ale... kto normalny nabywający telefon np. z komisu będzie siedział w komisie 4 dni i łaskawie czekał na odpowiedź każdego operatora z osobna????

Dlaczego nie ma wspólnej i szybkiej bazy takich urządzeń? Aha... RODO.... zapomniałam!

S...dolona Unia Europejska...

 

 

oznacz moderatorów