anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Telefony z nadwyżek magazynowych

wiktorb00
#8 Zapaleniec#

Witam, przeglądając allegro zobaczyłem wiele telefonów od wielu sprzedawców oznaczone jako ''Nowe'' jednak czytając opisy można dowiedzieć się, że są one z nadwyżek magazynowych. Większość z nich jest bez oryginalnego pudełka i posiadające ''mikroryski'' i pytanie od czego? Przecież powinny być oklejone i leżeć zabezpieczone w pudełku nieużywane. Czy jednak nie do końca? Dlaczego są przepakowywane do innego pudełka? Jaką mamy mieć pewność, że produkt nie jest po zwrocie lub jest powystawowy? Oznaczanie tego jako ''nowe'' jest bardzo naciągane według mnie. Czy allegro reaguje w tej kwestii zgłaszając takich sprzedawców?

''Nowy – ta wartość określa produkt całkowicie nowy, czyli nieużywany, nieotwarty, nieprzepakowany i nieuszkodzony. Musi znajdować się w oryginalnym opakowaniu i mieć nieuszkodzone oznaczenia producenta – na przykład metki przy ubraniach. Produkt ten nie może mieć śladów użytkowania.''

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wiktorb00 czy zgłaszałeś takie oferty do nas korzystając z przycisku "zgłoś naruszenie zasad"? Czy możesz wskazać numer oferty, w której są widoczne takie zapisy, a stan produktu to "nowy"? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

wiktorb00
#8 Zapaleniec#

Nie zgłaszałem, bo wolałem pierw zapytać tutaj. Część z wymienionych poniżej, może i ma oryginalne pudełko ale otwarte i zerwane plomby i w takim samym przypadku nie mamy pewności czy nie jest to powystawowy produkt. Tego jest naprawdę bardzo dużo na allegro. Na razie tyle znalazłem.

13143794024 - mikroryski, brak oryginalnego pudełka
11744456512 - brak oryginalnego pudełka
13361276910 - mikroryski
13089948119 - brak oryginalnego pudełka
10755743026 - pudełko bez plomb
13346829041 - pudełko bez plomb
11642996675- mikroryski, brak oryginalnego pudełka
11643050990- mikroryski, brak oryginalnego pudełka
13312394757- mikroryski, brak oryginalnego pudełka
13291974867- otwarte pudełko
13291837570- otwarte pudełko
11775475403- otwarte pudełko

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

A ile to kosztuje mniej?

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@milka1234567890 problemem nie jest tutaj cena, tylko częsty wałek . To nie żadne nadwyżki, tylko refurby i to najczęściej klepane w garażu na kolanie...

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Rozumiem, ale pytanie czy warto w ogóle przeglądać takie oferty?

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@milka1234567890 jeśli lubisz mocne wrażenia zakupowe, to jak najbardziej 😉

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

😳

oznacz moderatorów

wiktorb00
#8 Zapaleniec#

Mało istotne ile to kosztuje mniej, może być nawet połowę taniej. Nie powinno to być oznaczone jako ''nowe''

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@wiktorb00 Mikroryski to rozumiem, ale dlaczego otwarte pudełko albo brak pudełka ma sprawiać, że telefon przestaje być nowy? Przesada 🙂

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@la_nika    i co? znowu kupujący mają robić za darmową siłę roboczą? Wstyd 😞

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:109808341 tak a o co chodzi? 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@wiktorb00 Pooglądaj sobie kanał na YT https://www.youtube.com/@RafalBielawski tam jest pokazana cała prawda o 'powystawowych' i  'nadwyżkowych' telefonach sprzedawanych na portalach.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@wiktorb00 nowy w handlu oznacza nie posiadający wcześniej właściciela - fabrycznie nowy tzn w opakowaniu z plombami/ metkami / nieużywany

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael  "Nowy"  to słowo mające wiele znaczeń, zależnie od okoliczności.

Niedawno zmieniałem auto, kupiłem  używany, nie złom ale używany.  Wszyscy znajomi mówią ze mam nowy samochód.

Chcesz mieć nowy telefon?  Kup na Allegro. Jeśli kupisz w licytacji to może być nawet droższy niż w salonie firmowym.

A że  z nadwyżek?  Przecież każdy sprzedający na Allegro jakieś nadwyżki posiada....🤣

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. to może określę nowy w aspekcie prawnym tzn nie posiadający jeszcze właściciela indywidualnego czyli konsumenta

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@az1rael     odnoszę wrażenie, że wszystko wiesz najlepiej to może oświeć nas dlaczego w przypadku telefonów z *japkiem* u handlarza jako NOWY w praktyce (po otrzymaniu) oznacza aktywowany/po aktywacji...i zapewne po okresie gwarancyjnym.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

bo nie jest wtedy nowy skoro jest aktywowany. Nowy tzn zakupiony przez 1 właściciela konsumenta używany tzn z rynku wtórnego od innego konsumenta
telefon po serwisie tez nie musi byc nowy chyba ze mu wymienisz pewne podzespoly zmieniajace jego nr imei

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@az1rael   no chłopie...z takim podejściem to ja wspolczuje wszystkim kupujacym ktorzy sie z tobą zetkną w jakiś sposób.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nie wiem jakie ty masz podejście ale np 20 letni maluch jak go 1raz rejestrujesz w urzedzie komunikacji na 1 właściciela też jest nowy. Traktor z fabryki stojący na placu 3lata zanim się sprzeda j.w. też jest nowy. Mimo że rocznikiem będzie np z 2020roku. Maszyna powystawowa też jest nowa 

oznacz moderatorów