anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Telefony za bardzo niską cenę

Drahel
#8 Zapaleniec#

Witam. Pewien użytkownik na allegro sprzedawał sporo telefonów (aukcji było około 20). Sprzedawał telefon Samsung Galaxy S20+ 5G NOWY za raptem 3099 złotych (w sklepie kosztuje ponad 4800). Postanowiłem zaryzykować, kupiłem telefon z dostawą na paczkomat InPost, płatność z góry (za pomocą Przelewu PayU na allegro). Około 2 godziny po zakupie sprzedający usunął wszystkie swoje aukcje z allegro. Zaniepokoiła mnie też inna rzecz, sporo właśnie tych telefonów (od różnych sprzedawców) ma takie same opinie. Czy jest to podejrzane i mogę mieć obawy? Co powinienem w takiej sytuacji zrobić? Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

pinsplash
#21 Demiurg#

@Drahel Kiedy to było? Jaki podany był czas wysyłki?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Drahel
#8 Zapaleniec#

Telefon kupiłem wczoraj o godzinie 21, o około 23 aukcje zostały usunięte. Czas wysyłki to 2-3 dni robocze od zaksięgowania wpłaty.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Drahel To poczekaj te 2-3 dni. Jeżeli po tym czasie będzie brak kontaktu - otwórz dyskusję ze Sprzedajacym a po 24H włącz w nią pracownika Allegro.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Drahel Pewnie konto mu zablokowano. Tak, możesz mieć obawy, ale Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. Po 14 dniach, jeśli nie otrzymasz towaru, wypełnij wniosek o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących. Nie musisz zgłaszać sprawy na policję.

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

oznacz moderatorów

Drahel
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, to mnie uspokoiło. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Drahel "Zaniepokoiła mnie też inna rzecz, sporo właśnie tych telefonów (od różnych sprzedawców) ma takie same opinie." - bo do każdej z tych ofert podpięty jest ten sam produkt (EAN) z bazy allegro.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Drahel
#8 Zapaleniec#

Telefon przyszedł, wszystko niby ok, ale jest jedno "ale". Jest wzięty na raty, 36 miesięcy po 120 złotych, sprzedawca oczywiście nie ma zamiaru płacić. W aukcji nie było nic o tym wspomniane. Czy jest to legalne, czy może jednak mogę coś z tym zrobić?. Mam dokument od operatora potwierdzający, że telefon jest wzięty na niego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Drahel Nie będzie spłacał to zapewne operator zablokuje telefon. Odstąp od umowy z sprzedającym, niezgodność oferty z opisem. Załóż dyskusje z sprzedawcą, po 24 godz Allegro ci pomoże.

oznacz moderatorów

Drahel
#8 Zapaleniec#

Właśnie to wiem, ale czy sprzedawca z allegro może sobie legalnie taki telefon sprzedać? W aukcji nie było napisane, że jest on na raty i może być zablokowany, ani nic z tych rzeczy

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Drahel Jak widać - fizyczne może. Droga dla Ciebie jest następująca - reklamacja niezgodności z opisem, zwrot, w przypadku problemów skorzystanie z Programu Ochrony Kupujących. I tyle. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Drahel Jak widać może, ale powinien to uwzględnić w opisie i jeśli nie chciał spłacać tych rat, to ustawić odpowiednią cenę (np. MSRP minus wartość rat), bo w tej chwili to zwyczajnie Cię oszukał.

Jeśli masz możliwość 14-dniowego zwrotu bez podania przyczyny - zrób to. Jeśli nie, to powinieneś reklamować z tytułu niezgodności z umową. Powinieneś też założyć sprzedającemu dyskusję i poczekać na włączenie się do niej pracownika allegro.
Ewentualnie możesz też zatrzymać telefon i jeśli operator go zablokuje za niespłacanie rat przez sprzedającego, wystąpić o rekompensatę do POK-u (na co masz 180 dni od daty zakupu). Ale wg mnie to słabe wyjście, nie ryzykowałbym w ten sposób.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Drahel Czyli reasumując: telefon kupiłeś za 3099 zł + raty do spłacenia (4320 zł), wobec sklepowej ceny ok. 4800 zł. No to zaryzykowałeś.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere No ale ma i tylko miesięczny koszt 120 zł.😁

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Knowhere 7,5 klocka? Drogawo... 😉

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Kupując telefon na raty u operatora, należy pamiętać, że klient nie jest właścicielem urządzenia aż do zakończenia spłacania rat. Własność urządzenia zostanie przeniesiona na jego nabywcę dopiero po zapłaceniu ostatniej raty, do tego czasu sprzęt pozostaje  własnością operatora, co oznacza też, że urządzenia nie można sprzedać osobom trzecim

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Drahel Napisałbym "ku przestrodze", ale jest tak już trochę po ptokach.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/jestem-ofiara-oszustwa-policja-zabra%C5%8...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Zrob zwrot i tyle, sprzedajacy poprostu chcial zrobic walek, Jezeli cena jest zbyt atrakcyjna to od razu powinna sie zapalic lampka ostrzegawcza. W tych czasach niema okazji😉

oznacz moderatorów