anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Termin zwrotu pokazywany przy transakcji upływa mimo braku doręczenia przesyłki

Anubis24
#7 Wielbiciel#

Dokonałem zakupu, ale jest kłopot z dostarczeniem przesyłki. Poszukiwanie zguby trwa, status przesyłki w Allegro widoczny jest jako "w drodze", a mimo to licznik ustawowych 14 dni na zwrot zaczął już odliczać w dół. Czy to niedoróbka serwisu czy ja czegoś nie rozumiem? Na 100% jeszcze nie "wszedłem w posiadanie przedmiotu" (a zakupiłem przedmiot, nie usługę).

 

@Allegro?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

komis-bell
#21 Demiurg#

@Anubis24 Czas na złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy zaczyna swój bieg o północy dnia następującego po dniu w którym przesyłka zostanie dostarczona.
To co pokazuje allegro nie ma znaczenia.

oznacz moderatorów

Anubis24
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź, mam podobne odczucie. Niemniej pytanie skierowałem wprost do Allegro, aby upewnić się w swoich obserwacjach - ponieważ mam zaufanie do serwisu to ewentualne wątpliwości chciałbym mieć wyjaśnione przez autora.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tu nie chodzi o serwis tylko prawo, 14dni na odstąpienie od umowy zakupu(zwrot),od chwili otrzymania przesyłki i 14dni na odesłanie.

oznacz moderatorów

Anubis24
#7 Wielbiciel#

Ależ dokładnie chodzi tu właśnie o serwis Allegro, o jego działanie pytam, nie o moją (nie)znajomość prawa. Dlatego pytanie kieruję wyłącznie do Allegro, które ów licznik dla mnie prezentuje. Tylko to mnie w tej chwili interesuje.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Anubis24, podasz numer tego zamówienia? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Anubis24
#7 Wielbiciel#

Proszę:
743d4811-3202-11ed-ac43-c1b1062f8be2

oznacz moderatorów