anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Terminy przy zwrotach? Ile czasu ma sprzedający na "weryfikacje zwrotu" i płatności na moje konto?

Ruuuda87
#8 Zapaleniec#

 

Cześć, po krócej. Kupiłam przedmiot z dostawą allegro smart i opcją kurier dpd płatne przy odbiorze z dodatkową opłatą 4,99zl. Zakup był dnia 29.11 a przedmiot dotarł do mnie 1.12. Po odebraniu przesyłki okazalo się, że taśma LED jest za szeroką do profili i zgłosiłam zwrot, który fizycznie został nadany w punkcie dpd pickup dnia 03.12 o 13:43. Według informacji jakie znajduje przy tym zwrocie na moim koncie allegro, że 05.12 zwrot jest w drodze,  a że strony dpd śledzenie przesyłki kupujący odebrał zwrot 06.12. Do dziś przy tym zwrocie jest status "w trakcie weryfikacji". Moje pytania, w związku z powyższym, bo nie bardzo rozumiem opisy pomocy dlatego, Zwracam się z prośbą o wyklarowanie mi kiedy co i jak jest z tymi zwrotami, bo to mój pierwszy.

1. Jak długo sprzedający ma na zmianę statusu zwrotu "w trakcie weryfikacji"?

2. Czy jeżeli zwrot został przeze mnie zgłoszony dnia następnego (02.12) po jego odebraniu (01.12) i nadany w punkcie dpd pickup dnia kolejnego (03.12) to nastąpił zwrot czy odstąpienie od zakupu, bo rozumiem,  że to dwie różne kwestie i inaczej się zawierają jeśli chodzi o terminy czy koszty.

3. Jak długo sprzedający ma na odesłanie płatności za zwrócone przedmioty?

  • Dzięki bardzo z góry za informacje. Pozdrawiam Agnieszka 
     
     
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

ares_
#14 Krzewiciel#

@Ruuuda87 

Na status zwrotu w panelu Allegro nie zwracaj uwagi.

Sprzedawca ma 14 dni na oddanie wpłaty od dnia zgłoszenia przez Ciebie zwrotu. Pieniądze wpłyną bezpośrednio na Twoje konto bankowe od sprzedawcy.

Jeżeli po 14 dniach sprzedawca nie odda pieniędzy napisz mu wiadomość przez Allegro lub zgłoś problem z zamówieniem.

oznacz moderatorów

Ruuuda87
#8 Zapaleniec#
Dziękuję
oznacz moderatorów

Ruuuda87
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 😉

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zwrot zgłoszony 2 grudni dolicz 14 dni masz maksymalny czas w jakim sprzedawca ma zrobić ci zwrot co nie oznacza że dojdzie na konto bo allegro może przytrzymać go do nawet 5 dni na weryfikacji. Następnego dnia po terminie napisz do sprzedajacego by przysłał ci identyfikator zwrotu allegro jaki zlecił po nim uzyskasz info z allegro o statusie zwrotu 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@az1rael to była wysyłka za pobraniem, pieniądze nie będą wysyłane przez Allegro tylko bezpośrednio od sprzedawcy do klienta.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Masz racje ale termin do 17 grudnia na zwrot ma sprzedajacy 

oznacz moderatorów

Ruuuda87
#8 Zapaleniec#

Ok. To czekam, dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi 😊

oznacz moderatorów

Ruuuda87
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 😉

oznacz moderatorów

Ruuuda87
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów

Ruuuda87
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów

Ruuuda87
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 🙃

oznacz moderatorów