anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar niezgodny z opisem, uszkodzony

ZiemniakPRO
#9 Pomysłodawca#

Witam, tydzień temu wstawiłem post na FB w którym piszę, że kupię monitor do 300zł - sprawny. Odezwała się jakaś osoba, wysłała mi link do nowego monitora za 1200zł i pisze, że to ten, wypytywałem o stan produktu, rzekomo idealny prócz rysy. Tak też został wystawiony na allegro. Nazwą aukcji była niepełna nazwa modelu monitora, a w opisie sprzedawca napisał, że sprzedaje sprzęt w stanie idealnym.

Co ciekawe przyszedł do mnie kompletnie inny monitor, dużo tańszy, różniący się paroma cyferkami i literami w nazwie, a jednak

Monitor doszedł do mnie w żaden sposób nie zabezpieczony. Pudełko nie było zaklejone nawet taśmą. Po matrycy walały się części stopki. Wlaczam - działa, lecz ma plamy na matrycy które utrudniają mi na nim pracę. Wysłałem sprzedawcy reklamację z tytułu rękojmi i udokumentowane wady, zarządzałem zwrotu pieniędzy w wysokości 40zł. Sprzedawca za żadne skarby nie chciał się zgodzić, kazał odesłać produkt, a on zwróci pieniądze, bo podobno tanio mi go sprzedał etc. Dla mnie zwrot części pieniędzy byłby lepszy niż zabawa w wysyłki, ponieważ po prostu potrzebuję czegoś do pracy i nauki.

Wstawił w internecie posty w których zaczął mnie obrażać jakobym był rzekomym oszustem, śmiał się ze mnie, nic nie robił sobie z reklamacji. To było chore.

Wczoraj sprawdziłem dokładnie monitor i nie działają kolejne charakterystyczne dla tego modelu funkcje. Napisałem, że ok zwrócę ten szrot.

Teraz sprzedawca nie odpowiada

 

Czy ktoś doradzi mi co mam z tym zrobić? Dla mnie chora sytuacja, nigdy nie spotkałem się jeszcze z taką osobą kupując cokolwiek na allegro

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

ZiemniakPRO
#9 Pomysłodawca#

IMG_20200424_101306.jpg

oznacz moderatorów

ZiemniakPRO
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

ZiemniakPRO
#9 Pomysłodawca#

 

Screenshot_20200506-003006.png

received_239810583887702.jpeg

Rożnica wynosi tylko 500 zł, a co tam

oznacz moderatorów

ZiemniakPRO
#9 Pomysłodawca#

Ponadto boję się wysyłać temu człowiekowi, ten monitor, nie wiem kiedy odzyskam pieniądze jeśli go zwrócę. Z tego co widzę to jeśli ta osoba sobie zechce to zwróci mi pieniądze, a jak będzie miała gorszy humor to nie.

Czy faktycznie mam powody do obaw? Program ochrony kupujących to obejmuje? Nie chcę się ciągać z tym człowiekiem, wystarczająco mam problemów, chciałem tylko kupić sprawny monitor, a wyszło jak zawsze...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ZiemniakPRO Nie pisz do niego maili, nie dzwoń, tylko wszystko uzgadniaj w Dyskusji. Odeślij sprzęt, skoro uznał Ci reklamację i domagaj się zwrotu wpłaty. Przy uznanej reklamacji zwraca też koszt odesłania. On nie musi się godzić na te 40 zł. Tak, POK obejmuje takie przypadki, gdybyś odesłał towar i nie otrzymał pieniędzy.

Dyskusja na Allegro Lokalnie; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/jak-rozpoczac-dyskusj...

oznacz moderatorów

ZiemniakPRO
#9 Pomysłodawca#

Dzięki, od jakiegoś czasu już nie pisze nic do niego nieoficjalnymi metodami, tylko przez dyskusję, by mieć wszystko udokumentowane. Wiem, że powinien zwrócić koszty wysyłki. Jednak między powinien, a "zrobi to" jest duża różnica.

Jeśli Pok obejmuje takie przypadki to nie mam powodów do zmartwień, dziękuję

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZiemniakPRO, ciekawy jestem tych plam na ekranie, zrób parę fotek i wrzuć najlepiej na imgbb.com, bo masz tylko Nowicjusza 🙂 przy okazji, co to za ( > ) masz w messengerze, bo widziałem u innych a ja takiej opcji nie mam 🙂

oznacz moderatorów

ZiemniakPRO
#9 Pomysłodawca#

Z aktualizacją doszła strzałka, ale mam pixela 4 więc nic dziwnego, że wszystko jest szybko. Na inne urządzenia aktualizacje się opóźniają.

Wolę udostępniać przez Google, bo mam ich cały ekosystem: 

https://photos.app.goo.gl/u4VCePFmgdMth2ux9

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZiemniakPRO, spoko, może być i gugiel 😛
wg mnie to jest wina podświetlenia LED, słabej jakości (w końcu to tylko Filip) 🙂
może nowy tego nie miał, ale no racja, przeszkadza, choć większość by machnęła ręką 😛

VS hmm 🤔 w końcu PRO 😄 ja ostatnio html edytuję w N++ 😄 😄

ciekawe czy ZiemniakPRO i ZiemniakTV z YT to ten sam 😊

oznacz moderatorów

ZiemniakPRO
#9 Pomysłodawca#

Nie ten sam 😉 Tamten ziemniak jest kiepski i można mu wcisnąć wszystko co ładnie wygląda

Poza tym jego filmy są sponsorowane, a sam content jest kierowany w głównej mierze do dzieci

Vs fajna sprswa

oznacz moderatorów

ZiemniakPRO
#9 Pomysłodawca#

Miałem 6 monitorów od Philipsa z najnowszych serii i nigdy nie było problemu, ten monitor musiał być uderzony, lub przyciśnięty

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

albo przytulony 😄 może warto jednak wybrać eldżi 😮

oznacz moderatorów

ZiemniakPRO
#9 Pomysłodawca#

Wolę teraz dołożyć trochę pieniędzy i kupić jakiś sensowny Dell s2317h / albo nawet coś 18/19 gen typu p2419

LG jest dla mnie zbyt.. bylejakie, a rynek używek nie jest ciekawy

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Sprzedałem niedawno (kumplowego) DELL'a 🙂 niestety w takich sprzętach często matrycja jest okej ale np guziki wysiadają 😮 ja jakbym brał coś nowego, to zamiast swojego LG bym wziął pewnie inny LG albo ROGowy Asus 🙂 i to max 1440p, na 4k to jeszcze za wcześnie, nie mam kompa tak dobrego by grać na 4k, a obniżanie jest słabe 🙂

oznacz moderatorów