anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

TERMIN ZWROTU PIENIĘDZY

MAMY ROZWIĄZANIE!
Alan_700
#10 Popularyzator#

Proszę uprzejmie o odpowiedz, na zwrot pieniędzy przez kupującego jest 14 dni, czy do tych 14 dni wlicza się też SOBOTY i NIEDZIELE, czy liczy się te 14 dni bez SOBÓT i NIEDZIEL, od obebrania towaru zwrotu przez sprzedajacego, odesłanego (zwróconego) przez kupujacego .

proszę o odpowiedź

Alan_700

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
kostas11
#21 Demiurg#

@Alan_700 sprzedawca ma 14 dni kalendarzowych na zwrot kasy od odstąpienia, może się wstrzymać do momentu otrzymania towaru lub potwierdzenia nadania 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Alan_700
#10 Popularyzator#

czyli jak np odebrał towar ode mnie za zwrotu, np we Czwartek, 01. 08. 2024 to taki przykład, to mam to liczyć tak od czw, piątek , sob, niedziela, aż do 13 lub 14.08.2014, łącznie z SOBOTAMI I NIEDZIELAMI czy dobrze zrozumiałem, czy SOBOTY I NIEDZIELE TEŻ SIĘ WLICZAJĄ DO TYCH 14-tu dni . Czy dni kalendarzowe to łącznie z SOBOTA I NIEDZIELĄ, bo niektórzy piszą TAK inni że NIE w internecie . proszę o dokładną odpowiedz. 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Alan_700 14 dni zaczyna swój bieg o północy dnia następującego po dniu w którym zostało złożone oświadczenie o odstąpieniu od umowy (zgłoszenie zwrotu).

Liczą się dni kalendarzowe ale jeśli 14 dzień jest dniem wolnym od pracy to liczy się kolejny następujący po nim dzień roboczy.

oznacz moderatorów
Alan_700
#10 Popularyzator#

Nie rozumiemy się, mi nie chodzi o to że 14 dzień wypada np w niedziele i sprzedawca mi przeleje te pieniądze w poniedziałek 15-tego bo w Sobote i w Niedziele nie księgują, tylko czy te 14 dni liczy się też z SOBOTĄ I NIEDZIELĄ, czyli liczymy we Wtorek zwrot, a więc liczymy - Środa, Czw, Pt, Sob, Niedz, Poń, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob, Niedz, Poń, Wt (we Wtorek otrzymuje kase, ostateczny termin bo jest już 14 dni licząc też z SOBOTĄ i NEDZIELĄ . Czy dobrze to rozumiem, proszę o odpowiedz, pracownika ALLEGRO, czy SOBOTY I NIEDZIELE też się liczą, czy NIE . , bo ja nadal nie rozumiem, czy dni KALENDARZOWE LICZĄ SIĘ TEŻ Z SOBOTĄ I NIEDZIELĄ . 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak sobota niedziela to do poniedziałku, ale ma 14dni od chwili odstąpienia od umowy zakupu a nie otrzymania zwrotu towaru.

oznacz moderatorów
Alan_700
#10 Popularyzator#

Ok rozumiem, czyli Dni Kalendarzowe uwzględniają też Soboty i Niedziele - 14 dni . Właśnie przeczytałem w przepisach prawnych Konsumnckich, że jest to 14 dni w które skład wchodzą też dni wolne od pracy czyli Soboty, Niedziele . ok problem już opanowany . Dziękuje za pomoc .

oznacz moderatorów